2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odrodzenie Final Fantasy 7 po raz kolejny wywołuje kontrowersje wokół „żółtej farby”.

Odrodzenie Final Fantasy 7 po raz kolejny wywołuje kontrowersje wokół „żółtej farby”.

Wersja demonstracyjna Final Fantasy 7 Rebirth trwa pełną parą, a gracze mogą cieszyć się kontaktem z Cloud, Tifą, Aerith i ich towarzyszami w remake’u jednej z najpopularniejszych gier RPG wszechczasów na PlayStation 5. Ale wywołało to także kolejną debatę na temat tego, w jaki sposób gry wideo pomagają graczom zdecydować, dokąd się udać – tym razem za pomocą żółtej farby.

Jeśli grasz w Final Fantasy 7 Rebirth, zobaczysz to: oznaczona kolorami farba wskazująca, które części otoczenia można wykorzystać do platformówek.

Dyskusja w skrócie: Niektórym nie podoba się to, jak oczywista jest ta pięść w remake’u Final Fantasy 7, a nawet we współczesnych grach wideo. Inni jednak zwracają uwagę, że może się to przydać i jest ważną funkcją ułatwiającą dostępność.

Deweloperzy również włączają się w tę akcję, podkreślając, że podczas testów rozgrywki i grup fokusowych gracze czasami mają trudności z podjęciem decyzji, dokąd pójść, wpadają w frustrację i całkowicie przestają grać. Z tego powodu potrzebne są dość jasne, a czasem nierealistyczne wskazówki wizualne, które pomogą wskazać graczom właściwy kierunek.

Inni twierdzą, że gry wideo od dziesięcioleci dostarczają wizualnych przewodników po eksploracji i postępie. W rzeczywistości John Linneman z Digital Foundry zauważył, że oryginalne Final Fantasy 7 zawierało własne pomoce wizualne.

Jeśli to wszystko brzmi znajomo, to dlatego, że byliśmy tu już wcześniej, być może przede wszystkim przy zeszłorocznym remake'u Resident Evil 4. Kiedy ukazał się fantastyczny remake firmy Capcom, odbyła się podobna debata na temat zalet i wad żółtej farby nałożonej na drabiny, po których można się wspinać.

Choć debata trwa i bez wątpienia wróci w przyszłości, gdy wyjdzie kolejna duża gra zawierająca jasne wskazówki wizualne dotyczące platformówki, daj nam znać, jakie jest Twoje zdanie na temat żółtej farby Final Fantasy 7 Rebirth.

READ  Zdobądź prezenty last minute podczas ostatniego dnia weekendowej wyprzedaży Best Buy

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z recenzją gry Final Fantasy 7 Rebirth Demo na PS5 udostępnioną przez IGN i dowiedz się, jak gracze Final Fantasy 7 Rebirth już korzystają z fortepianu Tify, aby się popisywać.

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].