19 kwietnia, 2024

Paige Bueckers wróciła z nieobecności w 19 meczach, zdobywając 8 punktów w zwycięstwie UConn nad St. Jana

Paige Bueckers wróciła z nieobecności w 19 meczach, zdobywając 8 punktów w zwycięstwie UConn nad St.  Jana

Po prawie trzech miesiącach nieobecności z powodu kontuzji lewego kolana, został wybrany Narodowym Piłkarzem Roku Wielcy Piekarze W piątek wieczorem w Hartford w stanie Connecticut zwyciężyła UConn Huskies 93-38 nad St. John’s.

Druga klasa wspięła się na wartę All-American po raz pierwszy od 5 grudnia, kiedy zameldowała się o godzinie 3:41 pierwszej kwarty i przywitała ją owacją na stojąco tłum z XL Center.

Bakers opuścili poprzednie 19 meczów o Lasquez nr 7 (21-5) po tym, jak doznali złamania przedniego płaskowyżu kości piszczelowej i łez łąkotki w ostatniej minucie wygranej przez Yukon 73-54 nad Notre Dame 5 grudnia. Przeszedłem operację. Aby naprawić kontuzję 13 grudnia.

The Bakers zeszli z ławki w piątek po raz pierwszy w swojej karierze, a ich pierwszy koszyk od grudnia był niezapomniany. Gdy zegar tykał pod koniec pierwszej kwarty, Bakers wstrząsnęły jej obrońcą i prawie straciły piłkę, po czym złapały ją i zatonęły w skoku łokciem przy dzwonku. Bakers ryknął i podniósł ręce, by dotrzeć do sekcji uczniów, których zdobyła przed nimi, zanim jej koledzy z drużyny przytulili ją na ławce.

Gwiazda zakończyła z ośmioma punktami strzałem 4 na 5 w ciągu 12 minut, z trzema okresami ruchu, zanim usiadł całą czwartą kwartę. Grała w sobie, ale wydawała się coraz bardziej komfortowa, tworząc własne ujęcie i uruchamiając je w trakcie przejścia, gdy gra się toczyła.

Bakers mieli średnio 21,2 punktów, 6,2 asyst, 5,5 zbiórek i 2,7 przechwytów w sześciu meczach rozegranych w tym sezonie przed kontuzją. Husky rozpoczął rok 5-1 z nią w składzie, przegrywając 22 listopada z rozstawioną w Południowej Karoliną na Bahamach, przegrywając 15-4 bez niej.

READ  Kontuzjowany Rafael Nadal wycofuje się z French Open

UConn ma kolejny mecz w sezonie regularnym, Sunday vs. Providence, przed Mistrzostwami Wielkiego Wschodu.