15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Massars, firma księgowa Trumpa, twierdzi, że 10-letnie sprawozdania finansowe są niewiarygodne

„Doszliśmy do tego wniosku na podstawie akt złożonych przez prokuratora generalnego Nowego Jorku 18 stycznia 2022 r., naszego własnego dochodzenia i informacji uzyskanych ze źródeł wewnętrznych i zewnętrznych” – napisał Majors w liście do Trumpa. Dyrektor ds. prawnych firmy odradza poleganie na sprawozdaniach finansowych od czerwca 2011 do czerwca 2020.

„Chociaż nie doszliśmy do wniosku, że różne sprawozdania finansowe zawierają istotne sprzeczności w oparciu o ogólną sytuację, radzimy nie ufać już tym sprawozdaniem finansowym”.

Firma poinformowała organizację Trumpa, że ​​ci, którzy otrzymują zgłoszenia, tacy jak pożyczkodawcy czy ubezpieczyciele, nie powinni im ufać.

W poniedziałek Majors powiedział, że nie będzie już dłużej działał jako księgowy Trumpa, powołując się na „nie do pogodzenia konflikt interesów”. Firma księgowa twierdzi, że składanie deklaracji podatkowych Trumpa i Melanii Trump jest nie tylko kompletne. Wciąż szukają informacji o mieszkaniu dla szefa ochrony firmy Matthew Calamari Jr., którego nie szukali od miesięcy. Donald Bender, główny księgowy Trumpa, zeznawał przed wielką ławą przysięgłych badającą organizację Trumpa w zeszłym roku, poinformowały CNN źródła.

List został włączony do wniosku złożonego w sądzie przez Biuro Prokuratora Generalnego stanu Nowy Jork. atut Oraz jego zeznania i zeznania Donalda Trumpa Jr. i Ivanki Trump. Rozprawa sądowa zaplanowana jest na czwartek.

„Chociaż jesteśmy rozczarowani odejściem Majors, ich list z 9 lutego 2022 r., po przejrzeniu wszystkich poprzednich sprawozdań finansowych, potwierdza, że ​​praca Majors została wykonana zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i zasadami rachunkowości. Powiedział. „To potwierdzenie skutecznie zapewnia zapytania za pośrednictwem DA i AG Mood”.

Majors nie odpowiedział na prośby CNN o komentarz.

Niektórzy prawnicy twierdzą, że podpisy na sprawozdaniach finansowych mogły ostrzec Mazars, że ostatnie zarzuty są fałszywe i że chcą się chronić i alarmują, że nie należy im już ufać.

READ  Komunikaty na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

New York Attorney General i Manhattan District Attorney’s Office badają dokładność sprawozdań finansowych Trumpa, aby ustalić, czy jacyś ubezpieczyciele, pożyczkodawcy lub inne osoby zostały wprowadzone w błąd. Trump powiedział wcześniej, że będzie komentował wartość niektórych aktywów podczas przesłuchań cywilnych, a ostatecznym decydentem był „zasadniczo” Alan Weiselberg, dyrektor finansowy organizacji Trumpa.

Majors skompilował raport i zamieścił dwustronicowe wprowadzenie, w którym twierdzi, że Trump był odpowiedzialny za szacunki, ale pod wieloma względami nie spełniały one amerykańskich zasad rachunkowości.

A Długa sprawa sądowa w zeszłym miesiącuBiuro Prokuratora Generalnego w Nowym Jorku zostanie powiedziane Administracja Trumpa znalazła „istotne” dowody na to, że wykorzystała oszukańcze lub wprowadzające w błąd wyceny aktywów, aby uzyskać szereg korzyści ekonomicznych, w tym pożyczki, ubezpieczenia i odliczenia podatkowe.

Powołując się na pismo Mazars, prawnicy nowojorskiego Biura Prokuratora Generalnego napisali w poniedziałek: „Ta zmiana jeszcze bardziej wzmacnia to, co już pokazały poprzednie oświadczenia OAG: sąd musi nakazać przestrzeganie przez oskarżonych dokumentów OAG i saponii zeznań”.

Adwokaci pracujący dla nowojorskiej prokurator generalnej Letidii James wycofali się z argumentu Trumpa, że ​​próbuje „zakończyć” proces przed ławą przysięgłych, uzyskując ich zeznania w ramach toczącego się dochodzenia karnego. Zespół Trumpa argumentował, że James, który ogłosił, że współpracuje z Biurem Prokuratora Okręgowego na Manhattanie w sprawie karnej, miał motywację polityczną.

W poniedziałek biuro Jamesa poinformowało, że dwóch adwokatów zostało wyznaczonych do pracy z prokuratorem okręgowym, ale powiedzieli, że są „zgodnie z raportem i poleceniem” prokuratora okręgowego Alvina Brocka.

Ta historia została zaktualizowana o więcej szczegółów.