24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Marc Benioff, współdyrektor generalny Salesforce, zachwala mocne wytyczne dotyczące sprzedaży, mówiąc: „Teraz jest 30 miliardów dolarów”

Marc Benioff, współdyrektor generalny Salesforce, zachwala mocne wytyczne dotyczące sprzedaży, mówiąc: „Teraz jest 30 miliardów dolarów”

siły sprzedaży Współdyrektor generalny Marc Benioff zdemontował we wtorek giganta oprogramowania dla przedsiębiorstw Najnowsze wyniki finansowepowiedział Jimowi Kramerowi z CNBC, że „był to prawdopodobnie najlepszy kwartał, jaki kiedykolwiek widzieliśmy”.

Akcje Salesforce, które mają Ciężko walczył przez ostatnie trzy miesiące, wzrosła o 3% w handlu przedłużonym we wtorek, ponieważ Wall Street zareagowała na wyniki firmy z czwartego kwartału. Zarówno przychody, jak i zysk na akcję przebiły szacunki, a perspektywy na rok fiskalny 2023 są również lepsze niż oczekiwali analitycy.

„Był to wyjątkowy kwartał, prawdopodobnie najlepszy, jaki kiedykolwiek widzieliśmy, i naprawdę widać to nie tylko w kwartalnych wytycznych, ale także w następnym roku podatkowym” — powiedział Benioff, zauważając, że Salesforce z siedzibą w San Francisco oczekuje, że przychody wyniosą 32 miliardy USD i 32,1 miliarda USD w roku podatkowym 2023.

To więcej niż 31,78 miliarda dolarów prognozowanych przez analityków ankietowanych przez Refinitiv.

Salesforce odnotował 26,49 miliarda dolarów przychodów w roku fiskalnym 2022, więc najwyższy koniec prognoz dotyczących przychodów na 2023 r. oznaczałby wzrost o nieco ponad 21% rok do roku.

„Zostawiamy za sobą 20 miliardów dolarów, a teraz przed nami 30 miliardów dolarów” — powiedział Benioff, współzałożyciel Salesforce w 1999 roku.

Powiedział, że kolejny etap rozwoju Salesforce nadal jest napędzany przez cyfrową transformację, a jego klienci potrzebują szerokiej gamy narzędzi do obsługi swoich klientów. Właśnie dlatego Salesforce zebrał wszystkie swoje ostatnie przejęcia, powiedział Benioff, odnosząc się do firmy zajmującej się analizą danych Tableau i dostawcy oprogramowania integracyjnego MuleSoft i aplikacji do czatu Slack.

Benioff powiedział również, że jest zadowolony z wyników i prognoz dotyczących przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej Salesforce. Firma ogłosiła 6 miliardów dolarów w roku fiskalnym 2022, co oznacza wzrost o 25% rok do roku i prognozuje wzrost od 21% do 22% w roku fiskalnym 2023.

READ  Kontrakty terminowe Dow spadają wraz ze wzrostem rentowności; Tesla jeździ na zyskach, komentuje Elon Musk

Akcje Dow-component Salesforce wzrosły o 7% w ciągu ostatnich pięciu sesji, ale spadły o około 27% w ciągu ostatnich trzech miesięcy, ponieważ inwestorzy odchodzą od firm technologicznych zorientowanych na wzrost w kierunku bardziej defensywnych części rynku.

Ujawnienie: Kramer Charitable Fund posiada udziały w Salesforce (CRM).

otwórz konto teraz Aby Klub Inwestycyjny CNBC śledził każdy ruch Jima Cramera na rynku.