23 kwietnia, 2024

NCAA Women’s Championship: Creighton pokonuje stan Iowa, osiągając 16 miejsce

NCAA Women's Championship: Creighton pokonuje stan Iowa, osiągając 16 miejsce

Drużyna koszykówki kobiet Creighton zadebiutowała w 1/8 finału i zrobiła to z późnym dramatem godnym mistrzostw NCAA.

Lauren Jensen, debiutantka grająca w Creighton po przeprowadzce ze stanu Iowa, zamknęła drzwi swojej poprzedniej drużynie na swoim boisku zieloną wskazówką w ostatniej chwili, aby zapewnić sobie zwycięstwo 64:62 nad drugim rozstawionym hokejem.

„Byli z pierwszej dziesiątki, my byliśmy w pierwszej dziesiątce, więc nie mieliśmy w tym nic do stracenia”, powiedziała Jensen, która zdobyła 9 punktów w czwartej kwarcie, po meczu ESPN, zanim jej koleżanki z drużyny opróżniły jej butelki z wodą nad głową. „Graliśmy dobrze przez cały sezon. Wierzymy w siebie, gramy razem i wiedzieliśmy, że jeśli zagramy w naszą grę, zrobimy to dobrze.”

Stan Iowa był popularnym wyborem, aby dotrzeć do Final Four, głównie ze względu na niezwykłą grę drugiej obrońcy Caitlin Clark, która weszła do gry jako najlepszy strzelec ligi I, ze średnią 27,4 punktu na mecz. Creighton utrzymał 15 punktów w 4 z 19 zbiórek, mimo 11 asyst i prawie ośmiu zbiórek.

Młody Gabe Marshall z Iowa, który zdobył trzy punkty, dał Hawkeyes prowadzenie mniej niż siedem minut przed końcem czwartej kwarty, po tym, jak do drugiej kwarty stracili aż 12 punktów. Creighton odzyskał prowadzenie, gdy w indeksie Jensen 3 pozostało 15 sekund.

„To jest dla wszystkich, którzy grali w Creighton, którzy nosili mundury i przywieźli nas tutaj” – powiedział trener Creighton Jim Flannery dla ESPN. „Wreszcie dostanie się do Sweet 16 jest naprawdę wyjątkowe – specjalne dla tego zespołu i specjalne dla programu”.

To już 20 sezon Flanery’ego jako trenera Creightona i piąty występ zespołu w mistrzostwach NCAA pod nim. W 1/8 finału Bluejays rozegrają zwycięski mecz nr 3 w stanie Iowa w niedzielę wieczorem przeciwko szóstej rozstawionej Georgii.

READ  Leah Thomas z Pensylwanii mogła zdominować mistrzostwa Ivy, ale w NCAA czeka cięższa konkurencja