24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kiedy odbędzie się ślub Ambani? Kalendarium siedmiomiesięcznych obchodów pary

Kiedy odbędzie się ślub Ambani?  Kalendarium siedmiomiesięcznych obchodów paryCNN

Na dobre i na złe, całodniowe wesela stały się powszechne w kulturach na całym świecie. Pomiędzy piątkowymi koktajlami a niedzielnymi brunchami wesela, które wcześniej trwały pół dnia, mogą z łatwością przedłużyć się do trzech lub czterech dni.

Ale siedmiomiesięczny ślub to anomalia – nawet w… Świat wielkich indyjskich wesel.

W piątek Anant Ambani – młodszy syn Mukesha Ambaniego, szefa największej indyjskiej firmy z sektora prywatnego, której majątek szacuje się na 1,5 miliarda dolarów – ogłosił, że posiada majątek wart 1,5 miliarda dolarów. Ponad 122 miliardy dolarówWedług „Forbesa” spadkobierczyni farmaceutycznej Radhika Merchant obejmie stanowisko… W końcu wyjdziesz za mążPara świętuje swoje zaręczyny od stycznia, a wydarzenie to odbywa się co sześć tygodni.

Od przyjęcia zaręczynowego z gwiazdami po występy takich gwiazd jak Rihanna i Justin Bieber – nie szczędzono na żadnych wydatkach. Jeśli zapomniałeś o uroczystościach weselnych rodziny Ambani i o tym, jakie huczne przyjęcia były faktycznie wydawane, czytaj dalej, aby zapoznać się z pełnym harmonogramem tego, co ma być ślubem roku.

29 grudnia Anant Ambani zachował dyskrecję, kiedy oświadczył się Radhice Merchant w świątyni w północnym stanie Radżastan, w otoczeniu rodziny i bliskich przyjaciół.

Niharika Kulkarni/X07351/Reuters

Aktor Ranveer Singh i jego żona, aktorka Deepika Padukone, byli na ich przyjęciu zaręczynowym w styczniu.

18 stycznia Merchant wzięła udział w tradycyjnej ceremonii „mehendi”, podczas której jej dłonie i stopy zostały ozdobione henną. Następnego dnia para zorganizowała przyjęcie zaręczynowe „Gol Dhana”, które przyciągnęło największe nazwiska Bollywood. Aktorzy Aishwarya Rai Bachchan, Deepika Padukone i Ranveer Singh znaleźli się wśród znanych twarzy, które pojawiły się na tym wydarzeniu.

Nie daj się zwieść nazwie Spotykamy się Wyprzedzało ono faktyczny ślub Ambani o ponad cztery miesiące. Wydarzenie, które odbyło się w mieście Jamnagar, w zachodnim stanie Gujarat (2008 r.) Lista gości obejmuje 1200 osób) Imprezę uświetniły tańce w stylu Bollywood, fajerwerki i uczta złożona z 500 dań przygotowanych przez około 100 szefów kuchni. Tego wieczoru Rihanna wystąpiła także po raz drugi w ciągu sześciu lat.

Wydarzeniem była grupa bogatych i wpływowych ludzi. Byli też miliarderzy z branży technologicznej Mark Zuckerberg i Bill Gates Ubrani w tradycyjne, zdobione kaszmirskie płaszcze Natomiast Ivanka Trump i jej mąż Jared Kushner przyjechali z córką. Przed ceremonią rodzina Ambani zorganizowała także grupową kolację dla ponad 50 000 mieszkańców wsi niedaleko Jamnagar.

Rodzina Ambani wyruszyła w czterodniowy rejs po Europie luksusowym wyczarterowanym statkiem, który rozpoczął się w sycylijskim mieście Palermo, a zakończył w Rzymie. Pomimo surowego zakazu korzystania z telefonów, w mediach społecznościowych wyciekły filmy przedstawiające koncerty na pokładzie Backstreet Boys, Pitbulla i Davida Guetty.

Po drodze było też kilka przystanków: impreza kostiumowa w Chateau de la Croix des Gardes w Cannes uświetniona występem Katy Perry, a wieczorna impreza w Portofino na Riwierze Włoskiej zakończyła się zamknięciem głównego placu dla publiczności, przed występem dla gości włoski tenor Andrea Bocelli.

2-5 lipca: Masowe wesele i wieczór muzyczny

Divyakant Solanki/EPA/Shutterstock

Panowie młodzi i panny młode wykonują rytuały podczas masowego wesela dla par znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, którego gospodarzem są rodzice Anant Ambani, Nita i Mukesh.

2 lipca para zorganizowała masowy ślub, znany również jako „Samoh Vivah” w mieście Palghar, około 110 km od Bombaju. Ponad 50 par znajdujących się w niekorzystnej sytuacji zaproszono do otrzymania prezentów, od złotej biżuterii po artykuły spożywcze wystarczające na rok.

Kilka dni później w Nita Mukesh Ambani Cultural Center (centrum sztuki w Bombaju założone przez matkę Ananta, Nitę) rodzina Ambani’s zorganizowała tradycyjny wieczór muzyki i tańca, znany jako „sangeet”, który obejmował występ na żywo Justina Biebera.

W poniedziałek para wzięła udział w ceremonii „haldi”, przedślubnym rytuale, podczas którego przyjaciele i rodzina błogosławią parę, nakładając pastę z kurkumy na głowy, twarz lub ciała. Wydawało się, że para dba o prywatność wydarzenia, chociaż zdjęcia udostępnione później w Internecie pokazały, że para miała na sobie odpowiednio dopełniające się złote i żółte stroje – wysadzany klejnotami handlarz w Grupa niestandardowa Zaprojektowany przez słynną indyjską projektantkę mody Anamikę Khannę i pana młodego V Kurta i kurtka Napisane przez Sandeepa Khoslę.

Piątek: Koncert Główny

Ślub rozpocznie się w piątek w Centrum Kongresowym Geo World mogącym pomieścić 16 000 osób, a zakończy się czerwonym dywanem, na którym uczestnicy z pierwszego rzędu będą ubrani – zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ubioru – w klasyczny indyjski strój. W Internecie krążą pogłoski o składzie artystów biorących udział w wydarzeniu, od Adele i Drake’a po Lanę Del Rey, ale jedno jest pewne: nie będziemy szczędzić na wydatkach.

Puneet Paranjpe/AFP/Getty Images

Dom rodzinny Ambani, Antilia, w którym odbędzie się część weekendowych uroczystości, został przed ceremonią ekstrawagancko udekorowany.

Dzień po ślubie będzie świadkiem jednego z ostatnich etapów hinduskiego ślubu: „Shub Ashirwad”, czyli ceremonii boskiego błogosławieństwa. Tutaj para szuka „ashirwad”, czyli błogosławieństw od starszych w swojej społeczności, i zwykle, gdy ponownie idą korytarzem, zostaje obsypana płatkami róż lub ryżem.

Ogromne uroczystości kończą się w niedzielę ostatnią uroczystością dla pary: przyjęciem. Goście byli ubrani w stroje „indyjskie”. Oczekuje się, że wydarzenia odbędą się w sobotę i niedzielę w 27-piętrowej rezydencji rodziny Ambani w Antalyi.