24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Milan Lucic z Bruins zostanie we wtorek postawiony w stan oskarżenia pod zarzutem napaści i pobicia

Milan Lucic z Bruins zostanie we wtorek postawiony w stan oskarżenia pod zarzutem napaści i pobicia

Biuro prasowe prokuratora okręgowego hrabstwa Suffolk poinformowało w poniedziałek, że napastnik Boston Bruins Milan Lucic zostanie postawiony w stan oskarżenia pod zarzutem napaści i pobicia członka rodziny lub gospodarstwa domowego. Lucic stanie przed sądem miejskim w Bostonie.

Od soboty Lucic przebywa na bezterminowym urlopie w Bruins w związku z nieznanym incydentem, który miał miejsce poprzedniego wieczoru.

„Organizacja podchodzi do tych kwestii bardzo poważnie i będziemy współpracować z rodziną Luciców, aby zapewnić im wszelkie wsparcie i pomoc, której mogą potrzebować” – napisali Bruins w sobotnim oświadczeniu. „W tej chwili nie będziemy udzielać dalszych komentarzy”.

Bruins nie podali dalszych szczegółów zdarzenia. Władze NHL stwierdziły, że nie mają nic do dodania do oświadczenia zespołu.

Trener Bruins Jim Montgomery odniósł się do sytuacji w sobotę przed meczem Bostonu z Montreal Canadiens, powtarzając informacje podane przez zespół w oświadczeniu.

„To nie jest zwykły dzień” – powiedział Montgomery. „Ale jesteśmy profesjonalistami i mamy dzisiaj mecz do rozegrania”.

Lucic (35 l.) spędził w drużynie Bruins osiem sezonów od 2007 do 2015 r. Wrócił do Bostonu na podstawie rocznego kontraktu poza sezonem, po pracy w Los Angeles Kings, Edmonton Oilers i Calgary Flames. Lucic zanotował w tym sezonie dwie asysty w czterech meczach z Bruins.

W zeszłym miesiącu Lucic został umieszczony na długoterminowym kontuzjowanym rezerwie, po tym jak 21 października doznał kontuzji kostki w meczu z Los Angeles Kings.

W ciągu 16 sezonów w lidze i 1177 występów Lucic strzelił 233 gole i zapewnił 353 asysty.

(Zdjęcie: Richard T. Gagnon/Getty Images)

READ  Aktualności na żywo z pierwszej rundy Masters 2024: Scottie Scheffler i Bryson DeChambeau na szczycie tabeli liderów po czwartkowych rundach