12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Kryzys” komunikacyjny powoduje zamknięcie części autostrady międzystanowej nr 10 w Los Angeles na czas nieokreślony po potężnym pożarze

„Kryzys” komunikacyjny powoduje zamknięcie części autostrady międzystanowej nr 10 w Los Angeles na czas nieokreślony po potężnym pożarzeCNN

Wymuszony masowy ogień Zamknięcie na czas nieokreślony autostrady międzystanowej nr 10Gubernator Kalifornii Gavin Newsom powiedział w poniedziałek, że główna arteria komunikacyjna w Los Angeles została celowo zbudowana.

Wstępne dochodzenie wykazało „złośliwe zamiary” – powiedział Newsom na konferencji prasowej, dodając, że było to „celowe i zaplanowane”.

Dochodzenie jest nadal w toku, a gubernator nie powiedział, czy są jacyś podejrzani lub tropy w sprawie podpalaczy.

Burmistrz Karen Bass określiła zamknięcie autostrady międzystanowej jako „kryzys” dla miasta, które już taką autostradę posiada Znany z problemów z ruchem. Wezwał osoby dojeżdżające do pracy, aby przygotowały się na opóźnienia i zaplanowały alternatywne trasy, podczas gdy transport będzie zamknięty w obu kierunkach w pobliżu ulicy Alameda w centrum miasta.

Przed poniedziałkowym porannym wyjazdem do pracy na telefony komórkowe mieszkańców wysłano ogólnomiejskie ostrzeżenie, że autostrada będzie „zamknięta na czas nieokreślony” i „będą spodziewać się znacznego ruchu”.

Zamknięcie „wydłużyło mój dzień o około 10 minut, a potem odczuwałem większy niepokój i stres niż normalny poranek” – powiedziała pasażerka Diana Enriquez, filii CNN KABC.

Inny pasażer, Tony Berstock, opisał skutki zamknięcia jako „przerażające”.

„Jestem nieszczęśliwy” – powiedział KBC.

Obejrzyj tę interaktywną zawartość na CNN.com

Sekretarz stanu ds. transportu Doks Omishakin powiedział, że korytarzem autostrady podróżuje każdego dnia ponad 300 000 osób, czyli mniej więcej tyle samo co populacja Pittsburgha.

„To znaczący wynik dla gospodarki oraz zdrowia i bezpieczeństwa Angelenos” – powiedział Newsom. „Wpływ na nasze szkoły, bezbronne społeczności – podchodzimy do tego bardzo poważnie i zachowujemy spokój i ostrożność, śpiesząc się z otwarciem tej sprawy”.

Miasto stara się ocenić bezpieczeństwo jezdni i naprawić szkody spowodowane szalejącym pożarem. Według straży pożarnej w Los Angeles plac składowy rozprzestrzenił się wczesnym rankiem w sobotę pod autostradą, powodując zapalenie drugiego obiektu magazynowego, który ostatecznie zajął około 80 000 stóp kwadratowych i zniszczył kilka pojazdów.

READ  Rozmowy Trumpa z 6 stycznia: Prokuratorzy przygotowują się do bitwy sądowej, aby zmusić byłych urzędników Białego Domu do zeznań

Nie podano szacunkowego harmonogramu ponownego otwarcia odcinka autostrady międzystanowej, ale Bass ostrzegł w niedzielę, że problem „nie zostanie rozwiązany w ciągu jednego lub dwóch dni”.

JC. Hongkong/AP

Autostrada międzystanowa nr 10 pozostaje pusta po poniedziałkowym pożarze.

Departament transportu stanowego wezwał osoby dojeżdżające do pracy, aby w miarę możliwości pracowały z domu lub korzystały z transportu publicznego.

Według Los Angeles Unified School District, trasy pobliskich autobusów szkolnych również mogą ulec zmianie, chociaż szkoły publiczne pozostaną otwarte zdeklarowany.

Port w Los Angeles Ostrzegł osoby dojeżdżające do pracy, aby przygotowały się na poniedziałkowy poranek, informując o aktualizacjach i objazdach.

Newsom ogłosił stan wyjątkowy w hrabstwie Los Angeles w związku z zamknięciem i powiedział, że oceni szkody i rozpocznie naprawę, gdy tylko będzie możliwy dostęp do miejsca zdarzenia.

Sekretarz transportu Pete Buttigieg – napisano w oświadczeniu Skontaktował się z urzędnikami Kalifornii, a federalny zarządca autostrad powiedział, że oczekuje się go w Los Angeles w poniedziałek.

