22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korea Południowa ponownie rozważa rytuał męskości: przeciąg

SEOUL – Kim Hyung-hee wypadł słabo w teście kwalifikacyjnym na broń dla południowokoreańskiego wojska i był znienawidzony za marnowanie rządowych kul. „Jestem marnotrawcą podatków!”

W szkoleniu podstawowym w 2011 r. Kim powiedział, że inni trenerzy wojskowi wycierali sobie ręce i genitalia rękami. Jeden mężczyzna, który cierpiał na depresję, uciekł i został schwytany w ciągu kilku godzin.

Pan. Kim ukończyła służbę w 2013 roku. Ale, jak praktycznie wszyscy mężczyźni z Korei Południowej, kiedy został wezwany do pracy jako rezerwista w 2014 roku, odmówił – i dołączył do grona ludzi w kraju kwestionujących jego dziedzictwo obowiązkowej służby wojskowej.

„Zostałem zatrudniony, ponieważ nie wierzyłem, że będę mógł spędzić resztę życia jako były przestępca” – powiedział Kim, 32-letni działacz na rzecz pokoju i odmawiający służby wojskowej ze względu na sumienie. „Ale życie w brutalnej kulturze korporacyjnej, w której nie miałem zamiaru się zmieniać, było bolesne”.

Korea Południowa, kraj wciąż technicznie w stanie wojny z północnym wschodem, ponownie rozważa pobór. Rytuał dla milionów młodych ludzi po wojnie koreańskiej, przymusowa wojskowa polityka kraju jest stopniowo demontowana.

Ustawodawcy oferują więcej wyjątków. Niektórzy są wbrew sumieniu Można uniknąć rejestrów kryminalnych. Niektórzy liderzy chcą dodać kobiety, aby uzupełnić braki, podczas gdy inni chcą całkowicie wyeliminować pobór.

Kang Inhwa, profesor badań historycznych na Uniwersytecie Narodowym w Seulu, powiedział: „Rośnie poczucie ceny, jaką płacimy za prowadzenie systemu przymusu”.

Przymus od dawna jest postrzegany jako bastion przeciwko zagrożeniom Korei Północnej, przynajmniej z silnym wojskiem. Oprócz broni jądrowej ma 1,88 miliona żołnierzy na północy, 1,28 miliona aktywnych i 600 000 w rezerwach i chce Pokaż ich wytrzymałość. Struktura wojskowa w Chinach zwiększyła presję na Seul, aby wzmocnił swoją armię.

To dlatego, że Korea Południowa zwiększyła tempo, gdy inne miejsca się wycofują Szybko spadający wskaźnik urodzeń Doprowadził do przekonującego niedoboru. Jego armia jest jedną z największych na świecie, z 3,3 miliona żołnierzy, 555 000 aktywnych i 2,75 miliona rezerw. Aby temu zaradzić, zwiększono odsetek młodych ludzi z około 50 procent w latach 80. do ponad 90 procent obecnie, poprzez złagodzenie wymagań kwalifikacyjnych.

Jednak wraz ze wzrostem przymusu nastroje społeczne uległy ochłodzeniu. W ankiecie przeprowadzonej w maju Okres KoreaCzterdzieści dwa procent dorosłych z Korei Południowej powiedziało, że popiera utrzymanie obecnego systemu przymusu – o 6 procent mniej niż w 2016 roku.

Kilka lat wcześniej, w 2014 r., większość – prawie 56 proc. – głosujących Pojedyncze wyszukiwanie Mówi się, że system forsowania jest utrzymany.

Krytycy południowokoreańskiego systemu przymusu twierdzą, że pomógł on rozwinąć firmę Nadużywać I Dyskryminacja I powstrzymuje mężczyzn przede wszystkim od siły roboczej.

Na początku tego roku wymuszony program Netflix okazał się nieoczekiwanym sukcesem w Korei Południowej. Nazywany „DP”, ścigał fikcyjnego szeregowca, który ścigał zbiegów.

Program wydawał się nieco nieskoncentrowany w ostatnich odcinkach, ale program wydawał się nieco nieskoncentrowany w ostatnich odcinkach.

Hong Jun-peo, kandydat w przyszłorocznych wyborach prezydenckich i członek ustawodawcy opozycyjnej Partii Władzy Ludowej, powiedział, że widział to wydarzenie na Facebooku i jest za przekształceniem wojska we wszystkie siły ochotnicze.

„Pokazuje, jak kultura wojskowa może czasami całkowicie odbiegać od naszych podstawowych uczuć”.

