24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Papież Franciszek jest pierwszym papieżem, który przemawiał na szczycie G7 i spotkał się z Bidenem i światowymi przywódcami

Papież Franciszek jest pierwszym papieżem, który przemawiał na szczycie G7 i spotkał się z Bidenem i światowymi przywódcami

Papież FranciszekPierwszy papież, który uczestniczył w A Szczyt G7Przywódcy bogatych demokracji na świecie wezwali piątek do ochrony godności ludzkiej przede wszystkim w dziedzinie rozwoju i zatrudnienia sztuczna inteligencjaOstrzeżenie, że technologia stwarza ryzyko przekształcenia relacji międzyludzkich w zwykłe algorytmy.

Papież Franciszek spotyka się z prezydentem Joe Bidenem podczas szczytu przywódców G7 drugiego dnia 50. szczytu G7 w Borgo Egnazia, 14 czerwca 2024 r. w Fasano we Włoszech.

Oddział Produkcji Fotograficznej/Getty Images


Franciszek został zaproszony przez premier Włoch Giorgię Meloni, gospodarza szczytu, do wygłoszenia przemówienia na specjalnej sesji poświęconej zagrożeniom i obietnicom związanym ze sztuczną inteligencją. Przedstawia etyczną perspektywę w kwestii, która coraz częściej pojawia się w programie szczytów międzynarodowych, rządowych i korporacyjnych.

Papież powiedział, że politycy powinni przejąć wiodącą rolę w zapewnianiu pewności Amnesty International Pozostaje skoncentrowany na człowieku, więc decyzje dotyczące tego, kiedy go użyć ramiona – lub jeszcze mniej śmiercionośne narzędzia – są zawsze tworzone przez ludzi, a nie maszyny.

„Skażemy ludzkość na beznadziejną przyszłość, jeśli pozbawimy ludzi możliwości podejmowania decyzji o sobie i swoim życiu, skazując ich na uzależnienie od wyborów dokonywanych przez maszyny” – powiedział. „Musimy zapewnić i chronić przestrzeń dla odpowiedniej kontroli człowieka nad wyborami dokonywanymi przez programy AI: od tego zależy sama godność człowieka”.

Papież Franciszek stoi z głowami państw G7, Olafem Scholzem, kanclerzem Niemiec; Justin Trudeau, Premier Kanady; Emmanuel Macron, Prezydent Francji; Giorgia Meloni, Premier Włoch; Joe Biden, Prezydent Stanów Zjednoczonych; Fumio Kishida, Premier Japonii; Rishi Sunak, premier Wielkiej Brytanii i inni w Borgo Egnazia, 14 czerwca 2024 r. w Fasano, Włochy.

Media watykańskie za pośrednictwem Getty Images


Sam papież również padł ofiarą szkód spowodowanych przez sztuczną inteligencję. W zeszłym roku, kiedy w Internecie pojawiły się zdjęcia przedstawiające 86-letniego papieża nietypowo ubranego w elegancką, puchową marynarkę i krzyż wysadzany srebrnymi klejnotami, szybko stały się popularne, zdobywając miliony wyświetleń na platformach mediów społecznościowych. zdjęcia Było to demo AI stworzone przy użyciu oprogramowania AI Midjourney.

Rozprzestrzenianie się sztucznej inteligencji i migracja były jednymi z głównych tematów omawianych przez światowych przywódców na szczycie. Po sesji papież na wózku inwalidzkim, ubrany na biało, spotkał się osobno z przywódcami G7 i został powitany gromkimi brawami, rozmawiając z nimi przez około 25 minut.

READ  Birma potwierdza, że ​​główne miasto w północno-wschodniej części kraju, w pobliżu Chin, zostało zajęte przez zbrojny sojusz etniczny