24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pracownicy przedsiębiorstw użyteczności publicznej w Nowym Jorku mogą strajkować podczas fali upałów, jeśli związek zawodowy Con Ed nie osiągnie porozumienia

Pracownicy przedsiębiorstw użyteczności publicznej w Nowym Jorku mogą strajkować podczas fali upałów, jeśli związek zawodowy Con Ed nie osiągnie porozumienia

Ponieważ w tym tygodniu mieszkańcy Nowego Jorku borykają się z przedłużającą się falą upałów, prawie 8 000 pracowników przedsiębiorstw użyteczności publicznej przygotowuje się do strajku, jeśli ich związek zawodowy i Con Edison nie osiągną porozumienia w sprawie umowy do północy w sobotę.

Członkowie lokali 1-2 Utility Workers of America to głównie technicy elektrycy, inżynierowie, projektanci i pracownicy administracyjni, których 4-letnie kontrakty wygasają w sobotę. Urzędnicy związkowi twierdzą, że negocjacje prawdopodobnie będą kontynuowane do wyznaczonego terminu, ale Con Ed wyraził optymizm co do wyniku.

Związek twierdzi jednak, że gigant energetyczny, który obsługuje cały Nowy Jork i hrabstwo Westchester, musi działać lepiej na rzecz pracowników, którzy zostawiają włączone światła.

„Zachowują się tak, jakby byli kolejną spółką notowaną na giełdzie, ponieważ od ponad 120 lat nagradzają swoich inwestorów stałą stopą zwrotu” – powiedział rzecznik związku John Melia. „W międzyczasie specjaliści, którzy utrzymują system w działaniu, czyli członkowie Lokalu 1-2, są traktowani po namyśle”.

Con Edison jest „własnością inwestora”, ale nadal podlega regulacjom Komisji ds. Usług Publicznych stanu Nowy Jork, która niedawno zatwierdziła znaczną podwyżkę stóp procentowych dla tej firmy. W 2023 r. rachunki odbiorców energii elektrycznej wzrosły o ok. 9,1%, a w tym roku o kolejne 4,2%. W 2025 roku rachunki wzrosną o 3,8%. Średni miesięczny rachunek za prąd w Nowym Jorku wynosi około 190 dolarów w porównaniu do 166 dolarów dziesięć lat temu. Zdaniem PSC.

„Nie odczuwają bólu” – powiedziała Melia. „W obliczu prognozowanego wzrostu temperatur jest to kluczowy moment. Szkoda, że ​​musimy osiągnąć z nimi porozumienie, w przeciwnym razie nie wywiążą się ze swoich obowiązków wobec klientów i zostaną obciążeni przez państwo kosztami dostaw.

Związek ma politykę nie podawania szczegółów negocjacji, ale Melia powiedziała, że ​​płace, świadczenia, środki bezpieczeństwa i bezpieczeństwo pracy są częścią rozmów. Umowa jest odnawiana co cztery lata. W 2012 r. negocjacje w sprawie kontraktu nie powiodły się i Con Ed „odblokował” prawie 8 000 pracowników. the Impas trwał trzy tygodnie Do tego czasu – gubernator. Andrew Cuomo doprowadził obie strony do stołu i osiągnął porozumienie.

READ  Kontrakty terminowe na Dow rosną, Tesla odbija się po przełamaniu przez rynek kluczowych poziomów

Alan Drury, rzecznik Con Edison, powiedział w sobotę, że firmie zależy na sprawiedliwym porozumieniu ze związkiem.

„Lokal 1-2 Amerykańskiego Związku Pracowników Utility i Con Edison w dalszym ciągu angażują się w znaczące i produktywne dyskusje” – stwierdził w pisemnym oświadczeniu. „Jesteśmy optymistami, że te rozmowy zaowocują uczciwym i godziwym porozumieniem zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów”.

W sobotę o 21:00 Melia powiedziała Gothamist, że negocjacje nadal trwają.

„Con Ed jest teraz na kursie kolizyjnym, ale nadal jesteśmy przy stole” – powiedziała Melia.