30 kwietnia, 2024

MLS Cup 2022: LAFC pokonało Filadelfię po golu Bale’a w 128. minucie | MLS

Bramkarz rezerwy, który wszedł w swój trzeci mecz MLS w tym sezonie, był w stanie wygrać z Los Angeles Football Club MLS Szkło.

John McCarthy zawiesił dwa rzuty karne po pokonaniu LAFC w Filadelfia W rzutach karnych 3:0, po remisie 3:3 po 120 minutach przeciwko 22384 na stadionie Bank of California.

McCarthy, który wszedł do meczu w 117. minucie, gdy debiutant Maxime Crepeau otrzymał czerwoną kartkę, zawiesił dwa z trzech rzutów karnych w lidze. McCarthy zanurkował w prawo, by odeprzeć Jose Martineza, a następnie przesunął się w lewo, by odeprzeć próbę Kay Wagner.

W wyniku jego nieoczekiwanych wysiłków McCarthy został wybrany najlepszym graczem w grze.

Pierwszy kicker z Filadelfii, Daniel Gazdag, trafił wysoko nad poprzeczką. Gzdag zajął drugie miejsce wśród najlepszych strzelców ligi w sezonie zasadniczym, zdobywając 22 gole.

Dennis Bwanga, Ryan Hollingshead i Eli Sanchez zwrócili się do Los Angeles, gdzie strzał Sancheza pod wodzą bramkarza Andre Blake’a dał swojemu klubowi mistrzostwo.

Crepeau został wyrzucony z boiska w 117. minucie po tym, jak Unionista Corey Burke natknął się na zerwanie. Crepeau wyskoczył z linii, a Burke potknął się, gdy wyszedł z pola karnego. Obaj gracze rozwalili się, a Crepeau został zmuszony do opuszczenia pola na zautomatyzowanej karcie. Ale kiedy odchodził, reprezentant Kanady dał „kciuki w górę” kibicom.

Al Ittihad odrobił straty po opóźnieniu 2:1 i awansował 3-2 w 124. minucie Wagner posłał dośrodkowanie z prawego skrzydła, które trafiło Sancheza w pobliżu linii bramkowej. McCarthy uratował piłkę, ale Jack Elliott strzelił z dwóch jardów.

Ale cztery minuty później, międzynarodowy Walii Gareth Bale wyrównać wynik. Bale, który zastąpił Carlosa Velę w 97. minucie, wykorzystał strzał głową z siedmiu jardów z prawego dośrodkowania Diego Palaciosa.

LAFC użyło rzutu wolnego Kellyn Acosta z 26 jardów w 28. minucie, aby przejść do przodu, 1-0. Po tym, jak gracz Union Jose Martinez sfaulował Christiana Arango, rzut wolny Acosta odbił od głowy Jacka McGlynna z Filadelfii, który przeskoczył mur obronny. Blake, który zagrał oczekiwany rzut rożny, znalazł się bez pozycji, gdy piłka przeleciała między nim a lewym słupkiem.

READ  Gwiazda Philadelphia 76ers, Joel Embiid, w zwycięskim meczu ze Spurs zdobyła 70 punktów

Po zdobyciu bramki Martinez użył swojej koszuli, aby ukryć dolną połowę twarzy.

McGlynn zaczynał jako pomocnik Alejandro Bedoya, kapitan ligi. Bedoya doznał kontuzji mięśnia czworogłowego uda 17 września w meczu z Atlantą i opuścił trzy z pięciu kolejnych meczów, w tym finał i play-off 20 października z FC Cincinnati.

Gazdag wyrównał wynik w 59. minucie, a Wagner rozpoczął sekwencję strzelecką od rzutu rożnego z lewego skrzydła, kierowanego przez Jesusa Murillo z LAFC. Ale Olivier Mbaizo z Filadelfii zapewnił piłkę na środku pola i podał ją Martinezowi, który znalazł Gazdaga nieoznaczonego w polu karnym. Gazdag pokonał swój cel i wykorzystał strzał z 11 jardów, który wylądował pod poprzeczką.

LAFC odzyskało prowadzenie 2:1 w 83. minucie.Villa z rzutu rożnego wybił prawy skrzydłowy Jesus Murillo, kierując się prosto z prawej strony w pole bramkarza. Ale dwie minuty później goście ponownie związali się. Wagner posłał z rzutu wolnego z 38 jardów z prawego skrzydła do Elliotta, który wygrał 10 jardów głową na Crepeau.