20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Omigron: Świat jest w pogotowiu przed nowym wariantem wirusa koronowego

Nową mutację, która jest wysoce zaraźliwa, odkryto najpierw w Afryce Południowej, a później w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Izraelu, Włoszech, Czechach i Hongkongu.

Izrael ogłosił w sobotę, że w odpowiedzi na obawy Omigrana zakazuje wszystkim obcokrajowcom wjazdu do kraju. Oczekuje się, że zakaz, który oczekuje na zatwierdzenie przez rząd, potrwa dwa tygodnie. Izraelczycy powracający z kraju znajdującego się na czerwonej liście, który obejmuje kraje RPA, muszą zostać przez siedem dni odizolowani w wyznaczonym hotelu.

Oprócz jednego potwierdzonego przypadku mężczyzny powracającego z Malawi, Izrael ma siedem podejrzanych przypadków rozbieżności, podało ministerstwo zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia Nowej Południowej Walii poinformowało w niedzielnym oświadczeniu, że Australia pilnie bada podróżnych z RPA do Sydney, u których zdiagnozowano infekcję Kovit-19.

„Trwa się sekwencjonowanie genów awaryjnych w celu ustalenia, czy ma na nie wpływ nowy wariant lęku Omicron B.1.1.529” – czytamy w raporcie. Inni pasażerowie lotu mogą być uważani za bliskich współpracowników i są proszeni o natychmiastową odprawę, dodał.

Australia zakazała obcokrajowcom podróżowania do dziewięciu krajów RPA w ciągu ostatnich 14 dni, w tym do RPA, Lesotho, Botswany i Zimbabwe.

Tymczasem Korea Południowa nałożyła ograniczenia na podróżnych z ośmiu krajów RPA, ogłosiła w sobotę jej agencja kontroli i zapobiegania chorobom.

Agencja poinformowała, że ​​obcokrajowcy podróżujący z RPA, Botswany, Namibii, Zimbabwe, Lesotho, Eswatini, Malawi i Mozambiku nie mogą wjeżdżać do Korei Południowej. Wydawanie wiz obywatelom tych krajów zostało zawieszone do odwołania.

Obywatele Korei wjeżdżający z tych krajów muszą być odizolowani przez 10 dni w obiektach wyznaczonych przez rząd.

Co się dzieje w Europie?

Europa również gorączkowo nakłada zakazy podróży i naciska na zwiększenie swoich możliwości rozmieszczania wirusa koronowego po tym, jak kilka krajów na całym kontynencie zgłosiło podejrzenia o przypadki Omicron.

Rząd stanu Tyrolu poinformował w sobotę, że podejrzany przypadek wariantu odkryto w Innsbrucku w zachodniej Austrii, po niedawnym pozytywnym teście na Covit-19 przeprowadzonym przez pasażera z RPA.

READ  Cena Bitcoina spada poniżej 37 000 $ w połączeniu ze sprzedażą technologii

Próbki sprawy zostały wysłane do stolicy Wiednia, a wyniki są spodziewane w najbliższych dniach, poinformowali urzędnicy.

Tymczasem naukowcy ze Szpitala Regionalnego w Libercu w Czechach znaleźli przypadek wariantu Omigron u pasażera z Namibii, podała w sobotę CNN. Według filii CNN, CNN Prima, pozostałe osiem osób, które podróżowały z ofiarą, jest testowanych pod kątem Covit-19 i wariantów.

W sobotę po południu potwierdzono dwa przypadki w Wielkiej Brytanii, dwa w Niemczech i jeden we Włoszech. Dziesiątki innych podejrzanych jest w Holandii i Czechach. Dr Anthony Fauci, czołowy epidemiolog w Ameryce, powiedział, że nowy wariant może już być w jego kraju, ale nie został jeszcze zdiagnozowany.

Sajid Javed, brytyjski sekretarz zdrowia, powiedział, że dwa przypadki wykryte w Wielkiej Brytanii były związane z podróżą do RPA. „Te osoby są samoizolowane w swoich domach, a testy i śledzenie komunikacji są w toku” – dodał.

Niemieckie przypadki zidentyfikowane w Monachium dotyczyły dwóch pasażerów, którzy przybyli z Kapsztadu 24 listopada, podało bawarskie Ministerstwo Zdrowia w oświadczeniu z soboty.

„Od 25 listopada osoby izolowano wewnętrznie po pozytywnym teście PCR.

Przypadek Włoch ma miejsce w południowo-zachodniej Kampanii, powiedział podróżnik z Mozambiku w oświadczeniu włoskiego Ministerstwa Zdrowia. Nie ujawnia daty ani kraju przybycia podróżnego.

Wcześniej w sobotę władze niemieckie zidentyfikowały „podejrzany” przypadek wariantu Omigron we Frankfurcie od innego podróżnika powracającego z RPA. Lokalny wydział zdrowia powiedział w poniedziałek, że może potwierdzić pełne sekwencjonowanie wirusa przez pacjenta.

