22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kierowcy ciężarówek i protestujący przeciwko kanadyjskim mandatom Covid-19 blokują przejście graniczne. Inni próbowali zabierać posiłki bezdomnym w Ottawie, mówi schronisko

Niektórzy protestujący naciskali na personel schroniska dla bezdomnych dać im jedzenie?powiedział placówka.
Protesty wywodzą się z „Konwoju Wolności” kierowców ciężarówek, którzy przez kilka dni podróżowali po Kanadzie, zanim w sobotę przybyli do stolicy Ottawy. Kierowcy sprzeciwiają się niedawny mandat na szczepienia wymagający od kierowców ciężarówek wjeżdżających do Kanady pełnego zaszczepienia lub przeprowadzenia testów twarzy i spełnienia wymogów kwarantanny.

Śródmieście Ottawy było pełne platform i samochodów w poniedziałek rano, gdy protestujący zgromadzili się przeciwko mandatom Covid-19, a niektórzy ustawodawcy mieli powrócić na Parliament Hill.

Ale Premier Justin Trudeau nie było tam. W poniedziałek Trudeau ogłosił on i dwoje z jego trojga dzieci uzyskały pozytywny wynik testu dla Covid-19.

Trudeau i jego rodzina przeszli kwarantannę w nieujawnionym miejscu, ale miał ostre słowa dla tych, którzy powodują zamieszanie:

„Kanadyjczycy byli zszokowani i szczerze zniesmaczeni zachowaniem niektórych osób protestujących w stolicy naszego kraju” – powiedział Trudeau w poniedziałek.

„Chcę powiedzieć bardzo jasno: nie przerażają nas ci, którzy obrzucają obelgami i obelgami pracowników małych firm i kradną żywność bezdomnym” – powiedział. „Nie ulegniemy tym, którzy wywieszają rasistowskie flagi. Nie ustąpimy przed tymi, którzy angażują się w wandalizm lub hańbią pamięć naszych weteranów”.

Pasterze Dobrej Nadziei, schronisko dla bezdomnych i kuchnia w Ottawiepowiedział, że niektórzy protestujący nękali personel i wolontariuszy podczas posiłków.
„Chociaż nie jesteśmy pewni dokładnych liczb, żądania posiłków i słowne kłótnie trwały przez kilka godzin w okresie obiadowym” centrum tweetowało Niedziela.

„Ciężarówki były zaparkowane w naszej strefie wysiadania karetek pogotowia przez prawie 12 godzin, dopóki nie zostały usunięte i odholowane przy wsparciu służb policyjnych w Ottawie” – powiedział placówka. „Nasi pracownicy i wolontariusze napotkali poważne przeszkody w dostaniu się do pracy”.

Kierowcy ciężarówek i protestujący zapychają przejście graniczne

W zachodniej Kanadzie ciężarówki i samochody blokują przejście graniczne w Coutts na północ od Sweet Grass w stanie Montana, gdzie droga międzystanowa 15 jest główną arterią handlową dla łańcuchów dostaw między USA a Kanadą.

Wielu głównych pracodawców utrzymuje mandat na szczepionki dla pracowników pomimo orzeczenia Sądu Najwyższego USA

Trasa krytyczna nosi nazwę Highway 4 po stronie kanadyjskiej.

„Alberta RCMP prosi kierowców, aby nadal trzymali się z dala od autostrady 4 na południe od #Lethbridge do przejścia granicznego #Coutts”, Królewska Kanadyjska Policja Konna w Albercie tweetował późna niedziela.

„Ruch drogowy nadal pozostaje unieruchomiony zarówno na kierunkach NB, jak i SB. W tej chwili żadne pojazdy silnikowe nie są w stanie wjechać na granicę w celu wjazdu / ponownego wjazdu” – podała agencja.

