26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Denzel Washington i Spike Lee ponownie łączą siły w nowej wersji High and Low

Denzel Washington i Spike Lee ponownie łączą siły w nowej wersji High and Low

Denzel Washington i Spike Lee spotykają się ponownie przy swoim piątym wspólnym filmie, pierwszym od „Inside Man” z 2006 roku. Apple Original Films i A24 są współproducentami „High and Low”, który zostanie wyemitowany w kinach przez A24, a następnie będzie dostępny na całym świecie w AppleTV+.

Produkcja thrillera, którego zdjęcia rozpoczynają się w marcu, jest angielską reinterpretacją thrillera kryminalnego Akiry Kurosawy pod tym samym tytułem. Film z 1963 roku z Toshiro Mifune w roli głównej powstał na podstawie powieści Eda McBaina „King's Ransom”, która opowiada o rozpaczy biznesmena po zapłaceniu okupu porywaczom.

„High and Low” został opracowany i wyprodukowany przez A24, Escape Artists i Mandalay Pictures, a scenariusz napisali Alan Fox i Spike Lee.

Ponieważ Apple współfinansuje High and Low, projekt ten nie zostanie objęty niedawną wieloletnią umową, w której A24 zawarła w zeszłym roku z konkurencyjnym serwisem streamingowym Max, podają źródła zaznajomione z filmem. Umowa Max obejmuje okno „płatności jednorazowej” za premiery A24 – termin odnoszący się do typowego okresu, w którym film debiutuje w telewizji kablowej lub w serwisie streamingowym po premierze kinowej i płatnym wideo na żądanie.

Producentami filmu będą Todd Black („Emancipation”, „The Equalizer”) dla Escape Artists i Jason Michael Berman („Air”, „Nine Days”) dla Mandalay Pictures. Oprócz reżyserii Lee będzie producentem wykonawczym w wytwórni 40 Acres And A Mule Filmworks. Producentem wykonawczym będzie Peter Guber z Mandalay, a także Matthew Lindner, Chris Brigham i Katya Washington z Juniper Productions. Mandalay Jordan Moldow jest współproducentem.

Lee i Washington współpracowali już wcześniej przy filmach „Mo' Better Blues”, „Malcolm X”, „He Got Game” i „Inside Man”. Oznacza to także najnowszy projekt Washingtona z Toddem Blackiem po współpracy przy filmach „Fences”, „Ma Rainey's Black Bottom” i „The Equalizer”.

To druga współpraca Waszyngtonu z Apple Original Films po Tragedii Makbeta, również wyprodukowanej przez A24, która przyniosła Waszyngtonowi 10. nominację do Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

READ  Lala Kent nazywa Toma Sandovala „narcyzem” w dramacie Raquel Levis

Waszyngton reprezentuje WME; Lee Gersh i Grubman Shire są reprezentowani przez Meiselas & Sachs; Fox jest reprezentowany przez Grandview.

Matt Donnelly przyczynił się do powstania tego raportu.