26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft rozpoczyna testowanie systemu Windows 11 24H2 wraz z debiutem tegorocznej dużej aktualizacji

Microsoft rozpoczyna testowanie systemu Windows 11 24H2 wraz z debiutem tegorocznej dużej aktualizacji
Zbliżenie / Debiut systemu Windows 11 24H2.

Andrew Cunninghama

Premiera kolejnej głównej wersji systemu Windows nie jest planowana wcześniej niż pod koniec roku, ale wydaje się, że Microsoft rozpoczął ją wcześnie. Nowe kompilacje programu Windows Insider Został wydany na kanałach Canary i Dev Obydwa podnoszą numery wersji do „24H2”, co wskazuje, że są to najwcześniejsze wersje tego, co Microsoft ostatecznie udostępni wszystkim użytkownikom systemu Windows jesienią tego roku.

Nowe funkcje w 24H2 obejmują kilka rzeczy, które Microsoft już publicznie przetestował od czasu udostępnienia dużej partii nowych funkcji we wrześniu ubiegłego roku, a także kilka nowych rzeczy. Największą nowością jest dodatek Sudo dla Windowsa, wersja polecenia terminala Linux/Unix, która zadebiutowała w wersji zapoznawczej na początku tego miesiąca. Nowa wersja zawiera także lepszą obsługę aparatów słuchowych, obsługę tworzenia archiwów 7-zip i TAR w Eksploratorze plików, tryb oszczędzania energii i nowe zmiany w protokole SMB. W tej wersji usunięto także aplikacje WordPad i Tips.

Część z tych funkcji może zostać udostępniona wszystkim użytkownikom Windowsa 11 przed końcem roku. W erze systemu Windows 11 praktyka Microsoftu polegała na usuwaniu nowych funkcji w kilku małych partiach w ciągu roku.

Wczesna zmiana na numerację 24H2 to odejście od zeszłorocznego, kiedy Windows 11 23H2 pojawił się publicznie dopiero pod koniec października. Nawet wtedy była to głównie aktualizacja, w której pominięto numer kompilacji i godzinę pomocy technicznej Microsoft w zakresie aktualizacji oprogramowania, ponieważ większość „nowych” funkcji została już wdrożona na komputerach PC z systemem Windows 11 22H2 w poprzednim miesiącu.

Wiele wskazuje na to, że aktualizacja ta będzie miała znaczny zakres. Oprócz wszystkich funkcji, o których wspomniał Microsoft, istnieją oznaki, że firma dokonuje przeglądu rzeczy Podobnie jak proces instalacji systemu Windows Przez co przechodzisz, instalując system operacyjny od początku. Obecne ekrany konfiguracyjne pozostały zasadniczo niezmienione od czasu systemu Windows Vista w 2006 r., z jedynie niewielkimi i kosmetycznymi poprawkami od tego czasu (nawet w przeprojektowanej wersji obramowania okien nadal są wykonane w stylu Vista/7).

READ  Makiety iPhone'a 15 zapewniają realistyczny wygląd dzięki nowym kolorom

Z logistycznego punktu widzenia ta początkowa wersja systemu Windows 11 24H2 umożliwia testerom Windows Insider w bardziej stabilnym kanale Canary przejście na mniej stabilny kanał deweloperski bez całkowitej ponownej instalacji systemu Windows. Docelowo to okno zostanie zamknięte, a kanał Canary przejdzie do nowej serii numerów wersji.

Gdzie jest Windows 12?

Niektóre Wiadomości I Użytkownicy Ogłoszenie tej aktualizacji potraktowaliśmy jako dowód na to, że plotkowany „Windows 12” nie pojawi się w tym roku. Istnienie systemu Windows 12, które w dużej mierze zostało wywnioskowane na podstawie plotek i przypadkowych danych od producentów komputerów osobistych i analityków, nie zostało oficjalnie potwierdzone ani zaprzeczone przez Microsoft.

Aktualizacja 24H2 wskazuje, że Windows 11 będzie działał jeszcze przez co najmniej kolejny rok, ale niekoniecznie uniemożliwia premierę Windowsa 12 w tym roku. System Windows 10 otrzymał aktualizację 21H2 w roku wydania systemu Windows 11 i aktualizację 22H2 w następnym roku (która nie zawierała znaczących nowych funkcji). Microsoft mógłby podjąć decyzję o zmianie nazwy kolejnej aktualizacji funkcji w stosunkowo krótkim czasie — tak jak pierwotnie miało to miejsce w przypadku systemu Windows 11, który rozpoczął się od gruntownej zmiany projektu systemu Windows 10. Windows 12 może powstać lub nie, ale ja tego nie zrobię zaakceptuj to jako Windows.Aktualizacja 11 24H2 jako rozstrzygający dowód w ten czy inny sposób.

Mówi się, że sztuczna inteligencja jest głównym przedmiotem zainteresowania domyślnego systemu operacyjnego Windows 12, podobnie jak miało to miejsce w przypadku kilku ostatnich aktualizacji systemu Windows 11. Siła trendu Posunęło się nawet do stwierdzenia, że ​​„komputery wyposażone w sztuczną inteligencję” z „Windowsem nowej generacji” będą potrzebowały „bazowych” 16 GB pamięci RAM, choć zapytany o to przez przedstawiciela Microsoftu, powiedział nam, że firma „nie nie komentuję plotek i spekulacji.” Trendforce powiedział również, że komputery wyposażone w sztuczną inteligencję będą potrzebowały jednostek przetwarzania neuronowego (NPU), które spełniają określone standardy wydajności.

READ  Nowa bateria Anker MagSafe o podwójnej grubości ma pojemność około mAh

Do chwili obecnej firma Microsoft nie narzuciła żadnych konkretnych wymagań systemowych dla funkcji Copilot ani innych generatywnych funkcji AI w systemie Windows, poza wymaganiami dotyczącymi 4 GB pamięci RAM i rozdzielczości 720p w wersji Copilot dla systemu Windows 10, ale mogą one ulec zmianie, jeśli w systemie Windows zostanie uruchomionych więcej funkcji AI. Poleganie na przetwarzaniu lokalnym zamiast przetwarzania w chmurze.

Lista obrazów firmy Microsoft