5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NBA twierdzi, że piłka LaMelo drużyny Hornets musi być zakryta tatuażem „LF”, powołując się na politykę

NBA twierdzi, że piłka LaMelo drużyny Hornets musi być zakryta tatuażem „LF”, powołując się na politykę

Adriana WojnarowskiegoNajlepszy znawca NBA17 listopada 2023 o 17:29 ET2 minuty czytania

NBA wymaga od obrońcy drużyny Charlotte Hornets All-Star LaMelo Balla zakrycia tatuażu pod lewym uchem, co zdaniem ligi narusza przepisy zabraniające umieszczania komercyjnych logo na ciałach zawodników – zasada, która według źródeł bliskich Ballowi jest stosowana rzadko. .

Paul ma wytatuowane na ciele inicjały „LF”, będące skrótem od jego drugiego imienia LaFrance, a obecnie jego marki odzieżowej.

Władze NBA i Ball prowadziły rozmowy na temat tatuażu przez ostatnie kilka tygodni, a Ball zaczął to ukrywać przed wtorkową porażką z Miami, aby uniknąć kar ligowych, podają źródła ESPN. Oczekuje się, że będzie kontynuował relację z piątkowego meczu o mistrzostwo przeciwko Milwaukee.

Oczekuje się, że obie strony będą nadal omawiać krótko- i długoterminowe rozwiązania tej kwestii.

„To zależy” – powiedział rzecznik NBA Tim Frank w oświadczeniu dla ESPN [collective bargaining agreement]Graczom zabrania się umieszczania logo handlowych lub insygniów firmowych na ciele lub włosach podczas meczów. Staramy się egzekwować tę zasadę rozsądnie, zgodnie z jej celem i biorąc pod uwagę wysiłki graczy mające na celu wyrażanie siebie w sposób niekomercyjny. Jednak tatuaż LaMelo Ball na jego szyi stanowi wyraźne naruszenie zasad i dlatego musi to zatuszować”.

Źródła ESPN podają, że LaMelo Ball zaczął zakrywać swój tatuaż „LF” – który reprezentuje jego drugie imię, a obecnie markę odzieżową – pod lewym uchem we wtorek, aby uniknąć kar ligowych. Oczekuje się, że obie strony będą nadal omawiać decyzje krótko- i długoterminowe.Chrisa Carlsona/AP

Ball miał podobny tatuaż na lewej ręce, choć był on znacznie mniej zauważalny niż nowy odcisk pod lewym uchem, który przykuł uwagę ligi w okresie przygotowawczym.

Źródła podają, że Paul powiedział NBA, że „LF” to jego drugie imię i imię bliskiego członka rodziny, jego wujka. Ball używał inicjałów LF na długo przed tym, zanim stały się one znakiem towarowym.

Przedstawiciele Ball wyjaśnili NBA, że kilku byłych graczy miało na ciałach logo firm, w tym Jordan Brand, Michelin i Warner Bros. Jednak ci gracze nie współpracowali z tymi firmami, odpowiedziała NBA.

READ  USMNT kwalifikuje się do Mistrzostw Świata: Nie daj się zwieść przegranej z Kostaryką, futbol amerykański ma przed sobą świetlaną przyszłość

W 2018 roku liga poprosiła starszego brata Balla, Lonzo, o zakrycie tatuażu „Big Baller Brand”.

Ball zajął trzecie miejsce w drafcie NBA 2020, został Debiutantem Roku NBA 2021, a w 2022 roku dołączył do swojej pierwszej drużyny All-Star. Poza sezonem podpisał pięcioletnie przedłużenie, które może być warte nawet 260 dolarów . milion. W tym sezonie jego średnie dla Hornets to 22,2 punktu, 5,4 zbiórki i 8,6 asysty.