20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

PSA: Jeśli posiadasz iPhone’a 7, możesz uzyskać rabat Apple aż do 349 USD

PSA: Jeśli posiadasz iPhone’a 7, możesz uzyskać rabat Apple aż do 349 USD

Jeśli posiadasz iPhone’a 7 lub iPhone’a 7 Plus i masz problemy z dźwiękiem, kończy Ci się czas, aby ubiegać się o część płatności Apple w wysokości 35 milionów dolarów Ugoda zbiorowa. Apple zgodził się na ugodę w zeszłym roku, a termin, w którym użytkownicy iPhone’a 7 mogą złożyć skargę, szybko zbliża się: 3 czerwca.

Dla przypomnienia, Apple był kilkakrotnie pozywany w USA w związku z problemami z dźwiękiem w iPhone’ach 7 i iPhone’ach 7 Plus. Powodowie zarzucili, że w modelach iPhone’a 7 występują problemy z dźwiękiem związane z chipem „IC Audio” firmy Apple. Problemy dotyczyły jakości dźwięku, wydajności FaceTime i nie tylko. Powszechnie nazywa się to „chorobą pierścieniową”. Dotknięci użytkownicy iPhone’a 7.

Apple zaprzeczył wszystkim oskarżeniom i nie przyznał się do żadnego błędu, ale zgodził się w zeszłym roku ugodzić sprawę na kwotę 35 milionów dolarów. Apple zaczął powiadamiać klientów, którzy kwalifikują się do odszkodowania w wyniku ugody sądowej na początku tego roku. Jednak historia powróciła na światło dzienne, gdy zbliżał się ostateczny termin 3 czerwca.

Jednak kwalifikowalność do odszkodowania w tym przypadku jest stosunkowo rygorystyczna. tak jak krawędź Wskazuje, że istnieją dwie grupy uprawnionych użytkowników iPhone’a 7. Pierwszą grupę stanowią osoby, które doświadczyły problemów z dźwiękiem w telefonie iPhone 7 lub iPhone 7 Plus I Apple zapłaciło za naprawę z własnej kieszeni. Osoby te otrzymają odszkodowanie w wysokości „nie mniej niż 50 dolarów i nie więcej niż 349 dolarów”, w zależności od liczby osób zgłaszających roszczenia.

Druga grupa to użytkownicy iPhone’a 7, którzy kontaktowali się z Apple w sprawie problemów z dźwiękiem, ale tak naprawdę nie zapłacili za naprawę. Osoby te otrzymają „równą zapłatę w wysokości do 125 dolarów”.

Osoby zamieszkałe w Stanach Zjednoczonych, które posiadały lub posiadały Apple iPhone 7 lub 7 Plus w okresie od 16 września 2016 r. do 3 stycznia 2023 r. i zgłosiły firmie Apple w USA problemy, które są odzwierciedlone w dziennikach Apple Sound-Speaker i Sound-Speaker . Mikrofon, odbiornik audio, nieoczekiwane ponowne uruchomienie/wyłączenie lub brak reakcji urządzenia na zasilanie („Problemy objęte usługą”), w tym między innymi osoby, które zapłaciły Apple z własnej kieszeni za naprawy lub wymianę Problemów objętych usługą zgodnie z opisem w dokumentacji Apple .

Jeśli uważasz, że możesz kwalifikować się do płatności od Apple w ramach tej ugody, możesz dowiedzieć się więcej na stronie Miejsce rozliczenia. Ostateczna rozprawa zatwierdzająca odbędzie się 18 lipca, po której zaczną się wypłaty opłat klasowych.

READ  Apple iPhone 16 Pro będzie miał większy ekran, peryskopowy aparat: Kuo

Podążaj za okazją: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.