17 maja, 2024

Luka Doncic z Mavs dominuje w piątym meczu pomimo choroby i kontuzji kolana

LOS ANGELES (Reuters) – Gwiazda Dallas Mavericks Luka Doncic w środę wieczorem wcześnie rozpoczął leczenie po meczu, owijając duży worek lodu wokół skręconego prawego kolana w połowie czwartej kwarty.

Doncic miał już ostatnie szlify nad swoim najlepszym występem w serii pierwszej rundy. Zdobył 35 punktów, 7 zbiórek i 10 asyst pomimo choroby i kontuzji, co doprowadziło Mavs do zwycięstwa 123-93 nad Los Angeles Clippers w kluczowym piątym meczu, kilka godzin po tym, jak przyznał, że „prawdopodobnie nie” grałby z przekręciło mu się w głowie. Kolano, jeśli jest to sezon zasadniczy.

„To play-offy” – powiedział Doncic, który przez kilka dni pauzował z powodu przeziębienia i kontuzji kolana w pierwszej kwarcie trzeciego meczu. „Kiedy wchodzisz do play-offów, jest inaczej. Jest mnóstwo adrenaliny”. „Wiele emocji, więc trzeba iść dalej”.

Doncic był szczególnie dominujący w trzeciej kwarcie, kiedy Dallas powiększył 10-punktowe prowadzenie do przerwy do 20. W kwarcie zdobył 14 punktów i 3 asysty, grając tylko przez 8 sekund.

Doncic w dalszym ciągu miał problemy ze swoimi rzutami z wyskoku, a skuteczność 2 z 8 przy próbach za trzy punkty spadła w serii do 26,3% z dystansu. Jednak wykonał 12 z 18 prób po łuku, zdobywając 20 punktów w polu karnym.

„Oczywiście moje strzały nie są świetne. Nawet dobre. Właściwie bardzo złe” – powiedział Doncic. „Po prostu schodziłem w dół. Pierwsze cztery sekundy, które uzyskałem, były niesamowite i nie mogłem tego zrobić, ale całe moje nastawienie schodziło w dół”.

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch zwycięstw Mavs w tej serii, Doncic również spisał się znakomicie w defensywie, gdzie zaciekle walczył podczas niedzielnej porażki Dallas w czwartym meczu.

READ  Padres of Jurickson Profar upada po jego straszliwym wypadku

Według ESPN Stats & Information, Clippers tracili 3 z 12 punktów, gdy Doncic był głównym obrońcą w piątym meczu, w tym 0 z 7 rzutów za trzy punkty.

„Zawsze mówię o jego odporności” – powiedział kolega z Mavs, Kyrie Irving, który zdobył 14 punktów i miał sześć asyst. „Nie czuje się na 100 procent gotowy, ale nadal zamierza wyjść na boisko i grać. Mnie, jako koledze z drużyny, sprawia to przyjemność. Lubię przebywać w towarzystwie kogoś takiego, kto daje sobie radę, ale jest też mądry i wciąż wywiera wpływ. mecz, a on nadal jest pusty.” On, jak lubimy mawiać, mimo że nie czuje się dobrze i nie jest w stanie grać na 100%, nadal jest w stanie poprowadzić nasz zespół na swój własny sposób.

Był to piąty występ Doncica, który zdobył 30 punktów i 10 asyst. Inni gracze w historii franczyzy dokonali tego wyczynu tylko dwukrotnie, a Steve Nash i Mark Aguirre mieli po jednym występie w fazie play-off.

Doncic, który po raz pierwszy w tej serii trafiał z gry na więcej niż 50 procent, zdobył 61 ze 123 punktów Mavs i pomógł Clippers na krawędzi eliminacji.

„W pewnym momencie wiedzieliśmy, że Luka będzie grał z Luką” – powiedział trener Clippers Tyronn Lue. „Nie będziemy spuszczać głów. Musimy wygrać cztery mecze. Jedziemy do Dallas, mecz 6 w piątek i będziemy gotowi”.