2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

PS5 było pierwszą konsolą, która prześcignęła Nintendo Switch od prawie trzech lat

PS5 Sony stało się pierwszą konsolą, która prześcignęła Nintendo Switch w Stanach Zjednoczonych od prawie trzech lat. Przełącznik PS5 wyprzedził Stany Zjednoczone we wrześniu, według danych The NPD Group, firmy analitycznej zajmującej się handlem detalicznym. Przełącznik Nintendo od 33 miesięcy z rzędu jest najlepiej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych Sprzedaje zarówno PS5, jak i Xbox Series X. W ich wczesnych dniach.

Ten niezwykły przepływ dobiegł końca. „PlayStation 5 to najlepiej sprzedająca się platforma sprzętowa zarówno pod względem jednostek, jak i dolarów we wrześniu”. Wyjaśnia Matte Biscadellę NPD. „PlayStation 5 będzie najlepiej sprzedającą się platformą sprzętową za dolary od 2021 roku do chwili obecnej, podczas gdy Nintendo będzie liderem w zakresie jednostek przełączających”. Grupa NPD monitoruje jedynie sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, więc opuszcza duże rynki, takie jak Europa i Azja.

Dioda przełącznika pomoże Nintendo odzyskać pozycję numer jeden.
Fot. Cameron Faulkner / The Verge

Nie jest jasne, czy Sony było w stanie dostarczyć więcej konsol we wrześniu, czy też Nintendo zmagało się z podażą i/lub słabym popytem przed premierą OLED Switch. W każdym razie, jeśli popyt na przełączniki znów wzrośnie, a Nintendo będzie w stanie wysłać wystarczającą liczbę modeli OLED, Nintendo może odzyskać pierwsze miejsce w październiku.

PS5 jest najszybszym Sony — sprzedającym PlayStation Do tej pory sprzedano ponad 10 milionów konsol. Ukończone przez Nintendo Sprzedaj 89 milionów konsol z przełącznikami Od jej uruchomienia w 2017 roku. Microsoft nie ogłosił jeszcze sprzedaży swojego sprzętu Xbox, ale starszy analityk Nico Partners, Daniel Ahmed, podzielił się nim Oceny na Twitterze „Całkowita sprzedaż” Xbox Series X/S na początku tego roku wyniosła 6,6 mln na dzień 30 czerwca.

READ  Wybory w Libanie: Libańczycy głosowali w najważniejszych wyborach parlamentarnych