24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Katarzyna, księżna Walii, po raz pierwszy od czasu zdiagnozowania u niej raka pojawia się publicznie podczas oficjalnych obchodów urodzin króla

Katarzyna, księżna Walii, po raz pierwszy od czasu zdiagnozowania u niej raka pojawia się publicznie podczas oficjalnych obchodów urodzin króla

James Manning/PA Wire

Księżną Walii i jej dzieci zabrano do centrum handlowego, aby obejrzeć Trooping the Colour.


Centrum handlowe w Londynie
CNN

Katarzyna, księżna Walii, po raz pierwszy od czasu diagnozy raka pojawiła się publicznie, dołączając do innych członków rodziny królewskiej w Londynie. Siły koloruoficjalna parada z okazji urodzin króla.

Księżniczka, znana również jako Kate, została przewieziona oficjalnym powozem wraz z trójką dzieci z Pałacu Buckingham na Paradę Gwardii Konnej, aby obejrzeć ceremonię. Można ją zobaczyć noszącą odznakę Irlandzkiego Pułku Gwardii, nawiązującą do jej roli honorowego pułkownika.

Później widziano rodzinę, która obserwowała wydarzenia z punktu widzenia, podczas gdy mąż Kate, William, książę Walii, jeździł na koniu.

Króla Karola III i królową Camillę również przewieziono powozem z Pałacu Buckingham, wywołując wiwaty ze strony tłumów powoli udających się do centrum handlowego. Ze względu na diagnozę raka król w tym roku pojedzie rydwanem, a nie konno.

Na to wydarzenie w centrum handlowym zebrali się ludzie w każdym wieku. Niektórzy widzowie noszą czapki i naszyjniki z flagą Union Jack, inni machają flagami. Najbardziej patriotyczni śpiewali hymn narodowy.

Oczekuje się, że Kate dołączy do rodziny królewskiej na balkonie w późniejszym terminie. Jest to znaczący moment w powrocie księżniczki do zdrowia i jest to jej pierwsze publiczne wystąpienie od Bożego Narodzenia – na kilka tygodni przed zdiagnozowaniem u niej raka.

James Manning/PA Wire

Król Karol III i królowa Camilla podróżują wzdłuż centrum handlowego, aby wziąć udział w gali Trooping the Color.

Henry’ego Nichollsa/AFP/Getty Images

Fani rodziny królewskiej niosą ze sobą kartonową wycinkę przedstawiającą Katarzynę, księżną Walii, czekając w centrum handlowym przed Pałacem Buckingham.

W piątek Kate poinformowała o aktualnym stanie swojego stanu zdrowia, stwierdzając, że poczyniła „duże postępy” w powrocie do zdrowia. Powiedziała jednak, że spodziewa się, że leczenie będzie kontynuowane przez kilka kolejnych miesięcy i że „jeszcze nie wyszła na prostą”.

W programie uczestniczy także król Karol III, mimo że przechodzi leczenie raka.

Trooping the Color to wspaniały spektakl wojskowy, podczas którego 1400 oficerów i żołnierzy, 400 muzyków i 200 koni maszeruje ulicami Londynu od Pałacu Buckingham do Horse Guard Parade, podczas gdy tłumy ustawiają się na trasie.

To wydarzenie, jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu królewskim, jest tradycją obchodów oficjalnych urodzin brytyjskiego monarchy już od ponad 260 lat. Jednak faktyczne urodziny Charlesa przypadają na listopad.

Od XVIII wieku brytyjscy królowie i królowe podwoili swoje obchody, organizując publiczne uroczystości – oficjalne Boże Narodzenie – i bardziej prywatne wydarzenie w tym samym dniu.

Otrzymuj bezpłatny biuletyn Royal

Uważa się, że tradycja ta zaczęła się od mającego obsesję na punkcie imprez króla Jerzego II w 1748 roku. Podobnie jak Karol III, Jerzy urodził się w listopadzie, kiedy brytyjska pogoda często odbiega od ideału.

Po widowisku parada wraca do pałacu, gdzie król i członkowie rodziny tradycyjnie gromadzą się na słynnym balkonie, aby powitać wiwatujące tłumy życzliwych osób poniżej.

Wygląd Kate był głównym tematem dyskusji wśród gapiów, którzy rozmawiali i ogrzewali dłonie termosami z herbatą. „Jesteśmy bardzo podekscytowani” – powiedziała CNN 41-letnia Rene Geldenhuis.

„Mamy nadzieję, że uda nam się wyjść na balkon i ponownie zobaczyć jej piękną twarz… Brakowało nam widywania jej w miejscach publicznych, więc jesteśmy tu głównie dla niej” – dodała.

Tegoroczne procedury uległy modyfikacji, gdyż 75-letni Charles kontynuuje leczenie nieokreślonego rodzaju nowotworu.

Lekarze byli zachęcani jego postępami, co pozwoliło mu to zrobić Wznów obowiązki wobec społeczeństwa w kwietniu, ale każdy jego post jest sprawdzany i dostosowywany w stosownych przypadkach.

W związku z sobotnimi wydarzeniami dokona przeglądu żołnierzy siedzących w powozie Ascot Landau obok królowej Camilli.

Trzej z armii brytyjskiej Konie, które galopowały po Londynie w kwietniu Wrócili do służby i oczekuje się, że w najbliższy weekend wezmą udział w paradzie bożonarodzeniowej. Według armii pozostałe dwa konie „cieszą się wakacjami w Chilterns” i we właściwym czasie powrócą do służby.

To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.