15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pojawiły się fałszywe doniesienia na temat zwycięstwa Shakura Stevensona nad Edwinem De Los Santosem

Pojawiły się fałszywe doniesienia na temat zwycięstwa Shakura Stevensona nad Edwinem De Los Santosem

Mike’a CoppingeraESPN17 listopada 2023, 01:33 ET3 minuty czytania

LAS VEGAS – Shakur Stevenson miał w czwartek złożyć oświadczenie przeciwko Edwinowi De Los Santosowi, gdy jego gwiazda zaczęła jaśniejć. Teraz, gdy zdobywa tytuł w trzeciej kategorii wagowej, jego akcje spadają po jednym z najgorszych głównych wydarzeń telewizyjnych w ostatnim czasie.

Ponieważ żaden z zawodników nie osiągnął dwucyfrowej kwoty w ciągu 12 rund, Stevenson nie szukał wymówek dla de los Santosa w walce o tytuł wagi lekkiej 116-112, 115-113 i 116-112.

„Miałem dziś kiepski mecz” – powiedział ESPN „nie”. powiedział Stevenson, bokser ważący 8 funtów za funt. „Właśnie na tym się skupiłem. Jestem chory i będę z tym żyć. Jest w porządku….

„Przed walką nie czułem się dobrze” – kontynuował. „Szczerze mówiąc, jeśli już czuję się tak na ringu i nie idzie mi to dobrze, upewnię się, że boksuję i wygram”.

Stevenson przez cały mecz wykazywał ograniczony atak, szczególnie lewą ręką. Zapytany, czy doznał kontuzji ramienia, Stevenson nie wyjaśnił szczegółowo.

„Nie mogę nic na ten temat powiedzieć” – powiedział. „Nie szukam wymówek. To się zdarza. Jako zawodnicy przechodzimy przez wiele.”

Devin Haney, który od miesięcy sparinguje ze Stevensonem w mediach społecznościowych, napisał w X: „Przestań tej przerażającej historii… nikt nie boi się tej pompy!”

Stevenson i inni nazwali go najbardziej unikanym zawodnikiem w boksie.

Gwiazda boksu Ryan Garcia napisał na tym samym forum: „Wyobraźcie sobie, że jedziecie na tę walkę w weekend Formuły 1, prosiłbym o zwrot pieniędzy i kładłbym się prosto do łóżka. Ile spałbym, będąc tam”.

Zderzenie stylów jest często przyczyną braku działania. Obaj bokserzy potrafią kontratakować z południowej łapy i żaden nie chce prowadzić.

Tak więc, choć Stevenson uniknął zwycięstwa i tytułu w trzeciej lidze – grudzień 2013 r. Jedno zabrane Haneyowi po podpisaniu kontraktu na starcie z Regisem Progress 9 stycznia – musi zregenerować się po nocy pełnej buczenia i fanów zmierzających do wyjścia. Walka się skończyła.

READ  Dan Hurley z drużyny UConn, zirytowany przez kibica, został uderzony faulem technicznym

Ale z punktu widzenia rozrywki nie wszystko stracone w ten czwartkowy wieczór.

Emanuel Navarrete, najbardziej niezawodny zawodnik akcji w boksie, zaliczył kolejną słabą passę, ale w swojej obronie tytułu 130 funtów przeciwko Robsonowi Conceicao zachował zaskakującą równowagę.

Navarrete dwukrotnie pokonał Conceicao – w rundach 4 i 7 – i był bliski zatrzymania go w 11. rundzie, ale złoty medalista olimpijski wygrał rundę finałową na wszystkich trzech kartach wyników, aby uniknąć porażki i zapewnić sobie rewanż.

Aby zmyć zły smak swojej walki, Stevenson musi stoczyć walkę z zawodnikiem ciśnieniowym, który może uwolnić ręce, z kimś, z kim może zmierzyć się w zabawnej walce. Navarrete pasuje do tej sytuacji, a Stevenson jest łączony z potencjalną walką w kwietniu, ale jego losowanie ulega zmianie, ponieważ następnym może być rewanż.

William Cepeda, promowany przez Golden Boy, może być w tym momencie najlepszą opcją dla Stevensona. Niepokonany Meksykanin zadawał 1000 ciosów w jednej walce. Kiedyś przekroczył granicę 1500. Przeciwko tak potężnemu zawodnikowi jak Zepeda Stevenson może zaprezentować swoje umiejętności w pojedynku transmitowanym w telewizji, który sprawi, że fani zapamiętają ten wieczór.


Oto jak widziałem akcję przez całą noc: