28 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Presja na Daniela Ricciardo rośnie, gdy McLaren przedłuża umowę Bateaux-Award

Presja na Daniela Ricciardo rośnie, gdy McLaren przedłuża umowę Bateaux-Award

Daniel Ricciardo Szef McLarena, Zak Brown, powiedział w piątek, po ogłoszeniu, że ich zespół IndyCar przedłużył umowę z Pato Award, która patrzy na miejsce w Formule 1, nie osiągnął oczekiwanych wyników w Formule 1.

McLaren wykonał kilka prac przed Indy 500 w niedzielę, przedłużając kontrakt O’Warda do końca 2025 roku w umowie, która obejmie kilka testów F1 dla 23-latka z Meksyku i nowego samochodu sportowego McLaren jako bonusowy samochód sygnowany.

Zaangażowanie McLarena w O’Warda byłoby ostrzeżeniem dla słabszego Ricciardo, któremu udało się ukończyć z jednym punktem w sześciu wyścigach Formuły 1 w tym sezonie i miał koszmarny start w niedzielnym Grand Prix Monako, wpadając na trening w piątek.

Australijczyk ma kontrakt do 2023 roku, ale Brown powiedział, że istnieją „mechanizmy”, które mogą wpłynąć na negocjacje.

Brown, który jest w Indianapolis, gdzie McLaren Arrow wystartuje w niedzielnym wyścigu trzema samochodami, powiedział.

„Nie chcę zawierać umowy, ale są mechanizmy, których się przestrzegamy, a są mechanizmy, którymi nie jesteśmy.

„Rozmawiałem o tym z Danielem.Nie osiągnęliśmy wyników, na które liczyliśmy, ale oboje będziemy dalej naciskać.

„Myślę, że na torze Monza pokazał, że potrafi wygrywać wyścigi. Musimy też dalej rozwijać nasz samochód wyścigowy. Nie jest w stanie wygrywać wyścigów, ale chcielibyśmy, żeby był nad stawką”.

O’Ward pokazał również swoje zwycięskie podejście, zdobywając trzy zwycięstwa, cztery bieguny i dziewięć miejsc na podium od czasu podpisania kontraktu z Arrow McLaren w 2020 roku.

O’Ward, który rozpocznie niedzielny wyścig z siódmego pola, wyznaczył sobie dwuletni termin na spełnienie swojego marzenia o Formule 1, które dobrze pasuje do jego umowy z McLarenem.

„Myślę, że ostateczny termin jest po to, by się zestarzeć. Kiedy masz 25 lub 26 lat, to okno trochę się zamyka” – powiedział O’Ward, który w nagrodę otrzyma zegarek Richard Mille od Browna, jeśli wygra 500. .

READ  Grizzlies vs. Warriors: Dillon Brooks z Memphis w meczu 3 przestoju po rażącym faulu na Gary Payton II

„Oczywiście, jeśli masz szansę, musisz ją wykorzystać. Przyszło marzenie o zostaniu kierowcą wyścigowym Formuły 1, więc nie ma absolutnie nic do pozostawienia. To jest część mnie.”

„Kiedy czegoś tak bardzo chcesz, trudno jest to zablokować przed umysłem. Pod koniec dnia, co sprawiłoby, że ten facet [Brown] Chcesz, żebym więcej, to większy zysk”.