24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Premier Japonii Kishida, wzmocniony zwycięstwem wyborczym, przedstawił szerokie plany polityczne

TOKIO, 1 listopada (Reuters) – japoński premier Fumio Kishida w poniedziałek zasygnalizował, że będzie prowadził politykę bezpieczeństwa mającą na celu zapobieganie Chinom, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i powrót do zdrowia po chorobie.

Konserwatywno-Liberalno-Demokratyczna Partia Kishidy (LDP) zdobyła zwykłą większość w niedzielnych wyborach wbrew przewidywaniom, zapewniając mu pozycję lidera podzielonej partii i dając mu niezależną rękę w parlamencie, w tym wychodzenie z epidemii koronawirusa. Budżet — pierwszeństwo.

Kishida, który będzie u władzy tylko przez miesiąc, obawiał się, że będzie jednym z krótko żyjących premierów Japonii, ale wyniki wyborów – które trzeźwo podniosły liczbę głosów – pozwoliłyby mu na wywarcie własnego wpływu na politykę. Wybory do Izby Wyższej w przyszłym lecie.

Zdecydowane zwycięstwo LDP w wyborach parlamentarnych w Japonii złagodziło obawy rynku obligacji przed masową emisją obligacji. Naciśnij Kishida Podniesienie poziomu pakietu stymulacyjnego pomocy w przypadku epidemii. Czytaj więcej

„Przyspieszymy wdrażanie polityki, aby odpowiedzieć na głosy ludzi, których otrzymaliśmy w całym kraju, którzy bardzo chcą stabilności politycznej i egzekwowania polityki” – powiedział premier na konferencji prasowej w poniedziałek.

Najważniejszym z nich jest ożywienie po epidemii, a Kishida obiecał pracę nad dodatkowym budżetem do końca tego roku, wznowienie programu dotacji na podróże, aby ożywić krajową turystykę, i skompilowanie pakietu stymulacyjnego „na dużą skalę” w środku. Listopad.

Skupił się jednak na bezpieczeństwie, by poprzeć najgorsze wypowiedzi zwolenników LDF, którzy poparli go w wyborach prezydenckich, których pogoń może okazać się wybiegiem w obliczu wyborczych zdobyczy najgorszego młodszego sojusznika – Cometo.

LDP na swojej platformie partyjnej zawiera bezprecedensową obietnicę podwojenia wydatków na obronę do 2% PKB.

„Kiedy myślimy o ochronie życia i środków do życia ludzi, budżet nie powinien być na pierwszym miejscu” – powiedział Kishida.

„Musimy pomyśleć o tym, czego naprawdę potrzebuje ta decyzja. Chcę ostrożnie kontynuować tę dyskusję, abym mógł zrozumieć Komodo”.

READ  Brazylia: Zwolennicy Bolsonaro przełamują bariery bezpieczeństwa, aby wejść do Kongresu Brazylii i pałacu prezydenckiego.

Dyplomacja, czysta energia

Kishida powiedział, że Japonia powinna rozważyć możliwość atakowania baz wroga jako opcję przeciwdziałania rosnącej technologii bezpieczeństwa w innych krajach.

„Ważne jest, aby nadal testować, czy istnieje organizacja, która chroni życie i środki do życia ludzi w zmieniającym się środowisku międzynarodowym i postępujących technologiach” – powiedział.

Mówiąc o „osobistej dyplomacji” w trakcie kampanii, premier nie tracił czasu na zapowiedź, że wygłosi wprowadzenie twarzą w twarz na międzynarodowej konferencji w Glasgow oraz na wtorkowym szczycie klimatycznym COP26.

Powiedział, że jego pakiet zachęt będzie obejmował inwestycje w czystą energię i finansowanie dla Azji, dodając, że ma nadzieję, że Japonia odegra wiodącą rolę w zerowej emisji w Azji.

Japonia wyznaczyła sobie cel na 2050 r., aby stać się neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla, a Kishida uważa, że ​​– w obliczu znacznego sprzeciwu opinii publicznej – energia jądrowa powinna być opcją.

Wstępne sondaże przeprowadzone w niedzielę sugerowały, że Partia Konserwatywna powinna polegać na swoim młodszym koalicjantu Komito, aby zachować większość w LDF, ale jest u władzy przez kilka lat od jej założenia w 1955 roku. Własne 261 miejsc.

Partia odniosła kilka znaczących zwycięstw, w tym porażkę sekretarza generalnego LDP Akiry Amariego. Pomimo doniesień mediów, że Amari zrezygnuje, Kishida powiedział, że oboje zadecydują o jej przyszłości po „dogłębnych dyskusjach”.

Kioto podobno rozważa ministra spraw zagranicznych Toshimitsu Modekiego, aby zastąpić Amara.

Wyborcy podejmowali progresywne decyzje.

„Jest to samo, czego się spodziewałem, ale pomyślałem, że będą miały trochę większy wpływ na walkę z zakażeniem koronawirusem” – powiedział 53-letni Satoshi Sujimoto, pracownik biurowy. Nie głosował na LDP.

Dodatkowy raport Sakury Murakami, Ricago Maruyamy i Kohei Miyazakiego; Napisane przez Elaine Lies; Edycja Uczty Lincolna i Raju Gopalakrishnan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  74 List członków Kongresu do członków Ciała Kierowniczego z żądaniem rezygnacji Prezydent Harvardu Kay | Aktualności