25 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kontrakty futures na Dow rosną po zakończeniu rajdu na rynku; 5 zapasów w pobliżu punktów skupu

Rajd rynkowy kończy passę porażek, Nvidia odskakuje;  5 zapasów w pobliżu punktów skupu

Kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły w piątek wcześnie, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Lululemon, Costco i Broadcom podały wyniki po zamknięciu.
XGiełda odrobiła skromne odbicie w czwartek, ale odrobiła tylko niewielką część strat, jakie poniosła w ciągu ostatnich kilku dni. Inwestorzy powinni zachować ostrożność w obliczu niestabilnych ruchów na rynku. S&P 500 pozostaje poniżej 200-dniowej linii, ponieważ większość indeksów również uderza w opór na 21-dniowej średniej kroczącej.

Akcje półprzewodników radziły sobie dobrze, podobnie jak producent chipów nvidia (NVDA) znalazła się w czwartkowej czwartkowej czołówce indeksu S&P 500. Jednak producenci chipów są generalnie w lepszej formie KLA Corp. (KLAC), Technologie Axcelis (ACLS) I Niezwykle czyste przedmioty kolekcjonerskie (UCTT) Migające sygnały kupna w czwartek. ASML (ASML) I Stosowane materiały (AMAT) wśród najbliższych Kupuj punkty.

Główne zarobki

Hurtownia Costco (koszt), Lululemon Athletica (Lulu) I z Broadcomu (AVGO) poinformował późnym wieczorem w czwartek.

Akcje COST niewiele się zmieniły z dnia na dzień po tym, jak zyski i sprzedaż Costco straciły na oglądalności. Akcje Costco straciły nieco podczas zwykłej czwartkowej sesji, ale jak dotąd spadły o prawie 11% w tym miesiącu.

Akcje LULU spadły w przedłużonym handlu po tym, jak sprzedawca odzieży do jogi miał tendencję spadkową podczas krytycznego kwartału świątecznego. Zarobki Lululemon nieznacznie przewyższyły oglądalność w trzecim kwartale. Akcje Lululemon wzrosły o 0,6% do 374,11 w czwartek, zamykając się w przedziale 370,56 kubków z uchwytem punktu kupna. Ale ma wypaść z tej strefy zakupów.

Akcje AVGO również silnie wzrosły w obrocie przedsesyjnym zarobki Broadcomu A wskazówki przewyższyły liczbę wyświetleń, a gigant chipów i oprogramowania zwiększył swoje zarobki. Akcje Broadcom zamknęły się o 2,4% na poziomie 531,08, poniżej 200-dniowej linii. Zeszłotygodniowe maksimum na poziomie 552,42 może stanowić swego rodzaju wejście.

Akcje LULU są włączone Tablica liderów IBD Również zarobki z opcji gry. Trwa akcja KLAC Wieloletni liderzy IBD.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow wzrosły o 0,3% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,4 proc., a na Nasdaq 100 o 0,5 proc.

Kontrakty terminowe na ropę naftową nieznacznie wzrosły.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.

READ  Dow Jones łamie wsparcie, gdy prezydent Biden przesuwa pułap zadłużenia; Elon Musk mówi, że Tesla spróbuje tego

Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd giełdowy miał mocną sesję, ponieważ indeksy poruszały się w dużej mierze w bok po pierwszej godzinie handlu.

Dow Jones Industrial Average wzrósł w czwartek o 0,55 proc Handel giełdowy. S&P 500 wzrósł o 0,75 proc. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 1,1%. Small Capital Russell 2000 wzrósł o 0,7%.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 0,8% do 71,46 USD za baryłkę, z pewnymi znaczącymi wahaniami w ciągu dnia. Kontrakty terminowe na ropę naftową osiągnęły obecnie poziomy, które według administracji Bidena doprowadziłyby do uzupełnienia Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej, które w tym roku zostały wyczerpane do długoterminowych minimów w celu obniżenia kosztów energii.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 8 punktów bazowych do 3,49%, ale był to dzień wewnętrzny po spadku do 3,41% w środę.

Fundusze giełdowe

Wśród ETF-ów wzrostowych jest iShares Expanding Technology and Software Sector Fund (IGV) wzrosła o 1,8%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wyniósł 2,55%. Akcje Nvidii, ASML, KLA i AMAT są udziałami SMH. Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(wzrost 2,4% i ETF ARK Genomics)ARKG) 2,2%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) wzrósł o 0,3%, a Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury (ETF) w USA (kolebka) wzrosła o 0,8%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) spadła o 0,3%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrosła o 0,6%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle) i Financial Select SPDR ETF (XLF) wzrosła o 0,1%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) 0,9%.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Akcje szarzeją w pobliżu punktów skupu

Wielu producentów sprzętu chipowego znajduje się w obszarach zakupu lub w ich pobliżu. Ogólnie rzecz biorąc, producenci sprzętu półprzewodnikowego mają pewne ponure prognozy na nadchodzący rok, ale zapasy sprzętu chipowego często spadają na długo przed odwróceniem biznesu.

KLAC wzrósł o 2% do 395,92, przekraczając niektóre punkty kupna między 392,60 a 396,02. Handel był bardzo lekki, ale przy większym wolumenie odnotowano wiele dużych wzrostów, ponieważ KLA odbijał się od dołków na rynku niedźwiedzia w październiku i listopadzie. The linia względnej siły Jest rekordowo wysoki, mimo że zapasy są dalekie od styczniowego szczytu. Akcje KLA są długoterminowym liderem, ale dobry moment na zakup akcji jako LTL jest wtedy, gdy jest bliżej linii 200 lub 50 dni.

