20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone opublikowały listę zaproszeń Bidena na „Szczyt na temat demokracji”

Tajwan jest wśród 110 delegatów zaproszonych na przyszły miesiąc prezydenta Bidena na rzecz demokracji. Lista Zwolniony przez Departament Stanu we wtorek wieczorem.

Dlaczego jest to ważne: Akcesja Tajwanu z pewnością rozgniewa chiński rząd.

  • Biden wielokrotnie wyrażał swoją determinację żelazną pięścią Pomaga Tajwanowi Bronić się przed możliwą inwazją chińską.
  • Czasami ma I poszło dalej Biuro prasowe Białego Domu powinno jasno powiedzieć, że polityka się nie zmieniła, poza oficjalnym stanowiskiem rządu USA w sprawie możliwości wojny z Tajwanem.

Duży obraz: Lista zaproszeń na szczyt Bidena w dniach 9-10 grudnia podkreśla niechlujny charakter demokracji XXI wieku i stosunków USA z niektórymi sojusznikami i partnerami.

  • Skrajnie prawicowy premier Węgier Victor OrbanDemokracja liberalna, „Jedyny członek Unii Europejskiej nie zaproszony na szczyt.
  • Turcja, sojusznik NATO, nie została zaproszona, a coraz bardziej dyktatorskie działania i ruchy prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana w kierunku Rosji.
  • Jednak administracja Bidena wezwała Polskę, Indie i Filipiny, które od kilku lat borykają się z trudnościami demokratycznymi.

Detale: Oczekuje się, że szczyt skupi się na trzech podstawowych tematach – „obronie przed dyktaturą, zwalczaniu korupcji i promowaniu poszanowania praw człowieka”, powiedział minister spraw zagranicznych.

  • Oprócz światowych przywódców Biden zaprosi członków społeczeństwa obywatelskiego i sektora prywatnego na serię wydarzeń skupiających się na „opracowaniu konkretnych zobowiązań i ofert na szczyt”.
  • Za mniej więcej rok Biden zorganizuje drugi szczyt – tym razem osobiście – „aby wykorzystać poczyniony postęp i stworzyć wspólną ścieżkę”.

Głębiej: Lista uczestnikówHarmonogram wydarzeńCzęsto zadawane pytania Departamentu Stanu.

READ  Bank centralny podnosi stopy procentowe o pół punktu, gdy banki centralne wkraczają w nową fazę