28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pracownicy Meta chcą rzucić pracę w obliczu krachu giełdowego

Udziały matki Meta na Facebooku i Instagramie spadły o ponad 40% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy – a niektórzy pracownicy obciążeni podwodnymi opcjami na akcje chcą się wycofać.

„Dołącz do Meta w pobliżu [all time stock high]Powiedział w tym tygodniu pracownik Meta w popularnym wątku na Blind, forum dyskusyjnym firmy ze zweryfikowanymi członkami. „Co powinienem zrobić?”

„Opuść to miejsce bzdur”, odpowiedział inny Mitamat.

„Ta sama łódź”, powiedział trzeci, dodając, że „robili już wywiady” w innych firmach.

„Tak, powinieneś myśleć Meta, Metamaty i ja. Zadaj sobie pytanie, czy ten ciąg pomysłów jest dobry dla firmy”. „Żartuję… szkoda”.

Gwałtowny spadek kursu Meta niepokoi niektórych pracowników.
Obrazy Getty

Meta stoi w obliczu czynnika pośpiechu, ponieważ cena jej akcji spadła z najwyższego w historii poziomu ponad 380 USD we wrześniu do 216,49 USD w piątek. Zaczęło się ślizgać zeszłej jesieni jako seria cholernych przecieków Wywiera ogromną presję polityczną na firmę A Meta zaczyna odczuwać uderzenie miliardów dolarów w zmiany prywatności od Apple i Google uderza w działalność reklamową.

„Ludzie zdecydowanie zwracają uwagę i martwią się o cenę akcji” – powiedział The Post Michael Solomon, który kieruje inżynierami oprogramowania przez swoją firmę talentów 10x Management. „Myślę, że wiele osób ma pytania dotyczące tego, czy Meta kiedykolwiek z tego wyjdzie – czy to może być dla nich początek końca”.

martwy
Akcje Meta spadły o ponad 40% po osiągnięciu rekordowego poziomu we wrześniu 2021 roku.
Reuters

Odejście jest w twoim najlepszym interesie

Kiedy inżynierowie oprogramowania dołączają do firm takich jak Meta, Google czy Amazon, ich wynagrodzenie zazwyczaj składa się z około 50/50 kombinacji opcji gotówkowych i na akcje, przy czym pracownicy na poziomie podstawowym otrzymują więcej gotówki, a bardziej doświadczeni, zgodnie z danymi z poziomów śledzenia wynagrodzeń. Technologia.

W Meta nowi pracownicy zazwyczaj otrzymują określoną liczbę ograniczonych jednostek akcji w oparciu o średnią cenę akcji firmy w czasie ich zatrudnienia. Oznacza to, że pracownicy, którzy dołączą do firmy przed rakietami giełdowymi, mogą odnieść duże korzyści, ale także naraża ich na spadki.

READ  Pentagon zaprzecza udziałowi w wysyłce Starlink, którą Elon Musk wysłał na Ukrainę

Na przykład pracownik Meta, który zarobił 100 000 dolarów na ograniczonych jednostkach akcyjnych w okolicach szczytu giełdowego firmy we wrześniu, będzie miał teraz prawie 57 000 dolarów.

Oznacza to również, że oportuniści z innych firm – takich jak Microsoft, który w tym roku spadł o 10,3% – mogą teoretycznie „kupić spadek”, podejmując pracę w rozchwianej firmie, takiej jak Meta, i zdobywając więcej opcji na akcje po niższej cenie.

pracownik techniczny
Wielu pracowników technicznych zauważyło, że wartość ich opcji na akcje gwałtownie spadła.
Getty Images / istockphoto

W odpowiedzi na niezadowolony post „Metamate” na Blind, pracownik Microsoftu napisał: „Jedynymi ludźmi, którzy radzą sobie dobrze, są ci, którzy obecnie przenoszą firmy. Robię dokładnie to i zmierzam do Meta”.

Laura Martin, analityk ds. technologii i mediów w Needham & Company, powiedziała, że ​​chociaż wielu pracowników technicznych może czuć się lojalnymi wobec swoich firm, dla wielu ma sens zmiana pracy, gdy dostępna jest wartość ich opcji.

