16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królowa Elżbieta spędziła noc w szpitalu po odwołaniu jej podróży do Irlandii Północnej

Królowa Elżbieta spędziła noc w szpitalu po odwołaniu jej podróży do Irlandii Północnej

Pałac Buckingham potwierdził, że 95-letnia królowa Elżbieta II została zabrana do szpitala w środę na „wstępne dochodzenie” i została zwolniona w czwartek. Tego samego dnia, królowo Odwołana podróż do Irlandii Północnej Za radą lekarzy, pałac powiedział.

„Po zaleceniu lekarza, aby odpocząć przez kilka dni, królowa udała się do szpitala w środowe popołudnie na wstępne dochodzenie. Wróciła dziś do zamku Windsor w porze lunchu i jest w dobrym nastroju” – powiedział Pałac Buckingham w oświadczeniu.

Holly Williams z CBS News poinformowała, że ​​królewskie źródło podało, że królowa została na noc, ponieważ została hospitalizowana na noc.

Wiadomość została po raz pierwszy ogłoszona przez Wielką Brytanię Gazeta Słońce.

Królowa została zauważona w zamku Windsor we wtorek wieczorem z premierem Borisem Johnsonem na imprezie dla światowych liderów biznesu. Pałac Buckingham powiedział w środę, że jest „rozczarowany, że nie może już jechać do Irlandii Północnej”.

Królewski pokaz koni w Windsor 2021
Królowa Elżbieta II bierze udział w pierwszym dniu Royal Windsor Horse Show 1 lipca 2021 r. w zamku Windsor w Home Park w Windsor w Anglii.

Obrazy Getty


Według wiadomości BBC, królowa Elżbieta ma za dwa tygodnie przewodniczyć stanowej delegacji na szczyt klimatyczny w Glasgow.

Królowa Elżbieta śledzi napięty harmonogram królewskich prac Śmierć mężaKsiążę Filip na początku tego roku. Ona i Filip są małżeństwem od 73 lat i mają czworo dzieci, ośmioro wnucząt i 12 prawnuków.

Królowa Elżbieta II wstąpiła na tron ​​w 1952 roku w wieku 25 lat Król, który służył przez długi czas W historii Wielkiej Brytanii. Jego najstarszy syn, 72-letni książę Karol, jest następny na tronie. Był następny w kolejce przez 69 lat, najdłużej w historii spadkobierca.

READ  Aktualizacja wojny rosyjsko-ukraińskiej: Co wiemy 18 dnia rosyjskiej inwazji | Ukraina