23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

New York Times: Kolejna kontrowersyjna flaga zauważona przed posiadłością Alito

New York Times: Kolejna kontrowersyjna flaga zauważona przed posiadłością AlitoCNN

Flaga wywieszona podczas ataku na stolicę USA wywieszona przed domem wakacyjnym sędziego Sądu Najwyższego Samuela Alito w New Jersey, 6 stycznia 2021 r. New York Timesa W środę.

Powołując się na zdjęcia i wywiady z sąsiadami, „Los Angeles Times” doniósł, że zeszłego lata na jego domu wywieszono flagę „Apel do nieba”. Flaga, ze swoją historią wojny o niepodległość, stała się także symbolem zwolenników byłego prezydenta Donalda Trumpa. Flaga to biało-zielone, wiecznie zielone drzewo, a powyżej znajduje się napis „Apel do nieba”.

Alito i Sąd Najwyższy nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz.

To już druga w ciągu tylu tygodni informacja o kontrowersyjnej scenie przed posiadłością Alito. W zeszłym tygodniu „The New York Times” opublikował zdjęcie domu Alito w Wirginii w 2021 roku z odwróconą amerykańską flagą. Alito powiedział, że jego żona podniosła odwróconą amerykańską flagę w odpowiedzi na walkę z sąsiadami.

Odcinek spotkał się z ogniem ze strony krytyków, w tym Demokratów i kluczowych senatorów Partii Republikańskiej, którzy wezwali wymiar sprawiedliwości do wycofania się ze spraw dotyczących Trumpa i ataku na Kapitol w 2021 r.

Podobnie jak odwrócona flaga amerykańska, flaga Apel do nieba – znana również jako flaga sosny – była widziana podczas ataku na Kapitol.

W zeszłym roku spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson spotkał się z ostrymi reakcjami za wywieszenie tej samej flagi przed swoim biurem przed objęciem stanowiska kierowniczego. Flaga apelacyjna pozostaje przed jego biurem do środy.

Johnson powiedział w środę CNN: „To jest flaga Jerzego Waszyngtona. Sięga czasów założycieli. Zawsze wywieszałem tę flagę.

„To nie ma z tym nic wspólnego” – stwierdził Johnson, odnosząc się do protestów pod hasłem „Przestań kraść”.

A

Wybór flag przez Alitosa zwrócił na siebie uwagę częściowo dlatego, że przed Sądem Najwyższym toczy się obecnie kilka głośnych spraw związanych z wyborami i późniejszymi atakami na Kapitol USA, w tym niezwykle głośną kwestią, czy Trump może zostać uniewinniony od federalnych zarzutów fałszowania wyborów. .

READ  CTO tabletów Google z systemem Android postrzega sprzedaż tabletów jako „nie za daleko” przepuszczające laptopy.

Inna sprawa dotyczy oskarżonego z 6 stycznia, który zakwestionował zakaz zbliżania się wydany przez prokuratorów federalnych w związku z jego rolą w ataku.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe aktualizacje.