23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CDC rezygnuje z zasady pięciodniowej kwarantanny w przypadku infekcji Covid-19

CDC rezygnuje z zasady pięciodniowej kwarantanny w przypadku infekcji Covid-19

Wiadomości z USA

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom w piątek wycofały wytyczne dotyczące długoterminowej pięciodniowej izolacji osób zakażonych Covid-19.

Zgodnie ze zaktualizowanymi wytycznymi osoby zakażone koronawirusem mogą wrócić do pracy lub do społeczeństwa następnego dnia po ustąpieniu gorączki – twierdzi CDC.

„Dzisiejsze oświadczenie odzwierciedla postęp, jaki poczyniliśmy w ochronie przed ciężką chorobą wywoływaną przez Covid-19” – powiedział dyrektor agencji dr. Mandy Cohena – napisano w oświadczeniu.

CDC podało w piątek, że osoby, które uzyskają pozytywny wynik testu na Covid-19, mogą wrócić do pracy 24 godziny po zachorowaniu na grypę. Rawpixel.com – stock.adobe.com

„Jednak nadal musimy korzystać ze znanych nam zdroworozsądkowych rozwiązań, aby chronić siebie i innych przed poważnymi chorobami wywołanymi wirusami układu oddechowego – włączając w to szczepienia, leczenie i pozostanie w domu w przypadku choroby”.

grudzień Wytyczne dotyczące kwarantanny nie były aktualizowane od 2021 r., kiedy CDC skróciło zalecany okres kwarantanny dla bezobjawowych Amerykanów do pięciu dni w porównaniu z poprzednimi wytycznymi wynoszącymi 10 dni.

Ogłoszenie jest następstwem doniesień z zeszłego miesiąca, że ​​w związku ze spadkiem liczby infekcji trwają prace nad zmianą polityki.

W Stanach Zjednoczonych odnotowano ogólny spadek liczby przypadków Covid-19 – w ostatnim tygodniu rozpoczynającym się 17 lutego 17 300 osób zostało hospitalizowanych, a 510 zmarło z powodu wirusa. Dostępne są dane CDC.

Dyrektor CDC dr.  Mandy Cohen przemawia na konferencji prasowej w Centrum Zdrowia przy Whittier Street.
„Odzwierciedla to postęp, jaki poczyniliśmy w ochronie przed ciężką chorobą wywoływaną przez Covid-19” – stwierdziła dr Mandy Cohen. Boston Globe za pośrednictwem Getty Images

Covid-19 spadł z trzeciej najczęstszej przyczyny zgonów w kraju na początku pandemii na 10. w zeszłym roku.

Zaktualizowane wytyczne nie mają jednak wpływu na pracowników domów opieki i innych placówek opieki zdrowotnej. Według CDC pracownicy medyczni powinni przestrzegać zaleceń, aby pozostać w domu przez co najmniej siedem dni od pojawienia się pierwszych objawów i uzyskać wynik negatywny w ciągu dwóch dni od powrotu do pracy.

Chociaż wytyczne zostały znacznie złagodzone, urzędnicy ds. zdrowia nadal wzywają chorych do podjęcia dodatkowych środków ostrożności w ciągu pierwszych pięciu dni po zakażeniu.

READ  Wywiad z Ołeksijem Daniłowem: Ukraińska kontrofensywa „gotowa do rozpoczęcia”

Osoby chore na Covid-19 powinny pozostać w domu do 24 godzin po zachorowaniu na grypę, być na bieżąco ze szczepieniami, nosić maskę i zachowywać dystans społeczny – a wszystko to odzwierciedla te same wytyczne, co w przypadku innych wysoce zaraźliwych wirusów.

„Chociaż nie każdy wirus układu oddechowego działa w ten sam sposób, przyjęcie zintegrowanego podejścia do kontrolowania przenoszenia chorób ułatwia przestrzeganie zaleceń, a tym samym zwiększa prawdopodobieństwo ich przyjęcia i nie polega na indywidualnym wykonywaniu testów na obecność choroby, dane wskazujące, że praktyka ta jest niespójna” – dodał. – podało CDC w oświadczeniu.

Z postem Przewody

Zaakceptuj więcej…
https://nypost.com/2024/03/01/us-news/cdc-drops-five-day-isolation-rules-for-covid-19-infections/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20

Skopiuj adres URL, który chcesz udostępnić