27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Port Lightning iPhone’a 15 można zastąpić USB-C

iPod mini

iPod mini
Zdjęcie: Caitlin McCarthy / Kismodo

Mam łzy w oczach i nic na to nie poradzę. Dlaczego emocjonalne? Bo po latach uporczywego używania złącza Lightning w iPhonie nowy przeciek mówi, że Apple w przyszłym roku zastąpi je USB-C.

Generalnie byłbym sceptyczny wobec takiego twierdzenia, ale pochodzi ono od Ming-chi Quo (via), jednego z najbardziej zaufanych analityków Apple. Makromery), który ma imponujące osiągnięcia w przewidywaniu nadchodzących wydań i funkcji. Napisał w tweecie, powołując się na bliżej nieokreśloną ankietę, że w drugiej połowie 2023 roku iPhone – prawdopodobnie iPhone 15 – wepchnie złącze Lightning dla USB-C, co zwiększy prędkość transferu i ładowania. Zauważył jednak, że „ostateczne specyfikacje nadal zależą od obsługi iOS”.

Zanim pożyczymy Apple więcej, firma jest obecnie spychana z powrotem w kąt przez grupę ds. rynku wewnętrznego UE i ochrony konsumentów. Głosowano w zeszłym miesiącu za ustawą Zmusi to firmy do przyjęcia USB-C we wszystkich małych i średnich gadżetach. Ta zasada ma na celu uproszczenie rzeczy dla klientów i ograniczenie e-odpadów.

Guo wcześniej stwierdził, że Apple nie ma zamiaru wymieniać złączy Lightning z obsługą USB, mimo że Apple stosował nieuczciwe standardy na swoich tabletach iPad i komputerach Mac. „Uważamy, że USB-C jest szkodliwy dla rentowności biznesu MFi, a jego wodoodporność jest niższa niż w przypadku Lightninga i MagSafe” – napisał Guo.

Zakładano, że Apple ominie fazę USB-C i przeniesie się ze złącza Lightning na całkowicie bezportowy telefon, który bazował na ładowaniu bezprzewodowym. W ten sposób rozszerza swoje akcesorium MagSafe, przyciągając dochody i czyniąc telefon jeszcze bardziej wodoodpornym. Guo zauważył jednak, że ekosystem MagSafe nie jest gotowy na prime time i Apple będzie nadal używać Lightning „w dającej się przewidzieć przyszłości”.

Apple może nadal całkowicie opuścić porty; Może to być złym krokiem dla właścicieli iPhone’ów, aby przekonwertować swoje ładowarki Lightning na USB-C, port znajdujący się we wszystkich nowoczesnych gadżetach z wyjątkiem iPhone’a.

Nie wszyscy będą za tą zmianą, a ci, którzy od lat gromadzą piorunochrony, co zrozumiałe się zdenerwują. Jeśli jest to jakieś pocieszenie, posiadacze iPhone’ów, którzy zainwestowali w ekosystem Apple’a, mogą już mieć kabel USB-C.

READ  Potwierdzono, że prezydent RPA jest zarażony Govt-19