26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe ThinkPady Lenovo są wyposażone w procesory Snapdragon i wyświetlacze 165 Hz

Nowe ThinkPady Lenovo są wyposażone w procesory Snapdragon i wyświetlacze 165 Hz

Lenovo zrzuciło na świat całą masę nowych ThinkPadów i jest tam kilka ekscytujących rzeczy. Otrzymujemy zupełnie nowy ThinkPad X13 z układami Snapdragon, ThinkPad X1 Extreme piątej generacji z opcją wyświetlacza WQXGA 165 Hz oraz nowe dodatki do serii P i T.

Wiadomość, która mnie osobiście najbardziej ekscytuje, to wygląd ekranu. Kilka miesięcy temu Lenovo poinformowało mnie, że w tym roku spora część jego portfolio przejdzie do proporcji 16:10. Wydaje się, że dotrzymują obietnicy. Ogólnie rzecz biorąc, nowe modele są 16:10 — wyższe i bardziej przestronne niż w erze 16:9.

Trochę więcej wiadomości… Interesujące jest zupełnie nowy ThinkPad X13s, pierwszy laptop wyposażony w platformę obliczeniową Snapdragon 8cx Gen 3. Qualcomm przedstawił kilka wzniosłych twierdzeń na temat tej platformy w momencie premiery, w tym „60 procent wyższej wydajności”. wat” w porównaniu z konkurencyjnymi platformami x86 i „wielodniową żywotność baterii”. Firma reklamowała również ulepszenia AI, w tym autofokus, automatyczny balans bieli i automatyczną ekspozycję w rozmowach wideo. Będzie to interesujący system do przetestowania, ponieważ widzieliśmy mieszane wyniki dotyczące żywotności baterii i wydajności 8cx generacja 2. Tego typu chipy są zwykle stosowane w cieńszych i lżejszych urządzeniach jako najwyższy priorytet, a nie w urządzeniach o dużej mocy, które zwykle kojarzyłbym z klasą ThinkPad.

Niezależnie od procesora, dużą wizytówką X13 jest przenośność. Ważący 2,35 funta (1,06 kg) nie jest do końca porównywalny z najlżejszym ThinkPadem, jaki kiedykolwiek widzieliśmy, ale nadal jest dość lekki jak na laptopa. Poruszanie się po obszarze demonstracyjnym Lenovo było bardzo łatwe jedną ręką. Nie ma wentylatora (być może pomagającego w rozmiarze i wadze), ale chipy Snapdragon są zaprojektowane tak, aby były bardzo wydajne przy braku intensywnego chłodzenia.

Różne części podwozia również wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym górna i dolna pokrywa, które są wykonane w 90 procentach z przetworzonego magnezu. Nie miało to istotnego wpływu na jakość wykonania, którą zauważyłem w krótkim czasie z X13s – był tak samo wytrzymały i tak dobry, jak każdy laptop ThinkPad.

READ  Podsumowanie: komentarze wracają do Monkey Island

Oto ThinkPad X13s.

Wielką nowością na froncie stacji roboczej jest ThinkPad X1 Extreme. To potężne urządzenie multimedialne zostało zaktualizowane do procesorów Intel 12. generacji Core i9 z serii H, które obsługują platformę Intel vPro. Po raz pierwszy ma również opcję wyświetlania 165 Hz 16:10 (jest też wyświetlacz 4K). Wąski ekran 16:9 był jedną z moich nielicznych skarg Ostatni testowany przeze mnie X1 Extremewięc jest to ogromna poprawa w mojej książce.

Lenovo ThinkPad T14s otwiera się na prostokątnym białym stole.  Na ekranie wyświetlany jest sierp księżyca.

Oto nowe T14.

Seria T i seria P są wyposażone w ekrany 16:10 i kamery FHD na całej powierzchni. Wpadli także na nowe procesory Intela; Seria T jest również dostępna z chipsetem AMD Ryzen Pro 6000. Obie linie mają modele 14- i 16-calowe.

Lenovo ThinkPad T16 na otwartym białym stole, przekrzywionym w lewo.  Na ekranie widać pasmo górskie na jeziorze.

Oto nowy T16.

Ceny i dostępność są trochę kłopotliwe. Oto harmonogram: modele z serii P i Intel z serii T pojawią się tutaj w kwietniu, w cenach od 1399 do 1419 dolarów. X13s (od 1099 USD) pojawią się w maju, podobnie jak AMD T14s (1399 USD). Czerwiec przyniesie X1 Extreme Gen 5 (2049 USD) i pozostałe modele AMD z serii T (1299 USD).

Zdjęcie Moniki Chen/The Verge