„Jeśli nie zamierzasz zarabiać na opcjach na akcje przez trzy lata, odejście jest w twoim najlepszym interesie” – powiedział Martin The Post. „Akceptuję decyzję o odejściu z obecnej firmy i wejściu do spółki i nabyciu akcji po ich obecnej cenie.”

martwy
„Myślę, że wiele osób ma pytania dotyczące tego, czy Meta wyjdzie z tego – czy to może być dla nich początek końca” – powiedział agent ds. talentów technicznych, Michael Solomon.
Obrazy Getty

„Znacznie wyższa rekompensata pieniężna”

Chociaż Meta jest najbardziej ekstremalnym przykładem, cały sektor technologiczny spadł w tym roku po osiągnięciu rekordowego poziomu w 2021 roku. Ciężki Nasdaq Composite spadł do tej pory o 12,3% w 2022 roku, podczas gdy Apple o 9,9%, a Amazon o 12,3%. 5,3%, a akcje Google 5,7%.

Według Richarda Kramera, analityka technologicznego i założyciela Arete Research, gdy opcje na akcje tracą na wartości, duże firmy technologiczne zdają sobie sprawę, że króluje gotówka.

„Wielkie firmy technologiczne po prostu płacą znacznie wyższe rekompensaty pieniężne, ponieważ Wielka Piątka ma łącznie 345 miliardów dolarów w gotówce netto” – powiedział Kramer The Post. „Bitwa o zdobycie najlepszych talentów nie uległa spowolnieniu”.

READ  Glencore rozlicza korupcję i przekupstwo w USA, Wielkiej Brytanii i Brazylii

Według Briana Kruppa, szefa działu badań zasobów ludzkich w firmie konsultingowej Gartner, wynagrodzenie często ma formę „zachęt do zatrzymywania gotówki”, które są wypłacane pod warunkiem, że pracownicy pozostaną w firmie przez określoną liczbę lat.

Google
Akcje Google również spadły w 2022 roku.
Obrazy Getty

„Gdy cena twoich akcji spada, ograniczone jednostki akcji są mniej skuteczne jako strategia utrzymywania”, powiedział Krupp The Post.

Według Solomona, agenta talentów, niektórzy inżynierowie szukający gotówki zamiast opcji na akcje byli w stanie wynegocjować ogromne płatności od Meta w ostatnich miesiącach.

„Otrzymują lepsze oferty, ponieważ Meta wie, że muszą to nadrobić” – powiedział Solomon.

Meta nie odpowiedziała na pytania dotyczące środków, jakie podejmuje, aby zatrzymać i przyciągnąć talenty.

pracownicy techniczni
Niektóre mniejsze firmy technologiczne zostały dotknięte mocniej niż Meta.
Obrazy Getty

„Dziel się znacznie więcej niż martwy”

Podczas gdy firmy takie jak Meta i Amazon pobiły w 2022 r., niektóre z mniejszych firm technologicznych, które prosperowały podczas pandemii, odczuły większy ból, gdy Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe, a inwestorzy wycofywali się z akcji technologicznych.

Akcje Netflix, które odbiły w trakcie zamknięcia, spadły w tym roku o 33,9%. Firma Zoom, zajmująca się wideokonferencją, spadła z rekordowego poziomu 310 USD we wrześniu do zaledwie 116,28 USD. I Robinhood, aplikacja do handlu akcjami, która to wykorzystała Boom Stock Meme W 2020 i 2021 r., krótko po wejściu na giełdę zeszłego lata, jego cena wynosiła 70 USD, ale od tego czasu spadła poniżej 13,50 USD.

Lista jest długa, z pracownikami PayPal, firmy e-commerce Shopify, Oblegana firma fitness Peloton A producenci samochodów elektrycznych Rivian martwią się, że akcje ich firmy gwałtownie spadną w ostatnich miesiącach.

„Dołączyłem do Rivian w styczniu i straciłem ponad 50%”, napisał jeden z pracowników Rivian, używając emoji „facepalm”.

Kramer powiedział, że zmiana w firmach technologicznych niższego szczebla może pomóc Meta i innym dużym firmom technologicznym rzucić się na i zatrudnić talenty, przynajmniej częściowo, aby zrekompensować wszelkie odejścia związane ze spadkami giełdowymi.

READ  Bezos: Rada ds. Dezinformacji powinna zbadać tweeta Bidena

„Rekrutują z setek innych firm zajmujących się oprogramowaniem dla przedsiębiorstw itp., które mają znacznie mniej zapasów niż Meta” – powiedział.

Kramer dodał, że największe firmy technologiczne nie polują aktywnie na swoich pracowników, ponieważ byłoby to „receptą na inflację płac”.

Jednak to nie powstrzymuje pracowników jednej dużej firmy technologicznej od ubiegania się o pracę w innej.