20 maja, 2024

Newcastle United vs Manchester United – Relacja z meczu piłki nożnej – 2 kwietnia 2023

Bramki Joe Willocka i Calluma Wilsona w drugiej połowie pomogły Newcastle United pokonać Manchester United 2:0 w Premier League w niedzielę i wyprzedzić drużynę Erika ten Haga w walce o awans do Ligi Mistrzów.

Newcastle stworzyło wiele okazji przez cały czas, ale nie udało im się ich wykorzystać, po części dzięki kolejnemu solidnemu występowi bramkarza United, Davida de Gei, dopóki Willock nie przybył nieoznaczony, by w 64. minucie przekonwertować przeciwnika Alaina Saint-Maximina.

– Stream na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Wilson wszedł z ławki w 80. minucie i skierował głową z rzutu wolnego Kierana Trippiera, przypieczętowując cenne zwycięstwo.

Tymczasem United nie zagroziło bramce Newcastle i nie udało się strzelić na bramkę aż do 56. minuty, po nieustannym wysiłku skrzydłowego Anthony’ego.

Niedzielny wynik oznacza, że ​​Newcastle wspiął się na trzecie miejsce w Premier League, wyprzedzając United na czwartym miejscu. Obie drużyny mają po 50 punktów, a mecz do rozegrania z piątym w tabeli Tottenhamem.

Zwycięstwo było rodzajem zemsty za przegraną Newcastle 0:2 z United w finale Pucharu Ligi w lutym.

Informacje z Reuters przyczyniły się do tego raportu.

READ  2022 SEC wspornik bejsbolowy, terminarz, wyniki, godziny telewizyjne dla turnieju