9 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obligacje rządu USA spadają po raporcie o gorących pracach

Obligacje rządu USA spadają po raporcie o gorących pracach

Amerykańskie obligacje rządowe i akcje spadły po tym, jak dane o zatrudnieniu pokazały gorące warunki biznesowe, co skłoniło handlowców do zwiększenia swoich oczekiwań na podwyżkę stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Rentowności obligacji skarbowych wzrosły po tym, jak uważnie obserwowany raport o zatrudnieniu w USA pokazał, że pracodawcy dodają 528 000 miejsc pracy w lipcuponad dwukrotnie więcej niż 250 tys. oczekiwali ekonomiści i gwałtownie wzrosła w porównaniu z 398 tys. w czerwcu.

Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych, na którą mają wpływ oczekiwania polityki pieniężnej, wzrosła o 0,21 punktu procentowego do 3,25 procent — ostry skok dla rynku, który zwykle porusza się w małych przyrostach. Obligacje długoterminowe znalazły się pod bardziej stonowaną presją.

Indeks giełdowy S&P 500 zamknął się o 0,2 procent niżej, ponieważ inwestorzy rozważyli perspektywę bardziej rygorystycznych podwyżek stóp niż Nakarm to. Zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite, którego komponenty są szczególnie wrażliwe na stopy procentowe, spadł o 0,5 proc. Oba indeksy odrobiły straty po ponad 1 proc. spadkach wcześniej w ciągu dnia.

W ciągu tygodnia indeks S&P 500 wzrósł o 0,4 proc., a Nasdaq o 2,2 proc. To pierwszy raz od początku kwietnia, kiedy oba indeksy połączyły trzy kolejne tygodniowe wzrosty.

„Narracja byłaby taka, że ​​zrobiło się naprawdę gorąco, Fed miał rację, a rynki się myliły” – powiedział Jim Poulsen, główny analityk inwestycyjny w The Leuthold Group. „Myślę, że to wyciszona reakcja… na rynku akcji i obligacji na emocje generowane przez nagłówki”.

Dobre dane o zatrudnieniu, które również pokazały, że stopa bezrobocia powróciła do najniższego poziomu od pół wieku, pomogły uspokoić niektóre obawy, że największa gospodarka świata może wejść w recesję. Mogłoby to również dać impuls Rezerwie Federalnej do kontynuowania szybkich podwyżek stóp procentowych, po tym jak w czerwcu podniosła koszty kredytu o 0,75 punktu procentowego i Lipiec.

READ  Firma zajmująca się odszkodowaniem za zamieszki policjanta nakazała innemu pracownikowi usunięcie zdjęcia kostiumu kąpielowego, z czym skontaktował się HR

Handel kontraktami terminowymi na fundusze federalne w piątek pokazał, że rynki spodziewają się, że główna stopa procentowa Fed osiągnie szczyt na poziomie 3,64 proc. w marcu 2023 r., w porównaniu z 3,46 proc. przed opublikowaniem raportu o zatrudnieniu. Stopa funduszy federalnych wynosi obecnie od 2,25 do 2,50 procent.

Uczestnicy rynku zaczęli już zwiększać oczekiwania na zaostrzenie polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych po wypowiedziach kilku przedstawicieli Rezerwy Federalnej na początku tego tygodnia.

Mary Daly, prezes Banku Rezerwy Federalnej w San Francisco, powiedziała, że ​​bank centralny był „Wcale nie blisko„W swojej walce o schłodzenie inflacji, która nadal rośnie do 40-letnich maksimów. Prezes Fed w Chicago Charles Evans powiedział, że uważa, że ​​wzrost o 0,5 punktu procentowego na następnym posiedzeniu w sprawie polityki we wrześniu byłby właściwy. Jednak pozostawił drzwi otwarte przed większym wzrostem o 0,75 punktu procentowego, który, jak powiedział, „też może być dobry”.

Gargi Choudhury, szef strategii inwestycyjnej iShares Americas w BlackRock, powiedział, że raport o zatrudnieniu jest „przypomnieniem, że nie można po prostu spojrzeć na raport o PKB, aby sprawdzić, czy gospodarka znajduje się w recesji”. „Trzeba spojrzeć na całą masę danych, w tym z rynku pracy”.

Wpływ raportu na rynek skarbowy pogłębił stopień, w jakim rentowności obligacji dwuletnich przewyższają rentowności obligacji dziesięcioletnich. Tak zwana inwersja krzywej dochodowości jest zwykle postrzegana jako oznaka zbliżającego się spowolnienia gospodarczego. Po danych różnica między rentownościami jest najbardziej odwracalna od sierpnia 2000 roku.

Dolar amerykański podążył w piątek za wyższymi rentownościami obligacji skarbowych, z indeksem, który śledzi walutę w porównaniu z sześcioma podobnymi walutami o 0,8 procent. Funt spadł o 0,7 proc., euro o 0,6 proc., a japoński jen o 1,6 proc.

Jeśli chodzi o akcje, akcje europejskie odnotowały spadki, a regionalny indeks Stoxx 600 zamykał się o 0,8 procent poniżej. Akcje azjatyckie zyskały, a indeks Hang Seng w Hongkongu wzrósł o 0,1 proc.

READ  Ford dostarcza i sprzedaje SUV-y Explorer z brakującymi chipami