26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mojo Nixon, który łączył korzenie i punk rock, zmarł w wieku 66 lat

Mojo Nixon, który łączył korzenie i punk rock, zmarł w wieku 66 lat

„Wszystko to odbywało się na pełnych obrotach w połączeniu z rockabilly, bluesem i R&B, co zapewniło Nixonowi kilku przyjaciół w społeczności rockowej, ale miało dość punkowego zacięcia – na swój dziwny sposób – aby w czasach świetności stał się głównym słuchaczem uniwersyteckiego radia. .” Przewodnik po całej muzyce książki.

„Jestem podburzaczem, który wygłasza humorystyczne komentarze społeczne w środowisku rockandrollowym” – powiedział New York Times w 1990 roku. W innym wywiadzie dla gazety opisał siebie jako głos „skazanych na zagładę”, przeklętych, dziwnych.

Neil Kirby McMillan Jr. urodził się 2 sierpnia 1957 roku w Karolinie Północnej w rodzinie ojca, który był właścicielem stacji z muzyką soul. Pana Nixona pociągała muzyka od najmłodszych lat, ponieważ: Powiedział W 2017 r. „To ekscytujące, niebezpieczne i denerwuje ludzi w kościele”.

W latach 80. zaczął występować w San Diego z Richardem Pankeyem, znanym jako Skid Roper. Ich trzeci album „Bo-Day-Shus!!!” Jako pierwszy trafił na krajowe listy przebojów dzięki satyrycznej piosence „Elvis Is Everywhere”. Piosenka, która zakłada, że ​​Elvis był odpowiedzialny za wszystko, od budowy piramid po zaginięcie statków w Trójkącie Bermudzkim, oraz teledysk do niej przykuły uwagę MTV, dzięki czemu w 1988 roku był okazjonalnym prezenterem.

Kontynuował nagrywanie licznych albumów, zarówno solo, jak i z innymi współpracownikami, w tym z zespołem rezerwowym Toadliquors, a także pracował jako aktor i DJ radiowy. W ostatnich latach został nadawcą radiowym w Sirius XM, prowadząc popołudniowy program w Outlaw Country pod nazwą „The Loon in the Afternoon”.

READ  Khloe Kardashian przyznaje się do robienia zdjęć na zdjęciach Disneylandu