27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Komunikaty na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Ukraińscy urzędnicy wojskowi zintensyfikowali wysiłki na rzecz zniszczenia ukraińskiego bezpieczeństwa w obwodzie ługańskim, sprowadzając 15 śmigłowców w celu zintensyfikowania ofensywy.

Bezpieczeństwo Ukrainy wokół miast Chevrodoneck i Lysyansk jest pod silną presją ostrzału artyleryjskiego i nalotów, które nasiliły się w południowych wsiach, takich jak Wrubiwka.

13 maja ukraińscy żołnierze jadą w poruszającej się wyrzutni wielorakietowej załadowanej ciężarówkami pod Łysjansk we wschodniej Ukrainie. (Yasuoshi Siba / AFP / Getty Images)

Dlaczego ta część: Siły rosyjskie próbują przełamać linię ukraińską w okolicy i dokończyć zdobycie Ługańska. Według większości szacunków kontrolują 90% regionu.

Serhiy Hayday, szef Ługańskiej Obwodowej Administracji Wojskowej, powiedział, że w ostatnich walkach zginęło czterech cywilów, a fabryka azotu w Siewierodoniecku została ponownie zaatakowana.

„Rosyjski świat próbuje zniszczyć wszystko na swojej drodze i narzucić takie życie w regionie Ługańska – bez ludzi, domów, fabryk” – powiedział.

Hayde powiedział, że miasto wytrzymało we wtorek 15 ostrzałów artyleryjskich.

Nowe ataki na Donieck: Cywile Sił Zbrojnych Ukrainy docenili także nową ofensywę sił rosyjskich na Słowiańsk w obwodzie donieckim.

Od tygodni siły rosyjskie napierają na południe, aby dokończyć zdobywanie Doniecka. Urzędnicy służby cywilnej powiedzieli, że siły rosyjskie próbują otoczyć ukraińskie dywizje wokół miasta Lyman i uzyskać pełną kontrolę nad pobliską osadą Trobyszew.

Jeśli wygrają, ukraińska obrona w Lyman będzie atakowana z trzech kierunków. We wtorek w okolicy prowadzono ciężki ostrzał artyleryjski.

Dalej na północ: W Charkowie Rosjanie nadal ostrzeliwali wsie na północy miasta, wbrew ukraińskim kontratakom urzędników państwowych, które w kilku miejscach zepchnęły wojska ukraińskie na terytorium Rosji.

W innym miejscu Sztab Generalny powiedział, nie wyjaśniając: „wróg nieustannie ostrzeliwuje pozycje artyleryjskie naszych żołnierzy i infrastrukturę cywilną w przygranicznych osadach regionów Czernihowa i Sumi”.

READ  Loty z Wielkiej Brytanii do Rwandy: Sędzia zezwala pierwszym lotem na wysłanie osób ubiegających się o azyl do Rwandy