18 maja, 2024

Marvin Harrison Jr. Masterclass Ohio State pokonuje Penn State 20-12

Dwóch zawodników wagi ciężkiej przeczuwało, że ich przeciwnicy wygrywają w sobotę po wypełnionej puntami pierwszej kwarcie, a wyciągnięte wnioski były dla publiczności aż nadto jasne: Penn State i Ohio State to niezwykle podobne kluby piłkarskie.

Obie drużyny w dużym stopniu opierały się na skąpej obronie – kiedy ostatni raz widziałeś Ohio State klęczące w szatni po trzech przerwach na żądanie – i pracowały nad nieodłącznymi problemami związanymi z rozwojem z młodym, niedoświadczonym rozgrywającym. Jednak rozgrywający PSU Drew Allar nie widział odpoczynku w swoim niesprawdzonym korpusie przyjmującym, a strzelec stanu Ohio Kyle McCord odjechał Maserati przed Nittany Lions.

W sobotę Marvin Harrison Jr. ugruntował swoją kandydaturę do wyboru w pierwszej rundzie draftu, wykonując 11 przyjęć na odległość 162 jardów, co zapewniło zwycięstwo Ohio State 20-12 w sobotę.

Wczesną sobotę podczas meczu otwierającego OSU McCord rzucił okiem na jedną z najlepszych defensyw w futbolu uniwersyteckim, niszcząc niebiesko-białą drugorzędną i wykonując wszystkie pięć pierwszych podań. Rzut do Chip Traynum sięgał 19 jardów do czerwonej strefy, ale gdy linia bramkowa dławiła szyję, obrona Penn State w końcu zaczęła dopasowywać się do swojego rodowodu. McCord natychmiast popełnił trzy kolejne nieukończenia, zatrzymując jazdę Buckeye i wymuszając cel z gry.

Obie obrony w dalszym ciągu spisywały się na elitarnym poziomie, wymuszając dziewięć puntów w pierwszej połowie, a liniowy obrońca Curtis Jacobs odbił piłkę od szarpiącego się Kyle’a McCorda, co wydawało się być ciosem zmieniającym dynamikę przed Penn State. W drugiej kwarcie 56-jardowe przyłożenie po stracie.

Jednak radosny Jacobs podskakuje z radości, gdy drugoklasista Penn State zostaje odgwizdany za wślizg w defensywie, co daje Ohio State nowe życie i nowe upadki. McCord w pełni wykorzystał tę przewagę, uderzając Harrisona Jr. na linii czwartego jarda, po czym oddał piłkę Mianowi Williamsowi.

READ  Will Smith wygłasza pierwsze przemówienie od czasu gali rozdania Oscarów – Ostateczny termin

Penn State połączył wynik Williamsa z dwoma celami z gry i w szatni objął prowadzenie Ohio State 10-6.

Ta sama skąpa obrona pochłonęła całą trzecią kwartę, siedem przejęć łącznie, pięć puntów, jedna strata i fumble. Jednak gdy w czwartej kwarcie stan Ohio zaczął zwiększać swoją przewagę do czterech punktów, McCord zwrócił się do starych niezawodnych Harrisona Jr. i Kate Stover, które w sobotę łącznie zapewniły 81 procent zasięgu OSU, po parę chwytów z 30 jardów. Buckeyes należy zepchnąć do strefy przeciwnej.

Ohio State strzeliło kluczowego gola z gry z 40 jardów, a czwarty strzał przed pomocnikiem stworzył krótkie pole dla obrony Buckeye, co Harrison Jr. ostatecznie wywalczył, zdobywając 13 jardów wyniku TD. Penn State zdołało pocieszyć przyłożenie w ostatniej minucie, ale Buckeyes otrzymali kopnięcie z boku i poprawili bilans do 7-0 w sezonie.