15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Novak Djokovic odmówił wjazdu do Australii z powodu zwolnienia ze szczepień

Numer 1 na świecie męski tenisista Novak Djokovic podróżował przez cały dzień z Dubaju do Australii w środę, aby rozpocząć swoją podróż, aby obronić mistrzostwo Australian Open w grze pojedynczej.

W czwartek, po 10-godzinnym oblężeniu z urzędnikami rządowymi na lotnisku w Melbourne, kazano mu opuścić kraj, gdzie został zamknięty na noc w pokoju z powodu pytań dotyczących ważności jego wizy i dowodów medycznych. Zwolnienie ze szczepionki przeciwko koronawirusowi. Djokovic, 20-krotny mistrz Wielkiego Szlema i jedna z największych gwiazd tego sportu, został zwolniony z udziału w Australian Open, mimo że nie był zaszczepiony.

Djokovic nie opuścił kraju od razu, aw czwartek jego zespół wniósł skargę na werdykt. Sędzia powiedział, że Djokovic będzie mógł pozostać w Australii do poniedziałku, podczas gdy jego prawnicy czekali na rozprawę. Rzecznik gwiazdy tenisa nie odpowiedział od razu na prośby o komentarz.

Seria wydarzeń przyniosła zaskakujący zwrot dla Djokovica, który otrzymał specjalne pozwolenie na grę w Open przez ponad 24 godziny, wchodząc na pokład lotów międzykontynentalnych, głównie od premiera Australii. Że nie był mile widziany w kraju.

Prezydent w pewnym momencie Aleksander Vusić Rozmawiał z Djokoviciem w Serbii i skrytykował rząd australijski za goszczenie największej gwiazdy sportu w swoim kraju.

W ciągu ostatnich dwóch lat epidemia ta siała spustoszenie w sporcie wszelkiego rodzaju. Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przełożone na rok. Najważniejsze wydarzenia odbywały się na wolnych parcelach. Gwiazdorzy zostali odizolowani przed meczami po pozytywnym teście na obecność wirusa.

Sytuacja z udziałem Djokovica, jednej z najbardziej polaryzujących postaci w tenisie, dotyczyła każdego z nich. Doprowadziło to do konfrontacji między supergwiazdą sportu a najpotężniejszym przywódcą jednego z najbogatszych krajów świata, gdzie urzędnicy państwowi, obywatele, media, a nawet niektórzy koledzy skrytykowali wyjątek, powodując nagłą zmianę.

Ta decyzja zapowiada się jako kolejny punkt zapalny w debacie na temat szczepionek, zwłaszcza w Australii, gdzie równość jest uważana za świętą zasadę – i tak zwany „tenis” Open i jest bardzo pożądana. Często pojawia się jako cały naród fanatyków sportu.

READ  Florida Atlantic wyprzedził Kansas State i awansował do Final Four

A Raport W czwartek australijskie siły graniczne powiedziały: „Nasi strażnicy graniczni będą nadal zapewniać zgodność z naszymi przepisami i wymogami wjazdowymi”. Aby spełnić wymagania wjazdowe do Australii, Mr. ABF potwierdza, że ​​Djokovic nie przedstawił odpowiednich dowodów, a jego wiza została później cofnięta.

Według Djokovica jest to najgorsza kontrowersja w życiu wypełnionym najnowszymi i najbardziej dyskusyjnymi oraz prawie wszystkim, co wywołało zachowanie mistrza. Na tym.

Djokovic nigdy nie wstydził się wyrazić swojej opinii Niezwykłe widoki Nauka i medycyna (kiedyś wyraził poparcie dla idei, że modlitwa i wiara mogą oczyścić toksyczną wodę) i kilkakrotnie wyrażał sprzeciw wobec zamówień na szczepionki, mówiąc, że szczepienie to osobista i osobista decyzja. Jednak dopiero w tym tygodniu powiedział, czy był szczepiony.

We wtorek on Ogłoszony Powiedział na Twitterze, że wszystkie osoby wjeżdżające do Australii są zwolnione z obowiązku szczepienia lub izolacji przez 14 dni. Następnie wsiadł na pokład samolotu z Dubaju do Australii.

W oświadczeniu tego dnia Craig Dyley, dyrektor naczelny Tennis Australia, wyjaśnił, że gracze szukający zwolnień powinni spotkać się z zespołem dwóch lekarzy. Ten proces obejmuje edycję danych osobowych w celu zapewnienia prywatności.

„Opracowano uczciwe i niezależne protokoły oceny wniosków o zwolnienie lekarskie, które pomogą nam zapewnić, że Australian Open 2022 będzie bezpieczny i przyjemny dla wszystkich” – powiedział Daily. „Koncentracja tego procesu jest skupiona na decyzjach podejmowanych przez niezależnych lekarzy i należycie rozważonych przez każdego wnioskodawcę”.