READ  PAC Liz Cheney wydaje 500 000 dolarów w Arizonie, aby pokonać kandydata GOP Gary'ego Lake'a

Ci, którzy zniszczyli pomniki „powinni zwieszać głowy ze wstydu”

„Toczy się kilka śledztw kryminalnych w związku z profanacją pomnika National War Memorial / Terry Fox, grożącym / nielegalnym / zastraszającym zachowaniem policji / pracowników miejskich i innych osób oraz uszkodzeniem pojazdu miejskiego”, Ottawa Police Service tweetowała Niedziela.
Parkowanie pojazdów biorących udział w protestach na pasach blokowych na drodze w Ottawie w niedzielę.

Szef obrony Kanady, gen. Wayne Eyre powiedział, że „przykro mu było patrzeć, jak protestujący tańczą na Grobie Nieznanego Żołnierza i sprofanują Narodowy Pomnik Wojenny”.

„Pokolenia Kanadyjczyków walczyły i umierały za nasze prawa, w tym wolność słowa, ale nie to” Eyre napisał w sobotę na Twitterze. „Osoby zaangażowane powinny ze wstydem zwiesić głowy”.
Podobny donos wyszedł od Canadian Trucking Alliance (CTA), federacji kanadyjskich stowarzyszeń transportowych, co już powiedział duża liczba protestujących w Ottawie wydawała się nie mieć żadnego związku z branżą transportową.

„Grób Nieznanego Żołnierza i Narodowy Pomnik Wojenny są świętymi miejscami dla Kanadyjczyków” – napisano w oświadczeniu CTA. „Zbezczeszczenie tych miejsc było obrzydliwym aktem i jest hańbą dla tych żołnierzy, którzy oddali życie za nasz kraj i tych kanadyjskich żołnierzy, którzy nadal walczą o naszą wolność dzisiaj”.

CTA nazwało Terry’ego Foxa, nieżyjącego już sportowca i aktywistę badającego raka, „bohatera narodowego”. Rzekome oszpecenie pomnika Foxa było kolejną zniewagą dla „pamięci jednego z największych Kanadyjczyków w naszej historii”.

James Moore, były minister innowacji, nauki i przemysłu Kanady, przesłał(a) dalej zdjęcie przedstawiające posąg trzymający odwróconą do góry nogami kanadyjską flagę i tabliczkę z napisem „Mandat Freedom”.

Burmistrz Ottawy Jim Watson nazwał wystawę „całkowicie nie do przyjęcia” i powiedział, że poprosił o zdjęcie znaku i flagi.

„Tego rodzaju wyczyn protestujących nie pomaga ich sprawie” – powiedział burmistrz.

Policja poradziła ludziom, którzy pracują w centrum Ottawy, aby pracowali zdalnie w poniedziałek.

Jeszcze nie koniec

Pomimo mroźnych temperatur, zdjęcia pokazują kibiców dołączających do konwoju kierowców ciężarówek pieszo lub witających ich kanadyjskimi flagami na mostach i wiaduktach autostradowych.

Protestujący przeciwko mandatom Covid-19 zbierają się w sobotę na Wzgórzu Parlamentarnym w Ottawie.
Władze zgłosiły „wiele przypadków destrukcyjnego, niewłaściwego i groźnego zachowania ze strony demonstrantów” i są świadome zamiaru demonstrantów pozostania na miejscu przez cały tydzień, Policja Ottawa powiedział.

Agencja oszacowała, że ​​koszty finansowe policji wokół demonstracji wyniosły ponad 800 000 dolarów dziennie.

READ  Nowy Jork spotkał Jacoba deGroma, który żyje w grze Force 3

Korekta: Wcześniejsza wersja tej historii podała niewłaściwą nazwę schroniska, które twierdziło, że jest nękane przez personel i wolontariuszy. To Pasterze Dobrej Nadziei.

Dakin Andone z CNN, Keith Allen, Chris Boyette i Artemis Moshtaghian przyczynili się do powstania tego raportu.