9 maja, 2024

Creighton 78-71 Xavier (10 lutego 2024 r.) Podsumowanie meczu

CINCINNATI – – Ryan Kalkbrenner zdobył 28 punktów, gdy Creighton z numerem 19 pokonał w sobotę Xaviera 78:71.

Baylor Sherman zdobył 16 punktów dla Bluejays (17-7, 8-5 Big East), którzy uniknęli pierwszej od 2019 roku serii trzech porażek z rzędu na Wielkim Wschodzie.

To była stracona szansa dla Rycerzy (13-11, 7-6), którzy wygrali trzy mecze z rzędu i ożywili swoje nadzieje na turniej NCAA.

Desmond Claude zdobył 22 punkty, a Davion McKnight dodał dla Xaviera 21 punktów.

Creighton nie wykorzystał pierwszych ośmiu prób za trzy punkty, ale zakończył pierwszą połowę serią 12-2 i dziewięciopunktową przewagą do przerwy. Kalkbrenner zdobył 14 punktów w pierwszej połowie. Creighton zakończył grę 7 z 28 na 3.

W ostatnich trzech minutach pierwszej połowy Rycerze pozostawili bezbramkowy remis. Susza trwała do czasu, aż Quincy Olivari trafił za trzy punkty na 18:11 przed końcem drugiej połowy.

Odkąd drużyny dołączyły do ​​Wielkiego Wschodu w 2013 roku, w 18 z 26 spotkań rozstrzygnięto różnicą maksymalnie ośmiu punktów, a w dwóch meczach doszło do dogrywki.

Wsad Kalkbrennera sprawił, że na 9:13 przed końcem meczu było 66-46.

Na 1:16 przed końcem Knights zmniejszyli prowadzenie do pięciu po ustawieniu McKnighta, ale Creighton utrzymał przewagę.

Wielkie zdjęcie:

Creighton: Stephen Ashworth ma na swoim koncie osiem meczów z rzędu, w których zdobył 10 lub więcej punktów, w tym 20 lub więcej punktów w dwóch ostatnich meczach. Ashworth strzelił w sobotę 12 goli.

Xavier: Xavier zajmuje drugie miejsce na Wielkim Wschodzie i czwarte w kraju pod względem punktów szybkiego przełamania, ale Creighton w sobotę ograniczył Rycerzy do 15 punktów szybkiego przełamania.