28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mila Kunis i Ashton Kutcher zbierają 30 milionów dolarów dla ukraińskich uchodźców

Mila Kunis i Ashton Kutcher zbierają 30 milionów dolarów dla ukraińskich uchodźców
w Film udostępniony na Instagramie KutcherPara podziękowała kibicom za darowizny. „Ponad 65 000 z was przekazało darowizny” – powiedział Kunis. „Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie”. Zauważyła, że ​​chociaż darowizny nie rozwiążą kryzysu, „nasze wspólne wysiłki zapewnią łagodniejsze lądowanie wielu ludziom, którzy posuwają się naprzód w niepewnej przyszłości”.

„Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wylew miłości, który pochodził od was wszystkich w ramach tej kampanii, miał maksymalny wpływ na potrzebujących” – dodał Kutcher. „W miarę, jak finansowanie będzie kontynuowane, będziemy traktować każdy dolar tak, jakby był przekazywany z naszej kieszeni”.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji podaje, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę pod koniec lutego Ponad 3 miliony uchodźców Uciekli z kraju, w tym Co najmniej 1,5 miliona dzieci. Wielu z nich znalazło schronienie w krajach sąsiednich, m.in. w Rumunii, Mołdawii i Polsce. Było to 6,48 miliona osób przesiedlone wewnętrznie, Zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów w poszukiwaniu bezpieczeństwa gdzie indziej w kraju.

Według strony GoFundMe, od początku niedzieli przekazano ponad 34 miliony dolarów poprzez 69 300 indywidualnych darowizn.

Sama Kunis jest „dumną Ukrainką”. na męża GoFundMeWyjaśniła, że ​​urodziła się w Czerniowcach, mieście na południowo-zachodniej Ukrainie, w 1983 roku, a jej rodzina pojechała do Stanów Zjednoczonych osiem lat później.

„Dumni i odważni Ukraińcy zasługują na naszą pomoc w potrzebie” – napisała. „Ten niesprawiedliwy atak na Ukrainę i ogólnie na ludzkość jest druzgocący, a naród ukraiński potrzebuje naszego wsparcia”.

Darowizny na rzecz GoFundMe trafiają do dwóch organizacji: przewoźnika towarowego Flexport, który organizuje dostawy pomocy humanitarnej do miejsc dla uchodźców w Polsce, Rumunii, na Węgrzech, Słowacji i Mołdawii oraz firmy Airbnb Zapewnienie bezpłatnych mieszkań krótkoterminowych dla uchodźców z Ukrainy.
Kunis i Kutcher dołączają do innych gwiazd, w tym Blake Lively i Ryan Reynoldsktóry zobowiązał się również do wyrównania darowizn dla ukraińskich uchodźców oraz Gigi Hadid – która przekazała dochód z Miesiąca Mody na rzecz Relief na Ukrainie.