20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lekarze zalecają ostrożność, podkreślając bezpieczeństwo Eclipse w miarę kończynia się specjalnych okularów

Lekarze zalecają ostrożność, podkreślając bezpieczeństwo Eclipse w miarę kończynia się specjalnych okularów

FILADELFIA (CBS) – Okulary do zaćmienia szybko się sprzedają, a ludzie gromadzą zapasy, aby móc bezpiecznie oglądać poniedziałkowe zaćmienie słońca. Lekarze twierdzą, że ważne jest zapewnienie odpowiedniego rodzaju ochrony.

W rejonie Filadelfii całkowitego zaćmienia nie będzie, a Księżyc zakryje 90% słońca, ale nadal ważne jest, aby mieć zatwierdzone okulary, jeśli zamierzasz to oglądać.

Trwa walka o znalezienie specjalnych okularów do oglądania zaćmienia słońca.

„Patrzenie na słońce przez cały czas bez ochrony oczu nigdy nie jest bezpieczne, ponieważ światło słoneczne może poparzyć siatkówkę. Może to prowadzić do trwałych problemów ze wzrokiem” – dr Kami Gunton, okulista w – powiedział Wales Eye.

Należy nosić specjalne okulary z filtrem przeciwsłonecznym, posiadające pieczęć ISO i posiadające certyfikat nr: 12312-2.

„Kiedy go nosisz, możesz go nałożyć na korekcję, jeśli nosisz okulary, i powinien całkowicie zakrywać oczy” – powiedział Gunton.

Certyfikowane okulary do zaćmienia słońca odfiltrowują prawie całe światło widzialne.

Kiedy przez nie spojrzysz, nie powinieneś widzieć niczego poza samym słońcem, które będzie bardzo słabe. Uwaga na podrabiane produkty.

Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne twierdzi, że co najmniej jedna niezidentyfikowana fabryka w Chinach produkuje obecnie podrabiane okulary do zaćmień.

Fałszywe pary okularów chroniących przed zaćmieniem wyglądają bardzo podobnie do prawdziwych. Wewnątrz znajduje się również prawidłowy numer i nazwa legalnego amerykańskiego producenta.

Przykład podrobionych okularów ochronnych Eclipse.

„Wiemy, że istnieją podróbki, które mogą być bezpieczne lub nie, i wiemy, że istnieją podróbki, które uważam za niebezpieczne” – powiedział Rick Feinberg z personelu AAS Solar Eclipse.

Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne zamieszcza na swojej stronie internetowej listę autoryzowanych sprzedawców zajmujących się sprzedażą okularów ochronnych.

Ale co z noszeniem okularów przeciwsłonecznych?

„To całkowicie niewłaściwe. Dlatego okulary przeciwsłoneczne nie zapewnią potrzebnej ochrony” – stwierdził Gunton. „Będziesz tak zniszczony, jakbyś nawet nie nosił okularów przeciwsłonecznych”.

READ  Jedyne zdjęcia Wenus, jakie zrobiono, są bardzo przerażające

Okulary Eclipse są 100 000 razy ciemniejsze niż zwykłe okulary przeciwsłoneczne.

Lekarze twierdzą również, że oglądanie zaćmienia na telefonie nie jest bezpieczne.