22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostateczne zatwierdzenie Tesla Giga Berlin spodziewane do końca tygodnia, ceremonia otwarcia zaplanowana na 22-23 marca: raport

Tesla Gigafactory Berlin render (Credit: Tesla)

Niedawny raport z Niemiec wskazuje, że ostateczne zatwierdzenie Tesla Gigafactory Berlin spodziewane jest w ten weekend. Podobno przygotowywana jest duża impreza otwierająca, wraz z pierwszymi dostawami niemieckiego modelu Y.

Informacja została niedawno opublikowana przez Niemiecką Agencję Prasową tagipiegel, który zauważył, że „Tesla Task Force” premiera Dietmara Wiedka spotkała się we wtorek, aby omówić ostateczne zatwierdzenie obiektu. Spotkanie podobno trwało tylko 20 minut, ale dyskusje były jasne: nie było większych wyzwań, przed którymi stanęła niemiecka fabryka samochodów elektrycznych Tesla.

Mówi się, że trwają przygotowania do wielkiego otwarcia Gigafactory Berlin. Według mediów, oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na 22 marca 2022 r., chociaż data ta może zostać przesunięta o jeden dzień do 23 marca 2022 r. Podobno policja brandenburska Dokonaj niezbędnych przygotowań również na to wydarzenie.

Podobnie jak w przypadku wielkiego otwarcia pierwszej fazy Gigafactory Shanghai, oficjalna premiera Giga Berlin obejmie dostawę pierwszego produkcyjnego Modelu Y do klientów. Oczekuje się, że podczas oficjalnej ceremonii otwarcia Giga Berlin do klientów trafi łącznie 30 modeli Y wyprodukowanych w Niemczech.

Tesla zbudowała pierwszy etap Giga Berlin na własne ryzyko, korzystając z ponad 20 wczesnych zatwierdzeń i jak dotąd firma posunęła się tak daleko, że produkowała samochody przedprodukcyjne, których nie wolno sprzedawać konsumentom. Widzowie entuzjastów Tesli w regionie szacują, że ponad 1000 modeli Y wyprodukowanych w Niemczech zostało zbudowanych przed rozpoczęciem produkcji z 2000 pojazdów przedprodukcyjnych które firma mogła produkować.

Gigafactory Berlin zostało pierwotnie ogłoszone przez dyrektora generalnego Tesli Elona Muska w listopadzie 2019 r. Budowa rozpoczęła się wkrótce potem w 2020 r., a firma zamierzała rozpocząć produkcję Modelu Y już w czerwcu 2021 r. Ta data okazała się zbyt optymistyczna, gdy Giga Berlin stanęła przed jednym wyzwaniem po inne. Projekt napotkał problemy z Złożony proces zatwierdzaniaSilny sprzeciw grup ekologicznych i implikacje dodania przez Teslę fabryki baterii do puli.

READ  Elon Musk Mark Zuckerberg Cage Match został zaakceptowany przez właściciela Facebooka – ostateczny termin

Minęło dużo czasu od Gigafactory Berlin. Ale teraz, gdy placówka najwyraźniej uzyskała ostateczną akceptację, wygląda na to, że niedługo czekanie będzie tego warte.

Zespół Teslarati byłby wdzięczny za kontakt. Jeśli masz jakieś wskazówki, skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] lub przez Twitter @Writer_01001101.

Ostateczne zatwierdzenie Tesla Giga Berlin spodziewane do końca tygodnia, ceremonia otwarcia zaplanowana na 22-23 marca: raport