28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biden mówi, że inflacja jest jego „priorytetem krajowym”

Niemniej jednak wysiłki te niewiele przyczyniły się do kontrolowania inflacji, która rozwija się w najszybszym tempie od 40 lat, w wyniku łańcuchów dostaw prowadzących do niedoboru towarów; wojna Rosji na Ukrainie, która podnosi ceny energii; Oraz potrzeba szerszego konsumenta.

Sekretarz Skarbu Janet L. Yellen powiedziała we wtorek przed panelem Senatu, że obawia się wzrostu cen w Stanach Zjednoczonych i że pomimo pewnych przewidywań, że inflacja osiągnie szczyt, nie jest jasne, kiedy ceny będą umiarkowane. Wskazał, że ważnymi zmiennymi są ścieżka epidemii, zamykanie się w Chinach i zmiana wzorców konsumpcji w USA.

„Perspektywy inflacji są nadal niepewne” – powiedziała Yellen.

Pomimo niezdolności prezydenta do poradzenia sobie z inflacją – a Rezerwa Federalna jest głównym narzędziem do walki z rosnącymi cenami – wzrost kosztów stał się tematem rozmów dla republikanów i politycznej odpowiedzialności pana Bidena, a jego notowania gwałtownie spadły.

Republikanie oskarżyli administrację Bidena i Demokratów o inflację i postrzegają ją jako udaną kwestię przed wyborami uzupełniającymi. Republikanie wskazują na uchwaloną w zeszłym roku przez Kongres ustawę o pomocy epidemiologicznej w wysokości 1,9 biliona dolarów, która rozszerzyła miliardy dolarów na płatności stymulacyjne i zasiłki dla bezrobotnych, płacąc jednocześnie miliardy stanom i miastom w czasie, gdy gospodarka już się ożywia.

„Biden może żyć w alternatywnej rzeczywistości, ale wyborcy nie i dlatego obwiniają tylko Bidena i Demokratów za wzrost cen artykułów codziennego użytku, gazu i artykułów spożywczych” – powiedziała McDonnell. „Gospodarka jest w referendum w listopadzie, a wyborcy wiedzą, że Fiden i Demokraci to pogarszają”.

Administracja Bidena obarczyła winą czynniki zewnętrzne, takie jak epidemie, zakłócenia łańcucha dostaw i upadek wojny na Ukrainie, i argumentowała, że ​​Republikanie byli odpowiedzialni za zachęty zatwierdzone podczas administracji Trumpa. Kierownictwo firmy Biden oskarżyło firmy o pogarszanie sytuacji poprzez podnoszenie cen w celu osiągnięcia zysku.

READ  NC Pogoda: wietrzny, zimny poniedziałek z przebiśniegami na drogach po zimowej burzy w niedzielę

Od kilku miesięcy pan Biden pożyczał, aby zmniejszyć deficyt federalny i zachęcał do podnoszenia podatków od korporacji i osób zamożnych. Zarzucił też firmom energetycznym osiąganie zysku bez zwiększania produkcji.

Raport Alana Raport wniesiony.