Setki fanów w mediach społecznościowych powiedziało, że nadużycia, które przedstawia, odbijają się echem w ich własnych bolesnych doświadczeniach w wojsku. Obserwator Powiedział, że został uderzony w podbródek, policzki i głowę i był osobiście obraźliwy. Powiedział, że w pewnym momencie sprawy potoczyły się tak źle, że chciał umrzeć.

Surowa postawa przymusu wciąż ma swoich zwolenników. Mężczyźni z Korei Południowej mieszkający za granicą i niesłużący w wojsku są uprawnieni do wieku 36 lat i zostaną powołani po powrocie do kraju. Projekt ustawy w Zgromadzeniu Narodowym zmieniłby tę granicę na 45 lat. Jeśli odmówią służby, grozi im do trzech lat więzienia.

READ  Meta zamówiła sprzedaż Giphy przez brytyjskiego regulatora

Jednak pomimo wzrostu stawek obowiązkowych płatności, urzędnicy Korei Południowej dokonują wyjątków. Rząd skrócił o kilka miesięcy staż pracy, który różni się w zależności od branży; Odmawiający sumienia utorowali drogę do alternatywnej służby w ustroju cywilnym; I odroczone Służba wojskowa dla najlepszych gwiazd K-popu Do 30 roku życia.

Ten projekt istniał już od dłuższego czasu z poglądem, że wszyscy mężczyźni powinni służyć w wojsku. Oszuści z pociągu są często napiętnowani i wyobcowani ze swoich rodzin i przyjaciół. Pan Kim, wbrew swojemu sumieniu, powiedział, że nie powiedział jeszcze o tym rodzicom.

Myung Jin Moon, lat 37, odmówił służby w 2010 roku, ponieważ sprzeciwiał się interwencji wojskowej w Iraku, gdzie Korea Południowa wysłała żołnierzy w ramach koalicji kierowanej przez USA. Został skazany na 15 miesięcy od 2011 roku. Powiedział, że jego rodzice powiedzieli mu kiedyś, że „nawiązał złych przyjaciół i został komisarzem”.

Tych, którzy unikną poboru, grozi surowa kara. Pan. Kim został skazany na sześć miesięcy więzienia, rok więzienia i 400 godzin prac społecznych, za łączną kwotę 677 dolarów. Powiedział, że jeśli zakończy pracę społeczną w okresie próbnym, nie będzie musiał spędzać czasu w więzieniu. Od 2016 roku czeka go kolejny proces za kolejny zarzut, co może skutkować dodatkowymi grzywnami.

Każdego roku średnio od 600 do 800 osób protestuje przeciwko służbie wojskowej Rząd. Większość to Świadkowie Jehowy, ale pan Kim i pan. Niektórzy, jak Moon, sprzeciwiają się względom politycznym lub osobistym. W zeszłym roku władze zezwoliły niektórym osobom odmawiającym służby wojskowej w więzieniu, aby uniknąć postawienia zarzutów kryminalnych.

Pomimo rosnącego zaniepokojenia opinii publicznej przymusem, Korea Południowa nie osiągnęła konsensusu co do tego, czy go zastąpić, czy całkowicie wyeliminować. Czas Korea odkryła, że ​​43 procent mieszkańców Korei Południowej popiera przejście na całkowicie ochotniczą armię, co stanowi wzrost o 8 procent od 2016 roku.

READ  World Series: Ian Anderson z Braves wchodzi po pięciu zwycięskich inningach; Brian Snitker wyjaśnia wynik

Ha Dae-kang, ustawodawca z Partii Władzy Ludowej, zalecił sporządzenie planu, przy czym według Caleba Korei 46% dorosłych popierało plan, w porównaniu z 47%.

„Jeśli mężczyźni i kobiety zostaną powołane razem, można utworzyć armię z odpowiednimi ludźmi” – powiedział Ha.

Nawet obrońcy wojskowi twierdzą, że wojsko powinno podjąć działania, aby uczynić służbę bardziej atrakcyjną.

Oczekuje się, że do 2040 r. liczba mężczyzn w wieku 20 lat zmniejszy się o połowę, powiedział Ahn Seok Ki, badacz z Korea Institute for Defense Analysis. Oznacza to, że wojsko nie będzie w stanie zatrzymać wymaganej liczby osób, o ile nie zachęci długoterminowych rezydentów i nie doda większej liczby ochotników.

„System przymusu musi być utrzymany” – powiedział. „Przejście do organizacji wolontariackiej jest niepraktyczne, ale możliwe jest zwiększenie liczby wolontariuszy poprzez zmniejszenie liczby przymusowych.

„Aby to zrobić, trzeba wprowadzić wiele zmian, aby wojsko było bardziej odpowiednie dla młodszego pokolenia” – dodał.