Chociaż Kalifornijski Departament Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej zakończył już swoją część dochodzenia, przyczyna ogromnego pożaru pozostaje niejasna – stwierdzili urzędnicy podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, gdy rozpoczynają się prace nad określeniem stanu bezpieczeństwa mostu, który spłonął w pożarze.

„W tej chwili nie wierzymy, że dojdzie do zawalenia się” – powiedział w poniedziałek John Yang, zastępca dyrektora okręgowego ds. budowy w Kalifornijskim Departamencie Transportu, o uszkodzonym fragmencie autostrady.

W ramach tego procesu sprawdzanych jest około 100 kolumn na zniszczonym przez ogień moście, powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor Departamentu Transportu Tony Tavares.

Yang wyjaśnił, że most ma pięć pasów ruchu w każdym kierunku, a dotknięty obszar ma około 450 stóp długości.

„To szeroki most, bardzo szeroki most” – powiedział Yang.

Zdjęcia skutków pożaru dostarczone przez państwo ukazują czarne plamy powstałe w wyniku pożaru oraz brakujące fragmenty betonu, kawałki metalu i wnętrze kolumn wsporczych.

READ  Oto kraje, które głosowały za i przeciw rezolucji o zawieszeniu broni w Gazie

Dystrykt Caltrans 7/AP

Strażak z Los Angeles za pomocą zrobotyzowanego węża gaśnie pożar pod autostradą międzystanową nr 10, który w sobotę poważnie uszkodził wiadukt w centrum Los Angeles.

Według Newsoma, który stwierdził, że rozmiary zniszczeń spowodowanych pożarem są „znacznie duże”, ekipy Hazmat będą pracować przez całą dobę, aby usunąć szkody wzdłuż autostrady międzystanowej nr 10. Zawalenie się części autostrady międzystanowej 95 w Filadelfii W czerwcu.

„Jakkolwiek to nazwać, widzieliśmy, jak jest przechowywany w tym miejscu” – powiedział Newsom, który w niedzielę odwiedził to miejsce. Pod mostem w Los Angeles znaleziono drewniane palety, samochody napełnione gazem i skrzynki na pomarańcze – poinformowały urzędnicy.

Załogi pracują nad pobraniem próbek rdzeni z całej drogi od podstawy autostrady do pomostu mostu.

„Nie mamy żadnych obaw co do bezpieczeństwa pracowników” – dodał Yang.

Pobiera się i analizuje próbki betonu i prętów zbrojeniowych z podstawy autostrady w celu ustalenia strategii naprawy, powiedział kalifornijski sekretarz transportu Dox Omishakin.

Według straży pożarnej około godziny 12:30 w sobotę strażacy otrzymali zgłoszenia dotyczące placu składowego o wymiarach 200 na 200 stóp, na którym znajdowały się „palety, przyczepy i pojazdy mocno objęte płomieniami” oraz odsłonięte konstrukcje.

„Wiatr zepchnął żar i płomienie pod autostradę i podpalił drugi plac składowy po drugiej stronie ulicy” – powiedziała w niedzielę komendantka straży pożarnej Christine Crowley.

JC. Hongkong/AP

Widok z lotu ptaka pokazuje miejsce pożaru pod autostradą międzystanową nr 10, poniedziałek, 13 listopada 2023 r. w Los Angeles.

Crowley powiedział, że większość pożaru ugaszono w ciągu trzech godzin, a strażakom udało się uratować trzy pobliskie budynki komercyjne. Dodał, że w akcji wzięło udział ponad 160 strażaków.

Przedstawiciel straży pożarnej powiedział, że w pożarze nie było ofiar śmiertelnych.

Zapytany przez reporterów, dlaczego zezwolono na składowanie materiałów łatwopalnych pod mostem, gubernator odpowiedział: „Wszystko jest w trakcie oceny”.

READ  Bezpośrednie ogłoszenia: Texas High Police Wolde przemawia do reakcji policji

Newsom stwierdził, że najemca obiektu narusza warunki umowy najmu. „Zajmujemy się tą sprawą, ich umowa najmu wygasła i poważnie podchodzimy do rozwiązania obaw związanych z umową najmu” – powiedział.

Newsom powiedział, że najemca „podnajął lokal… kilkoma podnajmami, co stanowi część stanowiska w postępowaniu sądowym”.