Holenderscy urzędnicy ds. zdrowia badają, czy 61 osób, które w piątek uzyskały pozytywny wynik testu na Covit-19 z Republiki Południowej Afryki, zostały dotknięte nowym wariantem.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) nie zidentyfikowało żadnych znanych przypadków Omigron w Stanach Zjednoczonych, a firma spodziewa się, że przypadki te zostaną szybko zidentyfikowane przez krajowy system nadzoru odmian, jeśli pojawią się rozbieżności.

Dyrektor CDC, Fauci, powiedział NBC w sobotę: „Nie byłbym zaskoczony, gdyby tak się stało [in the US], Jeszcze tego nie wykryliśmy, ale jeśli masz wirusa, który wykazuje ten poziom zarażenia i masz przypadki związane z podróżami, już w innym miejscu wspomnieli, że kiedy masz takiego wirusa, jest on prawie niezmieniony. Zajdzie na całość ”.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) Powiedział późny piątek Wczesne dowody sugerują wariant Omigron, Po raz pierwszy wykryty w RPA, co może zwiększać ryzyko nawrotu infekcji i obejmować pewne mutacje znalezione w wariancie.

GGD Kennemerland, miejska służba zdrowia odpowiedzialna za lotnisko Amsterdam Schiphol, poinformowała, że ​​wkrótce zostanie skontrolowana z pozytywnymi wynikami testów. Pozytywni uczestnicy testu zostali odizolowani w pobliskim hotelu, dodali holenderscy urzędnicy.

Wynalezienie nowego gatunku wywołało strach na całym świecie. jest w wielu krajach Nałożył zakaz podróżowania I globalnie Rynki upadły.

Ale WHO w piątek określiła Omicron jako „wariant lęku”, ale podkreśliła potrzebę dalszych badań w celu ustalenia, czy wariant jest wysoce zaraźliwy, czy powoduje poważniejszą chorobę i czy można uniknąć szczepień.

READ  Koordynacją działań zajmuje się Paramount TV Studios

„Ten wariant ma dużą liczbę mutacji, a niektóre z tych mutacji mają niepokojące właściwości” – powiedziała Maria van Kerkow, kierownik ds. technologii WHO w Kovit-19, w oświadczeniu w piątek.

„Obecnie trwa wiele badań… jest jeszcze niewiele informacji, ale te badania trwają, więc ich wdrożenie zajmuje badaczom czas, a WHO wkrótce poinformuje opinię publiczną, naszych partnerów i naszego członka krajów. Mamy więcej informacji” – dodał.

Lawrence Young, wirusolog i profesor onkologii molekularnej w Warwick Medical School w Wielkiej Brytanii, powiedział, że wariant Omigron jest „niezwykle niepokojący”.

„Jest to najbardziej zmodyfikowana wersja wirusa, jaką widzieliśmy do tej pory. Ten wariant ma pewne odmiany, które widzieliśmy wcześniej w innych wariantach, ale nie wszystkie tego samego wirusa. Ma również innowacyjne mutacje” – powiedział Young w oświadczeniu. . .

Zmiana Ma największą liczbę mutacji, łącznie około 50. Co ważne, południowoafrykańscy genetycy odkryli w czwartek ponad 30 mutacji Białko kolce – System, którego używa wirus, aby dostać się do atakowanych komórek.
Co wiemy o wariancie Omigron?

Naukowcy pochwalili południowoafrykańskich urzędników ds. zdrowia za szybką reakcję na erupcję Govt-19 w prowincji Gauteng w RPA, która doprowadziła do odkrycia nowego wariantu.

Ponieważ liczba przypadków w prowincji zaczęła rosnąć w szybszym tempie niż gdzie indziej, eksperci ds. zdrowia skupili się na sortowaniu próbek od osób pozytywnie przebadanych, co pozwoliło na szybszą identyfikację wariantu B.1.1.529.

Peacock powiedział, że południowoafrykańskie Ministerstwo Zdrowia i jego naukowcy „należą pochwalić się za odpowiedź w nauce i za alarmowanie świata”.

Powiedział, że rozwój pokazuje, jak ważne jest posiadanie lepszych umiejętności hierarchicznych i dzielenie się wiedzą z innymi. Przesłanie zostało wzmocnione przez WHO, która w piątek wezwała kraje do poprawy nadzoru i podjęcia wysiłków w celu lepszego zrozumienia wariantów wirusa koronowego.

Udział wzięli Martin Goillandeau z CNN, David McKenzie, Ghazi Balkiz, Laura Smith-Spark, Sharon Braithwaite, Antonia Mortensen, Tim Lister, Nadine Schmidt, Mia Alberti, AJ Davis, Jonny Hallam, Jake Kwon i Lauren Lau.

READ  Matka gwiazdy „Sandlot” znaleziona martwa w swoim domu przez zastępcę szeryfa Północnej Kalifornii; Chłopak aresztowany