20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawnik rodzinny Ahmeda Arbery’ego obiecał sprzeciwić się federalnej umowie petycji z Travisem i Gregorym McMichaelem w sprawie mowy nienawiści w związku z morderstwem Arbery’ego.

Wanda chce sprzeciwić się umowie Cooper-Jones na poniedziałkowym przesłuchaniu, według adwokata S.J. – powiedział Lee Merritt. Cooper-Jones i ojciec Arbery byli w sądzie w poniedziałek rano. Płakała na początku procesu.

Merritt przemawiał po tym, jak dokumenty zostały złożone w sądzie federalnym w niedzielę, tuż przed zaplanowanym na 7 lutego procesem mężczyzn, pokazującym, że oskarżeni osiągnęli porozumienie z prokuratorami. Szczegóły transakcji nie zostały wspomniane, ale Merritt powiedział, że rodzina była „zrozpaczona”.

McMichaels został skazany na dożywocie na początku stycznia w hrabstwie Cline w stanie Georgia, bez możliwości zwolnienia warunkowego. Zabijanie Arbery, 25-letni czarny joker. Mężczyźni zostali oskarżeni o przestępstwo kryminalne.

Sędzia okręgowy USA Lisa Godby Wood powiedziała, że ​​sprawy związane z umową w sprawie petycji zostaną wysłuchane w poniedziałek po południu. Podczas porannych zajęć obaj McMichaels nosili garnitury. Trzecia osoba skazana za udział w morderstwie, William „Roddy” Bryan, siedział w sądzie w pomarańczowym więziennym kombinezonie.

Travis McMichael ma stawić się w sądzie o godzinie 14, a proces jego ojca zaplanowano na 14:45.

Cooper-Jones zwrócił się do Prokuratury USA, która prowadzi śledztwo w sprawie, o zezwolenie McMichaelsowi na odbycie dożywocia w więzieniu stanowym. powiedział Merritt.

„To bardzo lekceważące” – powiedziała po porannym przesłuchaniu.

„Zdradzony przez prawników Departamentu Sprawiedliwości”

Porozumienie w sprawie petycji zostało przesłane do rozpatrzenia w amerykańskim okręgu południowej Gruzji, sąd przesłuchał w niedzielę. Adwokat Gregory’ego McMichaela odmówił komentarza w sprawie transakcji.

„(Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych) poszedł za moimi plecami, aby udzielić kontraktu na złagodzenie kary więzienia dla tych, którzy zabili mojego syna” – powiedział Cooper-Jones w oświadczeniu. „W każdej możliwej chwili wyjaśniałem, że zgadzam się udzielić tym mężczyznom jakiegokolwiek rodzaju ugody o roszczenia. Zostałem całkowicie zdradzony przez prawników Departamentu Sprawiedliwości”.

Merritt nazwał więzienie federalne „klubem wiejskim w porównaniu do więzienia stanowego” i napisał na Twitterze, że obiekty są mniej zaludnione, lepiej finansowane i „ogólnie bardziej przyjazne” niż obiekty będące własnością rządu.

„Uznając, że motywowała ich nienawiść, kiedy Ahmed Arberi był ścigany i zabijany, ci ludzie zostaną przeniesieni do bezpieczniejszych, mniej zatłoczonych i bardziej uporządkowanych federalnych ośrodków przetrzymywania”. Merritt napisał na Twitterze. „W istocie chwalą się publicznie swoją nienawiścią, a następnie są nagradzani przez rząd federalny”.
7 stycznia, przed skazaniem McMichaela w sądzie stanowym, Merritt powiedział matce Arbery’ego Jedna petycja odrzuciła umowę Przedstawiony przez prokuratorów federalnych odłożyłby McMichaela na 30 lat.

„Odrzucił ofertę, ponieważ wierzymy, że dziś rząd wyda wyrok dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego i uważamy, że jest to słuszny wyrok” – powiedział wtedy Merritt CNN.

READ  Akcje azjatyckie poruszają się ostrożnie, gdy stopy rosną, a rentowności rosną

Brian nie został wymieniony w niedzielnej sprawie sądowej. Brian, który nakręcił wideo z morderstwa Arbery’ego, został skazany na dożywocie z możliwością warunkowego zwolnienia w sądzie stanowym.

Odnosząc się do porozumienia w sprawie petycji merytorycznych jako „zaplecza”, powiedział, że jest to „przykład tego, jak sądownictwo faktycznie wyrwało porażkę z paszczy sukcesu”.

Federalna ustawa o ofiarach przestępstw gwarantuje Cooperowi-Jonesowi „słuszne prawo do bycia wysłuchanym w każdej publicznej sprawie dotyczącej petycji”, a Merritt powiedział, że chciałby skorzystać z tego prawa w poniedziałkowej akcji.

Zanim pojawiły się informacje o rozdaniu petycji, arbitraż w procesie trzech mężczyzn miał się rozpocząć 7 lutego. Sędzia Wood wyjaśnił w poniedziałek, jak rozpocznie się proces: każdego ranka zasiadało 25 potencjalnych jurorów, a po południu kolejny panel. Wybór 12 jurorów i czterech alternatyw. Prawnikom i obrońcom dozwolona będzie ograniczona liczba strajków.

Proces zwrócił uwagę całego kraju

Trzech oskarżonych Ukarani za swoje role W morderstwie z 23 lutego 2020 r. McMichaels powiedział policji, że wierzy, iż Arbery był podejrzanym o ostatnie kradzieże i przegonił go. Brian, sąsiad, wsiadł do samochodu i poszedł za nim, gdy Arbury biegał.

Travis McMichael wysiadł z pojazdu po złapaniu Arbor i zastrzelił Arbor, gdy obaj walczyli z pistoletem McMichaela.

McMichaels został aresztowany 7 maja 2020 r., zaledwie kilka dni po ukazaniu się nagrania z strzelaniny, a Brian został aresztowany dwa tygodnie później.

ten Następna próba Przyciąga uwagę narodową. Okoliczności związane z zabójstwem obejmowały rasę, dowody wideo oraz użycie broni palnej w celu określenia praw i ograniczeń.
Pozew został prawdopodobnie sfinansowany z morderstwa trzech czarnoskórych osób: Priony Taylor w Louisville w Kentucky, George’a Floyda w Minneapolis i Racharda Brooksa w Atlancie. Obawy o niesprawiedliwość rasową I wzbudza niepokoje w całym kraju.
Wiele powiedziano o procesie przygotowawczym – który został uwzględniony Wielu prawników temu zaprzecza – jak również taktyka stosowana przez niektórych adwokatów oskarżonych podczas procesu była kwestionowana przez biegłych.
Obrót silnika. Al Sharpton i ks. Był obecny podczas procesu liderów praw obywatelskich, takich jak Jesse Jackson i skazany Zarzuty o nieuzasadniony wpływ Komentarze na temat paznokci Arbery od co najmniej jednego obrońcy, innego obrońcy Spowodował ostrą krytykę Z rodziny Arbery i innych.

Alta Spells z CNN i Travis Caldwell przyczynili się do powstania tego raportu.

READ  Covid-19: Departament Energii USA ocenia, że ​​wirus mógł być spowodowany wyciekiem z laboratorium, wzmacnia oddział amerykańskiego Intela