20 maja, 2024

Po sygnale dźwiękowym: Purdue 79, Indiana 59 – w środku

Szybkie przemyślenia na temat porażki 79-59 na Purdue:

jak to się stało

Indiana rozpoczęła sobotni mecz na Purdue od ostrego ataku. Hoosiers prowadzili 10-7 po pierwszych czterech i pół minutach i przez pierwsze 12 minut byli przyszpileni do Boilermakers. Efektowny finisz Kel'ela Ware'a w 8:23 sprawił, że Hoosiers stracili dwie bramki na 20-18. Jednak przedłużająca się ofensywna susza IU i wzrost Purdue 15-1 sprawiły, że Boilermakers osiągnęli przewagę 35-19 do czasu 2:32. Trzy proste kosze Treya Gallowaya dały Hoosiers trochę życia pod koniec połowy, gdy drużyny schodziły do ​​szatni, a Purdue prowadził 37-25. Podczas gdy Hoosiers radzili sobie całkiem nieźle w defensywie, utrzymując Purdue na poziomie zaledwie 1,08 punktu na posiadanie w pierwszej połowie, Braden Smith zdobył 15 punktów w 20 minut. Ofensywa Indiany nie była w stanie utrzymać takiego tempa gry, strzelając zaledwie 11 z 27 celnych strzałów i zdobywając 25 punktów do przerwy.

Początek połowy był pełen błędów, gdyż Malik Renaud strzelił czwartego gola (w jednej trzeciej dogrywki) o 17:15. Pierwsze punkty Hoosiers w drugiej połowie zdobyli dopiero, gdy Kel'el Ware trafił za trzy punkty na 15:32 przed końcem. Do przerwy medialnej do lat 12 prowadzenie Purdue wynosiło 55-35, a Zach Eddy zaliczył już double-double z 21 punktami i 12 zbiórkami. Trafienie za trzy punkty Masona Gillisa powiększyło przewagę Purdue do 26 punktów w 9:48, co zmusiło Mike'a Woodsona do skorzystania z kolejnej przerwy na żądanie. Na 6:35 przed końcem prowadzenie Boilermakers wzrosło do 29 po trafieniu za trzy punkty Edey'a. Przez resztę drogi Indiana nigdy nie zbliżyła się do wyniku bliżej niż 18. Porażka spadła do 14-10 Hoosiers w sumie i 6-7 w grze Big Ten.

Wybitni wykonawcy

CJ Gunn prowadził Hoosiers z 13 punktami z ławki rezerwowych, trafiając 3 z 4 z dystansu. Ware dodał 11 punktów i osiem zbiórek, a Mackenzie Mgbako dodał 12 punktów w 32 minuty.

READ  Wynik Mistrzostw Świata: Phillies pokonują Astros w grze 3, gdy Bryce Harper i Kyle Schwarber prowadzą zaporę ucieczki z domu

Statystyki, które wyróżniają się

Indiana trafiała zaledwie 41,8 procent z gry, 25 procent za trójki i zdobywała zaledwie 0,86 punktu na posiadanie. Zespół Boilermakers trafił 37 procent niecelnych strzałów i zdobył 12 punktów drugiej szansy. Purdue również zdobył punkty po walce stratowej 13-6 i pokonał Indianę 21-9 z linii rzutów wolnych.