READ  Akcje BacWest spadły wraz z pogorszeniem się regionalnych problemów bankowych w Stanach Zjednoczonych

Akcje ACLS wzrosły o 4,9% do 81,93, ponownie wznosząc się powyżej punktu kupna uchwytu kubka 80,34, zgodnie z Analiza MarketSmith. Pivot rozciąga się dobrze od 50-dniowej passy, ​​ale 21-dniowa passa pędzi w górę. Linia RS dla akcji ACLS jest najwyższa od 15 lat.

Akcje UCTT wzrosły o 5,6% do 36,59, przekraczając 36,10 kubek z rączką Kup punkt i osiągnij najwyższy poziom od kwietnia. Baza uformowała się tuż poniżej, bez wcześniejszego trendu wzrostowego. Jednak uchwyt uformował się znacznie powyżej linii 200 dni. Linia RS dla akcji UCTT jest najwyższa od 8 miesięcy.

Akcje ASML wzrosły o 0,9% do 606,89. Akcje odnotowały wzrosty od dołków na rynku niedźwiedzia od 13 października do 15 listopada. Od tego czasu holenderski gigant sprzętu półprzewodnikowego skonsolidował się wygodnie powyżej swojej 200-dniowej linii, na najlepszych poziomach od kwietnia. 21-dniowa passa wkrótce się powtórzy. Przerwa powyżej ostatnich maksimów może zapewnić wczesne wejście. Idealnie ASML odbije się od 21-dniowej passy lub utworzy odpowiednią bazę.

Akcje AMAT wzrosły w czwartek o 2,4% do 108,61. Zapasy są nieco powyżej linii 200-dniowej po 13 października-listopadzie. 15 bieganie. Zastosowane materiały posiadają Ciasne trzy tygodnie Formacja pokazująca 112,22 punktów kupna. Inwestorzy mogą wykorzystać krótką linię trendu, być może z czwartkowym maksimum na poziomie 109,43 jako wyzwalaczem, jako nieco wczesne wejście.

Tymczasem akcje giganta chipowego Nvidia wzrosły o 6,5% do 171,69, odbijając się od 21-dniowej passy. Akcje NVDA są teraz tuż poniżej linii 200 dni. Agresywny inwestor może wykorzystać zdecydowane rozliczenie 200-dniowej linii jako sygnał kupna. Ale najlepiej będzie poczekać, aż akcje Nvidii wyczyszczą się przez 200 dni i utworzą pewnego rodzaju konsolidację, podobną do ASML lub AMAT, aby wyszpiegować bezpieczniejsze wejście.

Analiza rajdu rynkowego

Giełdowy rajd przerwał swoją ostatnią passę spadków z niewielkimi lub solidnymi wzrostami. Nie zmieniło to jednak zasadniczo obrazu artystycznego. Główne wskaźniki poruszają się w bok, znajdując wsparcie na kluczowych poziomach, ale także uderzając w opór.

S&P 500 zdołał zamknąć się powyżej swojej 21-dniowej średniej kroczącej. Benchmark musi wrócić powyżej 200-dniowej średniej kroczącej i szczytu z 1 grudnia.

READ  FTC zakazuje TurboTax reklamowania „bezpłatnych” usług, nazywa je zwodniczymi

Indeks Nasdaq Composite utrzymał wsparcie na poziomie 50-dniowej średniej kroczącej, odzyskując poziom 11 000, ale zamykając się blisko 21-dniowego znaku. Indeks Russell 2000, który spadł poniżej linii 200-dniowej i 21-dniowej na początku tego tygodnia, spadł o 21 punktów w ciągu dnia.

Dow Jones, który w środę zamknął się powyżej swojej 21-dniowej średniej, w czwartek nieznacznie odbił.

Rynki mogą nie podejmować żadnych zdecydowanych działań w związku z nadejściem ważnych wiadomości.

Indeks cen producentów za listopad poznamy w piątek rano. Inflacja hurtowa powinna nadal wykazywać stałe wyhamowanie. Ale prawdziwym problemem jest cena usługi. Listopadowy raport o CPI zaplanowano na 13 grudnia, a kończące rok posiedzenie Fed zakończy się następnego dnia.

Zdarzenia te mogą być katalizatorem dużych ruchów rynkowych w górę lub w dół. Oczywiście w ciągu ostatniego miesiąca indeksy odnotowały duże ruchy wokół październikowego CPI, przemówienia prezesa Fed Powella i nie tylko, ale po obu stronach utrzymywały się wahania.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Niektóre akcje pokazały w środę sygnały kupna, w tym KLAC, ACLS i United Rentals (URI) I dexcom (DXCM). Inwestorzy mogli ugryźć niektóre z tych rzeczy – lub nie.

Ogólna ekspozycja powinna być utrzymywana na niskim poziomie. Obecny trend rynkowy jest boczny i niestabilny. To po prostu trudne środowisko, w którym można robić postępy w handlu akcjami. Jeśli dokonasz nowych zakupów i uzyskasz dobre wygrane, rozważ szybkie przyjęcie częściowych zysków. W ciągu ostatnich kilku tygodni kilka obiecujących akcji osiągnęło 5% i 10% wzrost.

Wiele zasobów jest generowanych z różnych sektorów. Aktualizuj więc swoje listy obserwowanych i bądź na bieżąco.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Średnia z 200 dni: ostatnia linia wsparcia?

Tesla vs. BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?

kontrakty futures wyższe w miarę napływu danych o inflacji; Tesla, Lululemon w centrum uwagi