26 kwietnia, 2024

Real Madryt zszokował Man City, bohatera Rodrygo i drużynę Guardioli w półfinale Ligi Mistrzów

MADRYT – Manchester City i Real Madryt kontynuowały wtorkowy dramat pomiędzy Villarreal a Liverpoolem wspaniałym pokazem własnym, a do finału pozostało tylko kilka chwil. RodrigoGole w godzinach nadliczbowych do wysłania do nadgodzin, łącznie 5-5, z Karim Benzema Zdobył rzut karny, aby wysłać hiszpańskich gigantów i gigantów LaLiga do finału w Paryżu 28 maja.

Raport: Real Madryt oszałamia Man City i zajmuje ostatnie miejsce w Lidze Mistrzów

Oto trzy szybkie pomysły na niesamowitą, niesamowitą i niesamowitą grę.

1. Real Madryt miał kolejną świetną ucieczkę

Real Madryt zmierzy się z Liverpoolem w finale Ligi Mistrzów po ekscytującej nocy na Bernabeu, podczas której Manchester City dzieliło zaledwie kilka minut od awansu do Paryża.

W następnej kolejności miasto miało zarezerwować miejsce w Paryżu Rijad MahrezBramka w drugiej połowie dała im dwubramkową przewagę w dwumeczu, ale rezerwowy Rodrigo strzelił dwa gole w ciągu dwóch minut w doliczonym czasie gry i narzucił dogrywkę.

Karim Benzema, który do tego momentu był spokojny, strzelił decydującego gola w pierwszej połowie dogrywki z rzutu karnego, dzięki czemu wczoraj wieczorem był 3:1, aw dwumeczu 6:5.

City zdominowało większość wieczoru, dopóki późny obrońca nie wrócił do Realu Madryt i mógł powiększyć swoją przewagę nad pierwszym golem Rodrygo, gdyby Jack Grealish (Zmiennik w drugiej połowie) Wykorzystał jedną z dwóch szans. Zamiast tego Real Madryt, koronowany w sobotę mistrzem Hiszpanii, będzie miał szansę wygrać 14. tytuł Ligi Mistrzów, gdy 28 maja zmierzy się z Liverpoolem Jurgena Kloppa w powtórce finału z 2018 roku.

W międzyczasie City żałuje złotej szansy na awans do drugiego z rzędu finału i, będąc w pewnym momencie potrójnym pretendentem, pozostaje teraz do walki o Premier League.

2. Real Madryt wraca znikąd

Krótko po zwycięstwie Mahreza 1:0 w City, kibice Realu Madryt zaczęli wychodzić z Bernabeu – ale ci, którzy nie chcieli, prawdopodobnie tego nie zrobili.

READ  Handel Jaylonem Johnsonem i Eddiem Jacksonem Bears zaszkodzi Darnellowi Mooneyowi – NBC Sports Chicago

Hiszpańska drużyna wyglądała na przygotowaną do dość skromnego wyjścia, nawet po niewiarygodnym dramacie w doliczonym czasie gry. Real Madryt nie zdołał oddać celnego strzału w pierwszych 90 minutach, ale w szóstej minucie dogrywki City było wstrzymane i musiało to zrobić. Edersona Aby dobrze uchronić drużynę przed dramatycznym wyjściem.

Gdy Real Madryt potrzebował dwóch bramek, aby wymusić dogrywkę, Rodrygo, jako rezerwowy w 68. minucie, strzelił coś, co wydawało się być pocieszeniem po dośrodkowaniu Karima Benzemy w 90. minucie, ale niecałe 60 sekund później, kierując się w innym, aby zrobić drugie miejsce. -1 w nocy i 5-5 W sumie. Bramka niemal podniosła pułap na Bernabeu, jednak Rodrygo wciąż miał dużo czasu na ponowne wejście i prawie zakończył wyrównanie w regulaminowym czasie, z rzutem karnym Benzemą w dogrywce, aby zadecydować o genialnym odwróceniu sytuacji.

(A w tym wszystkim szczególna uwaga o Rodrygo: po strzeleniu czterech goli w 79 meczach w tym sezonie, strzelił sześć w ostatnich sześciu, a żaden z tych goli nie był tak decydujący jak te, które strzelił w środowy wieczór. przeszedł do historii, gdyż Rodrygo był pierwszym zawodnikiem w historii turnieju, który strzelił dwa gole po 90. minucie meczu pucharowego).

Real Madryt zaliczył świetny powrót do PSG i Chelsea, by awansować do półfinału, ale to było najlepsze.

3. Man City przeżywa kolejny upadek w Lidze Mistrzów

Po katastrofach z Monako, Liverpoolem, Tottenhamem i Lyonem City wydawało się, że zakończyło swoje szalone momenty w Lidze Mistrzów, ale teraz mają kolejne do dodania do listy. W rzeczywistości może to być na szczycie ich wszystkich.

Ich droga do finału zeszłego sezonu przebiegała raczej spokojnie iw tym roku po cichu wysłali Sporting Lizbona i Atletico Madryt na drogę do półfinału, ale kiedy presja na Bernabeu była wysoka, załamali się. Mieli dwubramkową przewagę, kiedy Mahrez strzelił gola, a nawet kiedy strzelił pierwszego gola Rodrygo, nie było powodów do paniki. Ale zamiast tego City wezwał do większej presji, stracił głowę i zapłacił wysoką cenę. Mieli tyle szczęścia, że ​​wyrównujący wynik osiągnął dogrywkę po tym, jak Ederson wykonał kolejną interwencję przed końcem doliczonego czasu gry.

READ  Jeśli Wikingowie rozważają wymianę Justina Jeffersona, jest to tydzień na zawarcie umowy

Jest to wynik, który wywoła więcej pytań dotyczących Guardioli i Ligi Mistrzów. Chociaż w Bayernie Monachium i City są świetne zespoły, nie podniósł trofeum od czasu pobytu w Barcelonie. Dla trenera jego jakości i kogoś, kto jest przyzwyczajony do zbierania krajowych trofeów, gdziekolwiek się pojawi, pozostaje dziwną anomalią, że nie wygrał największych klubowych rozgrywek w Europie od ponad dekady.