W wywiadzie telewizyjnym w środę Daily powiedział, że 26 graczy złożyło wniosek o zwolnienia i otrzymało je „niewielu”. Według Daily 99 procent z ponad 3000 osób, które przyjechały do ​​Australii na turniej, zostało zaszczepionych. Niektórzy z wykluczonych cierpieli na chorobę lub Govt-19 przez ostatnie sześć miesięcy, chociaż australijscy urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że nie wystarczy, aby wejść w najnowszą infekcję pod koniec zeszłego roku.

READ  Wizyta Kamali Harris na Filipinach kieruje cel Ameryki do Chin

Tennis Australia powiedział, że Djokovic został zwolniony przez niezależny panel wyznaczony przez Departament Zdrowia Wiktorii.

Djokovic wylądował na lotnisku Tullamarine w Melbourne około 23:30 w środę. Do tego czasu stał się centralną postacią w burzy ogniowej nad tym, jak uzyskał pozwolenie na wjazd do Australii, która doświadcza zaskakującego wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa.

Kraj stoczył jedną z najbardziej udanych bitew przeciwko Govt-19, ale pozostaje Ma wysoką cenę. Ciężkie zamknięcie trwało kilka miesięcy. Do niedawna granice międzynarodowe były w dużej mierze zamknięte. Przybywający podróżnicy musieli stosować się do drogiej, dwutygodniowej izolacji. Przez długi czas nawet podróże krajowe między stanami były zakazane. W kraju zginęło około 2200 osób, ale od czasu otwarcia granic pod koniec ubiegłego roku ma do czynienia z większą liczbą osób. 30 000 spraw dziennie.

Kiedy Djokovic poleciał do Melbourne, australijski premier Scott Morrison zażądał od rządu upoważnienia do odmowy wjazdu Djokovicowi.

„Każda osoba, która chce wjechać do Australii, musi przestrzegać naszych wymagań granicznych” – powiedział Morrison.

„Czekamy na jego prezentację i na dowody, które nam przedstawia, aby ją poprzeć” – dodał Morrison. „Jeśli te dowody nie wystarczą, nie będzie traktowany inaczej niż ktokolwiek inny i wróci do domu następnym lotem. Dla Novaka Djokovica nie powinno być żadnych specjalnych zasad. Nic”.

Również w środę pełniąca obowiązki minister sportu Wiktorii Jala Bulford, właścicielka otwartej witryny Melbourne, powiedziała, że ​​rząd stanowy nie poprze wniosku Djokovica o wizę. Pulford napisał na Twitterze: „Zgoda na wizy to sprawa rządu federalnego”.

READ  7 sędziów wybranych po 2 dniach przesłuchań Trumpa w sprawie cichych pieniędzy

Jego oświadczenie wynika z komentarzy australijskiej minister spraw wewnętrznych Karen Andrews, że rząd ma prawo uniemożliwić Djokovicowi wjazd do kraju. W oświadczeniu pt.Australijskie przepisy graniczne obowiązują wszystkich„Podczas gdy rząd stanu Wiktoria i Tennis Australia zezwalają niezaszczepionym graczom na udział w Australian Open, rząd Wspólnoty Narodów spełni nasze potrzeby na granicy australijskiej” – powiedział Andrews.

Decyzję o przyznaniu Djokovicowi zwolnienia lekarskiego z zadowoleniem przyjął panel dwóch ekspertów Podejrzenia i rezygnacja Od niektórych jego kolegów żołnierzy i Gniew Od Australijczyków.

„Nie sądzę, że dostanę zwolnienie, jeśli nie zostanę zaszczepiony” – powiedział we wtorek Jamie Murray z Wielkiej Brytanii.

Inni krytykowali rząd australijski za zamieszanie w procesie i złe traktowanie światowego lidera rankingu.

Dennis Sandgren, amerykański profesjonalista sprzeciwiający się zamówieniu szczepionek, powiedział na Twitterze, że „Australia nie kwalifikuje się do organizacji Wielkiego Szlema”.

Djokovic, który zdobył 20 tytułów Grand Slam z Rafaelem Nadalem i Rogerem Federerem, byłby pożądany, aby zdobyć swój 21 tytuł w Melbourne, gdzie wygrał 9 razy. Melbourne ma małą, ale energiczną społeczność serbskich obcokrajowców, którzy uczestniczą we wszystkich meczach Djokovica na Rod Laver Arena, głównym miejscu turnieju Open, i oferują mu rzadkie entuzjastyczne wsparcie ze strony jego ojczyzny.

Podczas gdy profesjonalne turnieje dla mężczyzn i kobiet nie wymagają szczepień, urzędnicy tenisowi są na łasce władz lokalnych, stanowych i krajowych, które mogą organizować turnieje. Jeśli Djokovic potrzebuje szczepionki, aby wjechać do krajów lub szczepienia zawodowego do pracy w samorządzie lokalnym, Djokovic może stawić czoła takim sytuacjom w innych zawodach.

French Open, Wimbledon i US Open, które odbywają się późną wiosną i latem, nie ogłosiły jeszcze, czy potrzebne są szczepienia.

Andrzej Das, Izabela Kwai, Livia Albeck-Ripka i Jaskinia Damiana Raport wniesiony.