10 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kino twierdzi, że nie będzie wspierać wymiany Philipstera

WASZYNGTON – Demokratyczna senatorka z Arizony Kirsten Cinema ogłosiła w czwartek, że w żadnych okolicznościach nie poprze wszczęcia przez Senat Phillipsster impeachmentu nowej legislacji, co jest główną przeszkodą w dążeniu prezydenta Bidena do obrony nowych praw wyborczych za pośrednictwem Kongresu.

Przedstawiając wizytę prezydenta w Kapitolu, aby osobiście spotkać się z Demokratami, pani Cinema powiedziała, że ​​wierzy, że jest jednostronnym Demokratką, pomimo poparcia dla dwóch nowych środków dotyczących praw wyborczych i obaw przed nowymi ograniczeniami głosowania w niektórych stanach. Posunięcie zmierzające do osłabienia Philippestera będzie tylko sprzyjać rosnącemu podziałowi politycznemu.

„Te rachunki pomagają leczyć objawy choroby, ale nie leczą całkowicie choroby” – powiedziała pani Cinema. „Chociaż nadal popieram te rachunki, nie popieram oddzielnych środków, które zaostrzają podstawową chorobę dotykającą nasz kraj”.

Przemawiając w Atlancie dwa dni temu, panie. Jego komentarze do Bidena były poważną przeszkodą, wzywając Senat do zmiany zasad, jeśli to konieczne. Koledzy naciskali na panią Cinema, by zrezygnowali ze sprzeciwu wobec zmiany przepisów, ale jej odmowa odwrócenia się do góry nogami zniszczyła ustawy w Senacie.

Jego przemówienie pojawiło się tuż po uchwaleniu zrekonstytuowanych ustaw o prawach głosu w Izbie w czwartek. Ustawodawcy pokonali opozycję Republikanów i pospiesznie skierowali ustawę do Senatu, zmuszając do konfrontacji o losy postępowania i limit Philipstera.

Izba zatwierdziła nowy środek większością dwóch trzecich głosów 220 do 203, działając jako część demokratycznego planu przyspieszenia rozpatrywania ustaw w Senacie. Kraj.

Nowa ustawa zawierała dwa odrębne projekty ustaw, które zostały już uchwalone przez Izbę – Ustawę o Wolności Głosowania i Ustawę o Promowaniu Prawa do Głosowania Johna Lewisa – i dołączyła do nich w niepowiązanej akcji z udziałem NASA. Posunięcie to pozwoliłoby Senatowi wnieść ustawę bezpośrednio na podium, chociaż mogłoby uniemożliwić Republikanom poddanie się pod ostateczne głosowanie.

READ  Bezpośrednie ogłoszenia: Texas High Police Wolde przemawia do reakcji policji

Były prezydent Donald Trump powiedział, że głosowanie zostało sfałszowane, aby utrudnić wyborcom głosowanie po tym, jak Demokraci wygrali wybory w 2020 roku. Demokraci twierdzą, że wprowadzenie w błąd Trumpa wymaga prawa nadzwyczajnego, aby zrównoważyć wysiłki w stanach rządzonych przez Republikanów. Twierdzą, że fala nowych przepisów stanowych mających na celu ograniczenie głosowania w społecznościach mniejszościowych jest wyraźnie współczesną wersją tego rodzaju ograniczeń, które obowiązywały przed uchwaleniem kamieni milowych praw obywatelskich w latach 60. XX wieku.

„Są ludzie, na których nie chcesz głosować, a oni używają każdego dostępnego narzędzia, aby to utrudnić”, powiedziała Debbie Wasserman Schultz, demokratka z Florydy. Państwa kierowane przez Republikanów. „Represje wyborcze nie są zawarte w podręcznikach historii. Jest tu dzisiaj, teraz.

W czwartek Republikanie oskarżyli Izbę o manewrowanie przeciwko manewrowi użytemu do uchwalenia ustawy, oskarżając Demokratów o „porwanie” ustawodawstwa agencji kosmicznej, twierdząc, że reprezentuje federalną ingerencję w głosowanie stanowe w celu zapewnienia nieuczciwej przewagi kandydatom Demokratów.

„To wielka szkoda dla uczciwości wyborczej w USA” – powiedział Tom Tiffany, republikanin z Wisconsin.

Senator Chuck Schumer, nowojorski demokraci i lider większości, powiedział, że wkrótce rozpocznie się debata nad ustawą uchwaloną przez Izbę Senatu. Będzie to piąta próba Senatu, aby zapobiec wylądowaniu rachunków po czterokrotnym użyciu Philipstera przez Republikanów.

„Senat w końcu przeprowadzi debatę na temat ustawodawstwa dotyczącego praw wyborczych, po raz pierwszy na tym Kongresie” – powiedział. Schumer powiedział w czwartek. „Każdy senator stanie przed wyborem, czy uchwalić tę ustawę, aby chronić naszą demokrację”.

Podczas gdy wszystkich 50 senackich Demokratów popiera ustawę, Republikanie sprzeciwiają się jej prawie jednogłośnie, a Demokraci nie mają 60 głosów zgodnie z obecnymi przepisami, aby zakończyć debatę i wymusić ostateczne głosowanie. Prezydent Biden we wtorek wezwał Demokratów do naciskania na zmianę zasad ustawy o prawie do głosowania.

Co najmniej dwóch Demokratów – pani Cinema i Joe Mancin III z Wirginii Zachodniej – jak dotąd powiedziało, że tego nie zrobią, co oznacza, że ​​prawo umrze w Senacie, jeśli nie zmienią swojego stanowiska. W czwartek senackie demokraci na Kapitolu spotkali się z panem. Biden spotkał się i próbował ich przekonać.

Ustawa o wolności głosowania ma kilka planów Ustanowienie krajowych standardów dostępu do głosowania, mające na celu uchylenie fali nowych regulacji w stanach. Musisz głosować z co najmniej 15-dniowym wyprzedzeniem i poprosić wszystkich wyborców o oddanie głosu pocztą; Zainstaluje nowe systemy automatycznej rejestracji wyborców i zmieni dzień wyborów w święto narodowe. To krótka wersja ustawy wprowadzonej przez Demokratów na początku tego roku Pan. Edytowany, aby pasował do ManjinPodkreślił, że pierwotny projekt ustawy był zbyt obszerny i zawierał przepis wymagający od wyborców przedstawienia jakiejkolwiek formy tożsamości.

READ  PS5 było pierwszą konsolą, która prześcignęła Nintendo Switch od prawie trzech lat

Drugi ruch, nazwany na cześć przedstawiciela Johna Lewisa, to ikona praw obywatelskich i były kongresman Zmarł W 2020 r. Odzyskaj niektóre części głównego prawa głosowania Osłabiony wyrokami Sądu Najwyższego. Jedną z zasad jest to, że jurysdykcje z historią dyskryminacji wymagają uprzedniej zgody – lub „uprzedniego zatwierdzenia” – przed zmianą zasad głosowania od sądownictwa lub sądów federalnych w Waszyngtonie.

Pan. Schumer wyznaczył termin na poniedziałek dla ks. Dr. Martin Luther King Jr. powiedział, że termin był odpowiedni, aby uczcić urodziny Demokratów.

„Prawo do głosowania nie było zagrożone, odkąd dr King chodził wśród nas”, powiedział Steny H. Schmidt, demokrata w Maryland i przywódca większości. powiedział Hoyer.