23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nastoletni strażacy walczą z pożarami lasów w Teksasie, które rozprzestrzeniają się na obszarze Panhandle

Nastoletni strażacy walczą z pożarami lasów w Teksasie, które rozprzestrzeniają się na obszarze Panhandle

Kiedy na początku tygodnia do miasta Pampas dotarł największy pożar w historii Teksasu, 15-letni Nathan Slater powiedział ABC News, że od razu wiedział, gdzie chce się znaleźć.

Kilka minut po tym, jak matka Christy odebrała go ze szkoły w poniedziałek, po zawieszeniu zajęć z powodu pożaru, oznajmił, że musi odpowiedzieć na wezwanie z Ochotniczej Straży Pożarnej Hoover. Ostatnie dwa miesiące jako młodszy strażak.

„To był mój pierwszy pożar. Byłem jednocześnie podekscytowany i zdenerwowany” – Nathan powiedział ABC News.

Kiedy przybywa na stację, odkrywa, że ​​nie jest jedynym nastoletnim członkiem drużyny, który odebrał telefon.

Przez cały tydzień zrekrutowano dziewięciu młodszych członków ochotniczej straży pożarnej, których połączono z bardziej doświadczonymi dorosłymi, aby walczyć z pożarami w całym mieście, co zmusiło do ewakuacji niektórych domów.

Nastolatki w wieku od 14 do 17 lat otrzymywały od swoich przełożonych różne zadania – od dostarczania wody i zapasów członkom pracującym w terenie po pielęgnację ognisk i gorącą trawę.

Według Texas A&M Forest Service od 1 marca pożar Smokehouse Creek, skupiony w północnej części Teksasu Zachodniego, spłonął ponad milion akrów w Teksasie i 25 000 akrów w Oklahomie.

Według stanu na 1 marca wydział leśny podał, że pożar został opanowany w 15%.

Gage Hartman (15 l.) powiedział ABC News, że spędził trzy dni pracując do wczesnych godzin porannych, aby pomóc ugasić pożar.

Powiedział, że poczuł strach, gdy zbliżył się do dymu i ognia, ale jednocześnie, gdy pomagał ugasić ogień, poczuł przypływ adrenaliny.

READ  Trzech funkcjonariuszy z Nowego Jorku rannych w ataku nożem, podejrzany postrzelony w pobliżu sylwestrowej kuli

„To nie jest straszne, kiedy się do tego przyzwyczaisz” – powiedział, dodając swoje nastawienie, przechodząc przez ogień: „Pogódź się z tym, wszystko będzie dobrze”.

Kade Preston (17 l.) powiedział ABC News, że najwyżsi oficerowie plutonu dokładali wszelkich starań, aby wszyscy byli bezpieczni podczas wykonywania swoich obowiązków. Kate dodała, że ​​nastolatki dbały także o swoje dobre samopoczucie podczas swoich zmian.

„Jeśli przekroczymy granicę… sprawdzimy się nawzajem, zobaczymy, jak sobie radzimy, damy im wodę, a jeśli jest woda, sprawdzimy ich stan psychiczny i fizyczny i zobaczymy, jak się czują” – powiedział .

„Czuję, że to uspokoiło niektóre nerwy. Dowiedziałem się, że jest ze mną kilku moich przyjaciół” – dodał Cage.

Dla rodziców niektórych młodszych strażaków to doświadczenie było jednocześnie przerażające i bolesne.

Christy Slater, matka Nathana, powiedziała ABC News, że płakała, kiedy w poniedziałek podrzuciła syna na stację i wróciła ze zmiany wczesnym rankiem we wtorek.

„Byłam w pewnym sensie zszokowana całą tą sytuacją. Więc tak, zajmuje trochę czasu, zanim zorientujesz się, przez co naprawdę przechodzi twoje dziecko, walcząc z pożarem” – powiedziała.

Nathan powiedział, że gdy pracował nad ugaszeniem pożaru, myślał o rodzinie.

„To było druzgocące, gdy się zbliżało. Patrzyłem, jak moi rodzice wychodzą, a ja cofałem się i pomagałem im. Wiedziałem jednak, że oni są bezpieczni i ja też będę bezpieczny, ponieważ miałem wokół siebie wszystkich ze straży pożarnej”. powiedział.

Heather Hartman, matka Cage'a, powiedziała ABC News, że jest dumna z odwagi swojego syna i wszelkiej pomocy, której społeczność potrzebowała, aby zintensyfikować działania, gdy tego potrzebował.

READ  Instagram Kanye Westa, Twitter zablokowany po antysemickich postach - Rolling Stone

„Jest otoczony naprawdę niesamowitymi ludźmi. Myślę więc, że to dla niego dobra okazja, aby dowiedzieć się, co chce robić w przyszłości” – powiedziała.

„Jeśli obecnie Twoje dzieci zdecydują, że chcą wstąpić do armii, marynarki wojennej czy czegokolwiek innego, będzie to miało negatywne konsekwencje dla wszystkich. Bądźcie więc dobrej myśli i wspierajcie swoje dzieci, niech pokażą światu, że wciąż jest nadzieja. Młodzi ludzie i po prostu nie są, wiesz, w drodze” – dodał Hartman.

Wielu młodych strażaków powiedziało ABC News, że zaangażowało się w akcję, ponieważ mieli coś do zrobienia i chcieli uniknąć kłopotów. Po walce z pożarami wiele osób stwierdziło, że planuje wnieść jak najwięcej do remizy, a być może, gdy dorosną, zostanie zawodowym ratownikiem.

Na razie, gdy pożary nadal się rozprzestrzeniają i wiele części Teksasu Zachodniego płonie, chłopcy mają nadzieję, że ich praca, koleżeństwo i duch zainspirują innych do pomocy w mrocznych czasach.

„Wierzę, że są jeszcze dobrzy zawodnicy” – Nathan powiedział o poświęceniu swoich kolegów z drużyny.