23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przywódcy separatystów nagrali już swoje apele wideo i programy z metadanymi

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen przemawia na monachijskiej konferencji bezpieczeństwa w Niemczech 19 lutego. (Thomas Keynes / AFP / Getty Images)

Ursula van der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej, powiedziała, że ​​świat „przygląda się z niedowierzaniem”. Konfiguracja Żołnierze w Europie „z mrocznych dni zimnej wojny”.

„Powodem, dla którego kiedyś utworzono UE, jest to, że chcieliśmy zakończyć wszystkie europejskie wojny” – powiedział Van der Leyen na konferencji w Monachium w sobotę.

Świat z niedowierzaniem przygląda się, jak po mrocznych dniach zimnej wojny mierzymy się z największymi oddziałami na europejskiej ziemi” – powiedział Van der Leyne.

Dodał, że wydarzenia te mogą „przekształcić cały porządek międzynarodowy”.

Podkreślając 30-lecie obchodów niepodległości przez Ukrainę, Van der Leyen powiedział, że całe pokolenie Ukraińców urodzonych i wychowanych w niepodległym kraju, którzy „na co dzień spotykają się z zewnętrzną agresją i ingerencją”.

„W praktyce polityka Kremla oznacza to, co nazywają sianiem strachu i bezpieczeństwem. 44 miliony Ukraińców musi odmówić podejmowania swobodnej decyzji o własnej przyszłości.

„Konsekwencje takiego podejścia wykraczają daleko poza Ukrainę”.

Rozmowy o Rosja i ChinyVan der Leyen powiedział: „Oni szukają nowej ery, jak mówią, aby zmienić istniejące przepisy międzynarodowe”.

„Chcą rządów tych, którzy są silniejsi niż rządy prawa, zastraszania i samostanowienia, przymusu zamiast współpracy”.

Tymczasem sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Moskwa próbuje odzyskać historię i ją odtworzyć. Strefa wpływów.

„Obecny kryzys pokazuje znaczenie Atlantyckich Stosunków Zamorskich dla bezpieczeństwa europejskiego” – powiedział Stoltenberg na sobotniej konferencji w Monachium.

„Jeżeli celem Kremla jest posiadanie mniej NATO na swoich granicach, otrzyma więcej NATO, a jeśli chce je przekroczyć, zawsze uzyska jeszcze więcej zjednoczonych sojuszy” – powiedział wcześniej Stoltenberg, nazywając NATO sojuszem obronnym. I „podejmij wszelkie niezbędne środki, aby chronić i bronić”.

„Z biegiem lat nasze środowisko bezpieczeństwa znacznie się pogorszyło. Pokoju nie można brać za pewnik. Wolność i demokracja są konkurencyjne, a konkurencja strategiczna rośnie.

READ  Aktualizacje na żywo wojny na Ukrainie: Wagner pojawia się ponownie na nagraniu wideo przedstawiającym prezydenta Prigożyna