24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królowa Elżbieta II uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 i doświadcza łagodnych objawów

Królowa Elżbieta II uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 i doświadcza łagodnych objawów

Londyn Wynik testu królowej Elżbiety II okazał się pozytywny COVID-19 W niedzielę Pałac Buckingham powiedział, że ma łagodne objawy przypominające przeziębienie, dodając, że 95-latek będzie kontynuował pracę.

Pałac powiedział, że królowa będzie kontynuować „lekkie” obowiązki w zamku Windsor przez następny tydzień.

„Będzie nadal otrzymywała opiekę medyczną i będzie postępować zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi” – powiedział pałac w oświadczeniu.

Osoby w Wielkiej Brytanii, które uzyskały pozytywny wynik testu na COVID-19, są proszone o samoizolację przez co najmniej pięć dni, chociaż rząd brytyjski twierdzi, że planuje znieść ten wymóg dla Anglii w przyszłym tygodniu.

Królowa otrzymała trzy dawki szczepionki na koronawirusa.

Oboje jej najstarszy syn Książe Charles73 i 74 synowa KamilaA Księżna Kornwalii Niedawno zachorowali również na COVID-19. Charles wrócił do pracy.

Wysocy politycy wysłali wiadomości o powrocie do zdrowia, a minister zdrowia Sajid Javid napisał na Twitterze „Życząc Jej Królewskiej Mości szybkiego powrotu do zdrowia”. Lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer życzył królowej „dobrego zdrowia i szybkiego powrotu do zdrowia.

Królowa, najdłużej panująca w Wielkiej Brytanii, osiągnęła kamień milowy 70 lat na tronie 6 lutego w rocznicę śmierci jej ojca, króla Jerzego VI, w 1952 roku.

Elżbieta była podstawą życia narodu i przez większość swojego panowania cieszyła się dobrym zdrowiem. W zeszłym roku widziano ją, jak używała laski, aw październiku spędziła noc w londyńskim szpitalu na nieokreślone badania kontrolne.

Nakazana przez lekarzy królowej odpoczynek, została zmuszona do odwołania występów na kilku ważnych wydarzeniach, w tym nabożeństwach żałobnych i konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow w Szkocji w listopadzie.

W tym miesiącu wróciła do pełnienia obowiązków publicznych i przyjęła, realnie i osobiście, dyplomatów, polityków i wyższych oficerów armii.

Królowa ma napięty grafik na kilka następnych miesięcy swojego platynowego roku jubileuszowego i w nadchodzących tygodniach ma uczestniczyć osobiście w publicznych spotkaniach, w tym na przyjęciu dyplomatycznym w Windsor 2 marca i Commonwealth Service w Opactwie Westminsterskim w marcu. 14.

29 marca ma wziąć udział w nabożeństwie żałobnym w Opactwie Westminsterskim za swojego męża księcia Filipa, który zmarł w kwietniu 2021 roku w wieku 99 lat.

Publiczne obchody Platynowego Jubileuszu rozpoczną się w czerwcu, z uroczystościami obejmującymi paradę wojskową, dzień wyścigów konnych i imprezy sąsiedzkie w długi weekend od 2 do 5 czerwca.

Królowa jest najnowszym monarchą z całego świata, który zawarł umowę z COVID-19. 82-letnia królowa Danii Małgorzata i 54-letni król Hiszpanii Filip VI uzyskali pozytywny wynik testu wcześniej w lutym i mieli łagodne objawy.

READ  Trylogia horrorów A24 przenosi się do lat 80. w pierwszym zwiastunie Maxxxine