15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe ThinkPady Lenovo są wyposażone w procesory Snapdragon i wyświetlacze 165 Hz

Nowe ThinkPady Lenovo są wyposażone w procesory Snapdragon i wyświetlacze 165 Hz

Lenovo zrzuciło na świat całą masę nowych ThinkPadów i jest tam kilka ekscytujących rzeczy. Otrzymujemy zupełnie nowy ThinkPad X13 z układami Snapdragon, ThinkPad X1 Extreme piątej generacji z opcją wyświetlacza WQXGA 165 Hz oraz nowe dodatki do serii P i T.

Wiadomość, która mnie osobiście najbardziej ekscytuje, to wygląd ekranu. Kilka miesięcy temu Lenovo poinformowało mnie, że w tym roku spora część jego portfolio przejdzie do proporcji 16:10. Wydaje się, że dotrzymują obietnicy. Ogólnie rzecz biorąc, nowe modele są 16:10 — wyższe i bardziej przestronne niż w erze 16:9.

Trochę więcej wiadomości… Interesujące jest zupełnie nowy ThinkPad X13s, pierwszy laptop wyposażony w platformę obliczeniową Snapdragon 8cx Gen 3. Qualcomm przedstawił kilka wzniosłych twierdzeń na temat tej platformy w momencie premiery, w tym „60 procent wyższej wydajności”. wat” w porównaniu z konkurencyjnymi platformami x86 i „wielodniową żywotność baterii”. Firma reklamowała również ulepszenia AI, w tym autofokus, automatyczny balans bieli i automatyczną ekspozycję w rozmowach wideo. Będzie to interesujący system do przetestowania, ponieważ widzieliśmy mieszane wyniki dotyczące żywotności baterii i wydajności 8cx generacja 2. Tego typu chipy są zwykle stosowane w cieńszych i lżejszych urządzeniach jako najwyższy priorytet, a nie w urządzeniach o dużej mocy, które zwykle kojarzyłbym z klasą ThinkPad.

Niezależnie od procesora, dużą wizytówką X13 jest przenośność. Ważący 2,35 funta (1,06 kg) nie jest do końca porównywalny z najlżejszym ThinkPadem, jaki kiedykolwiek widzieliśmy, ale nadal jest dość lekki jak na laptopa. Poruszanie się po obszarze demonstracyjnym Lenovo było bardzo łatwe jedną ręką. Nie ma wentylatora (być może pomagającego w rozmiarze i wadze), ale chipy Snapdragon są zaprojektowane tak, aby były bardzo wydajne przy braku intensywnego chłodzenia.

Różne części podwozia również wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym górna i dolna pokrywa, które są wykonane w 90 procentach z przetworzonego magnezu. Nie miało to istotnego wpływu na jakość wykonania, którą zauważyłem w krótkim czasie z X13s – był tak samo wytrzymały i tak dobry, jak każdy laptop ThinkPad.

READ  Akcje NVDA: zespół Nvidii i Microsoft Azure w sprawie generatywnej sztucznej inteligencji

Oto ThinkPad X13s.

Wielką nowością na froncie stacji roboczej jest ThinkPad X1 Extreme. To potężne urządzenie multimedialne zostało zaktualizowane do procesorów Intel 12. generacji Core i9 z serii H, które obsługują platformę Intel vPro. Po raz pierwszy ma również opcję wyświetlania 165 Hz 16:10 (jest też wyświetlacz 4K). Wąski ekran 16:9 był jedną z moich nielicznych skarg Ostatni testowany przeze mnie X1 Extremewięc jest to ogromna poprawa w mojej książce.

Lenovo ThinkPad T14s otwiera się na prostokątnym białym stole.  Na ekranie wyświetlany jest sierp księżyca.

Oto nowe T14.

Seria T i seria P są wyposażone w ekrany 16:10 i kamery FHD na całej powierzchni. Wpadli także na nowe procesory Intela; Seria T jest również dostępna z chipsetem AMD Ryzen Pro 6000. Obie linie mają modele 14- i 16-calowe.

Lenovo ThinkPad T16 na otwartym białym stole, przekrzywionym w lewo.  Na ekranie widać pasmo górskie na jeziorze.

Oto nowy T16.

Ceny i dostępność są trochę kłopotliwe. Oto harmonogram: modele z serii P i Intel z serii T pojawią się tutaj w kwietniu, w cenach od 1399 do 1419 dolarów. X13s (od 1099 USD) pojawią się w maju, podobnie jak AMD T14s (1399 USD). Czerwiec przyniesie X1 Extreme Gen 5 (2049 USD) i pozostałe modele AMD z serii T (1299 USD).

Zdjęcie Moniki Chen/The Verge